Boşananlar ve Boşanmaya Çabalayanlar

Aynen vala.suan tek sıkıntım pedagog görüşmeleri onun streside var
Çocuk anneye veriliyor ama insan yine de tedirgin oluyor.Ben pedagog raporunu okurken direkt son cümleye bakmıştım korkuyla..
Pedagog göz temasına, giyimine,çocuk hakkında bilgi sahibi olup olmayışına,çocuğun senin yanındaki tavırlarina fln bakıyor

• Beğen
Reactions: Cac
Çocuk anneye veriliyor ama insan yine de tedirgin oluyor.Ben pedagog raporunu okurken direkt son cümleye bakmıştım korkuyla..
Pedagog göz temasına, giyimine,çocuk hakkında bilgi sahibi olup olmayışına,çocuğun senin yanındaki tavırlarina fln bakıyor
Umarim iyi gecer benimkide bende burdan yazarim .nisanda durusma ne gelen var ne giden dr olarak

Arkadaşlar merhabalar. Yeni gördüm konuyu. Bende dava açtım. Aldatılarak bu yola karar verdim. 4 yaşında bir kızım var. Zina ispatlamaya çalılıcaz bakalım. Ama Anlaşmalı ya gitmeye çalışıyoruz bir yandan. Her şeyi geçtim de çocuğa nasıl karar veriyorlar. Ben kızımdan ayrılmak istemiyorum. Nasıl işliyor çocukla ilgili süreç arkadaşlar?
Birde bazen çok üzgün ve yorgun hissediyorum. Annemdeyim şimdilik. Ama evimi özlüyorum. Bana da Bi el atın bea... :)

Arkadaşlar merhabalar. Yeni gördüm konuyu. Bende dava açtım. Aldatılarak bu yola karar verdim. 4 yaşında bir kızım var. Zina ispatlamaya çalılıcaz bakalım. Ama Anlaşmalı ya gitmeye çalışıyoruz bir yandan. Her şeyi geçtim de çocuğa nasıl karar veriyorlar. Ben kızımdan ayrılmak istemiyorum. Nasıl işliyor çocukla ilgili süreç arkadaşlar?
Birde bazen çok üzgün ve yorgun hissediyorum. Annemdeyim şimdilik. Ama evimi özlüyorum. Bana da Bi el atın bea... :)
Merhaba hakkınızda hayırlısı olsun. İki tarafın da velayet talebi varsa hakim adliye pedagogu ile görüşme ayarlıyor.Avukatım 6 yaş altı çocuklar genelde anneye veriliyor demişti.Zina nedeniyle boşanmanın 6 ay süresi var bu süre bitmeden delil elde etmek lazım, anlaşmalı boşanma daha iyi tabi,öyle olsa iyi olur.

Merhaba hakkınızda hayırlısı olsun. İki tarafın da velayet talebi varsa hakim adliye pedagogu ile görüşme ayarlıyor.Avukatım 6 yaş altı çocuklar genelde babaya veriliyor demişti.Zina nedeniyle boşanmanın 6 ay süresi var bu süre bitmeden delil elde etmek lazım, anlaşmalı boşanma daha iyi tabi,öyle olsa iyi olur.
6 yas alti anneye yazacaktin sanirim

Bu arada hafta sonu arkadaşlarımın düğünleri kınaları vs derken pek siteye girme imkanım olmadı. Süreçle ilgili bilgilendireyim sizi. Bugün noterden avukatım için vekaleti verdim. Evlilik öncesi ve sürecinde yaşanan olayların çoğunu yazdım yazmaya devam ediyorum. Bugün WhatsApp konuşmalarını çıktı aldım bana ettiği hakaretlerin ses kaydını CD ye yazdırdım ve hepsini avukata kargoladım. Delil olarak kullanacak. Umarım çok uzamaz dava süreci en azından bir yerden başlamış olduk. Bazı yaşananlara tanık olanların şahitlik yapmak istememesi, darp raporuna şehir değiştirdiğim için ulaşamamış olmam biraz kısıtlanmış hissettirdi ve moralimi bozdu. Ama şimdi işler biraz daha yoluna girdi gibi gözüküyor umarım hayırla biter ve hakkımı alabilirim.
Merhabalar,öncelikle nasılısınız nasıl oldunuz son durum nedir boşanabildinizmi?Davaları hemen hemen aynı süre içerisinde açmışız

• Beğen
Ben boşananlar kervanındayım, geçen sene anlaşmalı olarak bitirdik. 50 bin de maddi tazminat alacagim var bu mayis ayında ödemesi gerekli ama buyuk ihtimal ödeyemez bu çapsız. Hoş alabilsem bile 50 bin de çok değer kaybetti keşke daha fazla isteseydim🙂

• Beğen
Kızlar nasılsınız? Ben iyiyim çok şükür, davam bitti anlaşmalı boşanmaya ikna ettim ve boşandık. Pazartesi son imzayı attı. O tekrar birlikte oluruz umudu taşıyor ( bilmeyenler için beni aldattığını öğrendim ve kanıtlarım vardı) ama ben artık güvenemem aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Şu anki ruh halim tuhaf boşlukta hissediyorum ama bu boşluğu hissetmek için çok dua ettim çok Allah dualarımı kabul etti çok şükür. Kimsenin yaptığı yanına kalmıyor ilahi adalet denen şey var inanın asla pes etmeyin, gelgitler yaşanıyor bazen ama yolunuzdan dönmeyin.

Kızlar nasılsınız? Ben iyiyim çok şükür, davam bitti anlaşmalı boşanmaya ikna ettim ve boşandık. Pazartesi son imzayı attı. O tekrar birlikte oluruz umudu taşıyor ( bilmeyenler için beni aldattığını öğrendim ve kanıtlarım vardı) ama ben artık güvenemem aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Şu anki ruh halim tuhaf boşlukta hissediyorum ama bu boşluğu hissetmek için çok dua ettim çok Allah dualarımı kabul etti çok şükür. Kimsenin yaptığı yanına kalmıyor ilahi adalet denen şey var inanın asla pes etmeyin, gelgitler yaşanıyor bazen ama yolunuzdan dönmeyin.
Darisi basimiza adiniza sevindim daha güçlü guzel günlerin gelmesi dilegi ile

Benim de davam vardı bugün..kizim ve benim için toplam 1000 ₺ nafaka ödeyen adam,nafakayi fazla bulmuş ,düşürülmesini talep etmiş. Amacı sırf can yakmak bosanmayi yediremedigi için canımı böyle yakıyor..tabi hakim gülüp geçti zaten çok düşük bir miktar ve reddetti..ziynet eşyası vs vermeden ayda 1500 nafaka verip bosanmayi düşünüyor..ziynet eşyalarımı ailesi aldı sattı ve halâ bizim arkamızda durmak yerine duruşmaya gelip ifade bile vermedi..kendimi çok kötü hissediyorum..kasimda bir dahaki mahkeme..Gercekten çok zor ve sancılı bir süreç.Allah benim gibi bu yolda olanlara kolaylık versin ..

Benim de davam vardı bugün..kizim ve benim için toplam 1000 ₺ nafaka ödeyen adam,nafakayi fazla bulmuş ,düşürülmesini talep etmiş. Amacı sırf can yakmak bosanmayi yediremedigi için canımı böyle yakıyor..tabi hakim gülüp geçti zaten çok düşük bir miktar ve reddetti..ziynet eşyası vs vermeden ayda 1500 nafaka verip bosanmayi düşünüyor..ziynet eşyalarımı ailesi aldı sattı ve halâ bizim arkamızda durmak yerine duruşmaya gelip ifade bile vermedi..kendimi çok kötü hissediyorum..kasimda bir dahaki mahkeme..Gercekten çok zor ve sancılı bir süreç.Allah benim gibi bu yolda olanlara kolaylık versin ..
Ziynet eşyası içşn ayrı dava neden açmadınız? Avukatım bana açalım dedi ben istemedim birlikte harcadık borçlara diye aslında benim hakkım kanunda da dinimizde de kesin kazanıyorsun davayı.

Ziynet eşyaları artık direk kadına ait kabul edilmiyor. Son Yargıtay kararlarına göre bileklik-kolye gibi kadına ozgulenen eşyalar kadına aitken diğer çeyrek, cumhuriyet,para vs ortaktir.

X