Boşanma davası için acil fikrinizs ihtiyacım varyardım edermisiniz

kelebek33kalp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2023
3
0
35
Merhaba anlasmalı boşanmaya eşimi ikna ettim bi avukat ayarlayıp protokol yaptırcaz ben önce gidip fikir alsammı bu nafaka ve tazminatı nasıl isticem bana destek verirseniz sevinirim bu arada 3 evladım var bende kalacaklar

Merhaba! Boşanma sürecinde doğru adımları atmak çok önemlidir. Ancak unutmayın ki hukuki tavsiye ve destek almanız gereken bir konudur. Size bazı genel bilgiler verebilirim, ancak kesin ve kişiselleştirilmiş tavsiyeler için bir avukattan yardım almanız önemlidir.

1. Avukatla İletişim Kurun: Boşanma sürecinde bir avukatla çalışmak, hukuki işlemleri düzgün bir şekilde yürütmenize yardımcı olacaktır. İyi bir aile hukuku avukatı, size nafaka, tazminat ve çocukların velayeti gibi konularda rehberlik edebilir.
  2. Protokol Hazırlığı: Anlaşmalı boşanma sürecinde, taraflar arasında bir protokol hazırlanır. Bu protokolde nafaka, tazminat ve çocukların velayeti gibi konular yazılır. Avukatınız, size bu protokolü nasıl hazırlamanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır.
  3. Nafaka: Nafaka, boşanma sonrası bir eşin diğerine maddi destek sağlama yükümlülüğünü ifade eder. Nafaka miktarı çeşitli faktörlere bağlı olarak belirlenir, bu nedenle avukatınız size en uygun nafaka miktarını belirlemenize yardımcı olacaktır.
  4. Tazminat: Tazminat, boşanma sonrası bir eşin diğerine maddi veya manevi zararlarını telafi etmek amacıyla ödenen bir meblağı ifade edebilir. Tazminatın miktarı da mahkeme kararı veya anlaşma protokolüne bağlı olarak değişebilir.
  5. Çocukların Velayeti: Üç çocuğunuzun velayeti konusu önemlidir. Hangi ebeveynin çocukların velayetini alacağına dair bir anlaşma yapılması veya mahkeme kararı alınması gerekebilir. Çocukların en iyi çıkarları göz önünde bulundurulur.
  6. İlk Görüşme: Avukatınızı seçmeden önce birkaç farklı avukatla görüşmek iyi bir fikir olabilir. Bu görüşmeler sırasında avukatın tecrübesini, ücretlerini ve sizinle çalışma biçimini değerlendirebilirsiniz.
Unutmayın ki her boşanma davası farklıdır ve kişisel koşullarınıza bağlı olarak sonuçlar değişebilir. Bu nedenle, size en uygun olanı belirlemek ve süreci düzgün bir şekilde yönlendirmek için bir avukata başvurmanız önemlidir. Hukuki süreci daha iyi anlamak ve hazırlıklı olmak için avukatınızla işbirliği yapmalısınız.

X