Boşanma sonrası

skyrose

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
1.865
2.484
Merhaba kızlar. Biten evliliğimle ilgili bir konu olacak bu. 29 yaşındayım çocuğum yok. 4 yıllık bir sevgililik döneminin ardından evlendik. Evliliğim 3 yıl sürdü. 2 senedir fiilen ayrıyız. 6 ay önce de resmen boşandık. Boşanma sürecini ben kabullenemedim ve bu yüzden uzadı aslında.

Ona olan bağlılığıma, evliliği devam ettirme taraftarı olmama rağmen o gayet rahat davrandı hep. Gelin görün ki son bir kaç aydır peşimi bırakmıyor. Tam bende herşey bittiği duygularım köreldiği vakit şimdi de yeniden evlenelim istiyor.

Bu arada şiddetli geçimsizlik yüzünden bitti evliliğimiz. İki taraflı çok hatalarımız oldu. Fakat eski eşim sorun yaşadığımızda barışma sürecini uzatan, kin tutan, günlerce küsen biriydi ki bu beni çok zorladı ve yıprattı.

Uzun bi ilişkiydi ve biliyorum ki daha çok yol katetmem gerek. Psikolojik destek alıyorum son 6 aydır. Biliyorum uzun yıllar yalnız kalmam gerek. Aslında itiraf etmem gerekirse bu dönem çok beğendiğim biriyle karşılaştım ben. Hatta o bana olan hislerini itiraf etti. Ama korkularım yüzünden anında uzaklaştım ve iletişimde değiliz artık. Ki büyük ihtimal duygusal bi boşlukta olduğum için böyle hissettim. Yeni bir şeye bodoslama atlamak istemiyorum. Bunu kendime de yakıştıramıyorum açıkçası.

Zaten sağolsun insanlar sürekli müdahil. Aman biraz yalnız kal. Aman 3-5 sene bekle. Aman hemen yeniden evlenme. Bazıları da sanki ağzımı arıyor yeni biri var mı yok mu diye ki buna sinir oluyorum. Sizin tavsiyelerinizden tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bu süreci nasıl yönetebilirim en iyi şekilde.

Son düzenleme:
Bence toparladığınıza inanıyorsanız birileri ile görüşüp flört edebilirsiniz

Merhaba kızlar. Biten evliliğimle ilgili bir konu olacak bu. 29 yaşındayım çocuğum yok. 4 yıllık bir sevgililik döneminin ardından evlendik. Evliliğim 3 yıl sürdü. 2 senedir fiilen ayrıyız. 6 ay önce de resmen boşandık. Boşanma sürecini ben kabullenemedim ve bu yüzden uzadı aslında.

Ona olan bağlılığıma, evliliği devam ettirme taraftarı olmama rağmen o gayet rahat davrandı hep. Gelin görün ki son bir kaç aydır peşimi bırakmıyor. Tam bende herşey bittiği duygularım köreldiği vakit şimdi de yeniden evlenelim istiyor.

Bu arada şiddetli geçimsizlik yüzünden bitti evliliğimiz. İki taraflı çok hatalarımız oldu. Fakat eski eşim sorun yaşadığımızda barışma sürecini uzatan, kin tutan, günlerce küsen biriydi ki bu beni çok zorladı ve yıprattı.

Uzun bi ilişkiydi ve biliyorum ki daha çok yol katetmem gerek. Psikolojik destek alıyorum son 6 aydır. Biliyorum uzun yıllar yalnız kalmam gerek. Aslında itiraf etmem gerekirse bu dönem çok beğendiğim biriyle karşılaştım ben. Hatta o bana olan hislerini itiraf etti. Ama korkularım yüzünden anında uzaklaştım ve iletişimde değiliz artık. Ki büyük ihtimal duygusal bi boşlukta olduğum için böyle hissettim. Yeni bir şeye bodoslama atlamak istemiyorum. Bunu kendime de yakıştıramıyorum açıkçası.

Zaten sağolsun insanlar sürekli müdahil. Aman biraz yalnız kal. Aman 3-5 sene bekle. Aman hemen yeniden evlenme. Bazıları da sanki ağzımı arıyor yeni biri var mı yok mu diye ki buna sinir oluyorum. Sizin tavsiyelerinizden tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bu süreci nasıl yönetebilirim en iyi şekilde.
Biten evliliğinizden tekrarı olmaz gibi, ama yeni ilişkiler içinde en azından 1 yıl bir kendinizi dinleyin derim. Herkesin acıyı yaşaması olayları hazmetmesi yada edememesi farklı sürer bunu siz bilirsiniz anlarsınız diye düşünüyorum yeni bir ilişkiye hazır olup olmama durumunuzu. Ama şu karmaşıklığın içinde uzaklaşmış olmanız bence doğru olmuş. Kafa karışıklığının içinde başlanan bir ilişki sağlıklımı sağlıksız mı anlayıncaya kadar yeni bir travma olabilirdi... hayırlısı olsun hakkinızda. Ayrıca etrafınızda 3-5 yıl diyenlere yad ahemen evlen bir yola çık diyenlere de kulak asmayın hayat sizin neyi nasıl istiyor iseniz o şekilde yaşayın. Benim için iyi olan sizin için iyi olmayabilir...

2 senedir ayrıysanız. Duygularınız da bittiyse asıl eskisinin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Tabikide birileriyle görüşüp konuşup flörtleşeceksiniz hoşlandıysanız değerlendirin. önemli olan hemen işleri ciddiyete bindirmemek. Tanıyın gezin elalem ne der diye düşünmeyin. çocuğunuz yok kendiniz hariç kimseye karşı sorumluluğunuz yok(önünüze gelenle yatıp kalkın demiyorum yanlış anlaşılmasın) insanları hayatınıza sokmaktan çekinmeyin. Bu saatten sonra doğruyu yanlışı ayırt edebilirsiniz diye düşünüyorum hemen evlilik düşünmeyin.

İnsanların müdahil olmasından o kadar nefret ediyorum ki...
Benim de şiddetli geçimsizlik vardı ilk evlilikte.
Bir kuzenim bosanacağımı duyunca başka biri olduğunu konuşmuş hakkımda. Ondan boşanıyordur vs demiş.

Gıcık oluyorum ya boşanma sonrası böyle müdahalelere..ne tahmin yürütüyorsun sanki senin hayatın.

Denenmişi tekrar deneme . Olucak olsaydı ilk sefer de olurdu . Önüne bak kendini iyileştir . Hazır hisettiğinde yeni insanlarla tanış .
El alemi kafaya takma etrafıdaki insanları ele az ama kalite dosluklar kurmaya çalış , diğerleriyle mümkün oldukca az görüş , mümkünse hiç görüşme içini açma yüzeysel takıl .

Bir kuzenim bosanacağımı duyunca başka biri olduğunu konuşmuş hakkımda. Ondan boşanıyordur vs demiş.

Gıcık oluyorum ya boşanma sonrası böyle müdahalelere..ne tahmin yürütüyorsun sanki senin hayatın.
İnanın o kadar sinir bozucu ki. Instagram hesabımı kapattım bir kaç hafta önce mesela. Bu bahsettiğim beğendiğim kişiden de uzaklaşmak için. İletişimde olmak bir şeyini görmek duymak istemiyorum çünkü gerçekten etkilendim. Kendime itiraf edebilsem aşık oldum diyeceğim ama yok canım o kadar da değil diyip geçiştiriyorum 🤭 inanın samimi olmadığım bir arkadaş dahi mesaj atmış aaaa sen hesabını mı kapattın niye kapattın diye. Çok şaşırdım buna mesela. Yani millet resmen tetikte bekliyor laf için. Yani şimdi hayatıma birini alsam bi türlü almasam bi türlü. İnanın o kadar acı çektim ki saplantılı takıntılıya çıktı adım. Yeni bi şeylere başlasam bu sefer de ne çabuk unuttun diyecek millet. Ki ben 2 senedir aynı evde dahi yaşamıyorum eski eşle. 3 yıllık evliliğimin 2 senesi sadece kağıt üzerinde geçen bi evlilik süreci.

Akılları başka bişeye çalışmass ki . Kendi olsa muhtemelen öyle yapardı ,önce birini bulur du .kişi kendinden bilir işi .
Boşanmak başlı başına çok yıpratıcı bir süreç . Bir de böyle art niyetli insanlarla uğraşıyorsun .
Kınadıklarını yaşasınlar ,
Siz sabır çekip yolunuza bakın
💐💐
Güzel Günleriniz olsun .

bazı erkekler böyle sen ona karşı beklenti içinde olursan o kendini bir şey zanneder ama baktı ki sen vazgeçtin yoluna bakmaya karar verdin senin tarafından aldığı ego okşanması artık yok, o zaman işler değişiyor ve yine ilgine muhtaç hale dönüyor. çocuğunun olmaması demek bu herifi hayatından tamamen çıkarmak için şansın var demektir. gez toz hayatını yaşa hemen evliliği düşünme anın tadını çıkar boş ver

Eskiye dönme ama kendini de ilişkiye kapatma derim ben. Milletin de bu konuda yorum yapmasına izin vermek çok doğru gelmiyor bana. 3 sene bekle diyen neye göre 3 sene bekle diyor mesela. Çok sacma.

Çocukta yok olmamisi tekrar denemeyin fiilen 2 yıldır ayriymissiniz zaten 3-5 sene bekle diyenler neye göre bunu demişler saçmalık. Zamanlama olarak değil fakat zihniniz kalbiniz dinlensin acınız dinsin elbette birileriyle tanisirsiniz elalemi de kale almayın onlar yaşamadı hayatınızı ya da zor zamanlarinizi kendinize göre şekillendirin hayatı elalem susmuyor doymuyor durmuyor...

İnanın o kadar sinir bozucu ki. Instagram hesabımı kapattım bir kaç hafta önce mesela. Bu bahsettiğim beğendiğim kişiden de uzaklaşmak için. İletişimde olmak bir şeyini görmek duymak istemiyorum çünkü gerçekten etkilendim. Kendime itiraf edebilsem aşık oldum diyeceğim ama yok canım o kadar da değil diyip geçiştiriyorum 🤭 inanın samimi olmadığım bir arkadaş dahi mesaj atmış aaaa sen hesabını mı kapattın niye kapattın diye. Çok şaşırdım buna mesela. Yani millet resmen tetikte bekliyor laf için. Yani şimdi hayatıma birini alsam bi türlü almasam bi türlü. İnanın o kadar acı çektim ki saplantılı takıntılıya çıktı adım. Yeni bi şeylere başlasam bu sefer de ne çabuk unuttun diyecek millet. Ki ben 2 senedir aynı evde dahi yaşamıyorum eski eşle. 3 yıllık evliliğimin 2 senesi sadece kağıt üzerinde geçen bi evlilik süreci.
İnsanların ne dediği ile çok fazla ilgileniyorsunuz.
İnsta hesabını mı kapattın çok normal bir soru aslında ama siz içinde bulunduğunuz durum sebebiyle algıda seçicilik yapıyosunuz.
Ve insanların ne dediği/diyeceği ile bu kadar ilglenirseniz 3-5 sene değil 10 yıl sonra da bir ilişkiye adım atamazsınız.
Ayrıca insan hayatında 3-5 sene ne kadar uzun bir süre.. Birinden hoşlandıysanız hoşlandınız. Konuşun görüşün.
Eski eşinizi unuttuysanız, barışmayı istemiyorsanız(istemeyin) neden sizi heyecanlandıran yeni birini tanımak varken 5 yıl bekleyeseniz.

X