Boşanma ve mal paylasımı

Durumvahim245

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2020
93
37
28
Sorum hukukçulara. Eşimden evliliğimiz boyunca pskolojik ve fızıksel sıddet gordum. Darp raporum var. Fotograflarım var. Hala mesajlarda salak salak boş boş konuşuyosun gıbı kelımeler kullanıyor.
Darptan şikayet edip uzaklaştırma alıcam. Malları abısının annesının uzerınde arabasını arkadasınıdan aldı ama kendi üzerine geçirmedi. Şimdi ben çekişmelide birşey alabilirmiyim.?
Birde oğlumuz var. Onun velayeti bnde kalıcak. Benim hiç bir şeyim yok çalışmamada izin vermemişti. Annemlerde kalıyorum şuan. Annesının üzerine topraktan 4 daire yaptrdı. Abisinin üzerindede evler arsalar var ortak lar ama ortak gözükmüyolar.
Birşey alabilirmiyim ?
7.5 yıl önce düğün takılarımızın hepsinede abisiyle mala işe yatırdılar. Hatta doğumda aldığım 6 bin tlmi bile işe yatırdı. Çocuğumun mevlid paralarınıda işe yatırdı. Galerisi vardı tüm arabaları koronoda sattı. Ama şuan üzerine hiç bişi yok. Sigortası bile yok.

Sorum hukukçulara. Eşimden evliliğimiz boyunca pskolojik ve fızıksel sıddet gordum. Darp raporum var. Fotograflarım var. Hala mesajlarda salak salak boş boş konuşuyosun gıbı kelımeler kullanıyor.
Darptan şikayet edip uzaklaştırma alıcam. Malları abısının annesının uzerınde arabasını arkadasınıdan aldı ama kendi üzerine geçirmedi. Şimdi ben çekişmelide birşey alabilirmiyim.?
Birde oğlumuz var. Onun velayeti bnde kalıcak. Benim hiç bir şeyim yok çalışmamada izin vermemişti. Annemlerde kalıyorum şuan. Annesının üzerine topraktan 4 daire yaptrdı. Abisinin üzerindede evler arsalar var ortak lar ama ortak gözükmüyolar.
Birşey alabilirmiyim ?
7.5 yıl önce düğün takılarımızın hepsinede abisiyle mala işe yatırdılar. Hatta doğumda aldığım 6 bin tlmi bile işe yatırdı. Çocuğumun mevlid paralarınıda işe yatırdı. Galerisi vardı tüm arabaları koronoda sattı. Ama şuan üzerine hiç bişi yok. Sigortası bile yok.
Hukukçu değilim ama işiniz çok zor. :KK43:

Birşey alabilirmiyim ?

Boşanma avukatıyım, hiçbirşey alamassın.
Üstüne olmayan şeylerden hak beyan edemessin.
Zamanında uyanık olacaktın.

Boşanma avukatıyım, hiçbirşey alamassın.
Üstüne olmayan şeylerden hak beyan edemessin.
Zamanında uyanık olacaktın.
Tazminat. Birde temmuz 2022 de ben ölmek istiyorum benım kalan malımda bi ömür sanada oglumada yeter gbı bı mesaj atmıştı. Delil olmazmi. Bilir kişi neyle gecındıgını sormıcakmı .

Tazminat. Birde temmuz 2022 de ben ölmek istiyorum benım kalan malımda bi ömür sanada oglumada yeter gbı bı mesaj atmıştı. Delil olmazmi. Bilir kişi neyle gecındıgını sormıcakmı .

Adamın resmî malı yoksa tazminatta canınımı alacaklar. Olandan alınır.
Bilir kişi sanada sorar. Madem böyleydi neden senelerdir sustun diye.

Dava dilekçesinde mal kaçırma iddianızı muhakkak tekrar edin. yargıtayın değişik kararları var tazminat noktasında. Ziynetle alakalı kamera görüntüleri var mı?

Başkalarının adına yapılan malların ödemelerini eşinin yaptığını ispat edersen, eşinden katılma alacağı alabilirsin. Ayrıca tasfiye ettiği işletmesini aranız bozukken elden çıkarmışsa ve bunu ispat edersen katılma alacağını isteyebilirsin. Ziynet biraz daha teknik bir konu. Bozdurulduğunu ispat etmen şartıyla alabilirsin. Burada kilit nokta tahsil kabiliyeti. Mallar üzerine olan kişilere yürüyebilir misin işte orası biraz riskli. Eşinin ödediğini ispat edersen denenebilir mi, belki.

X