Borçtan Birikime

Umarım tez vakitte kurtulursunuz borçtan.

Borç beni aşırı geriyor. Ev kredimiz dışında aşırı büyük borçlar yok. Gerçi onunda daha 8 yılı var. Araba almak için de artık borç altına giremiyoruz bu koşullarda.

Ve yine bu koşullarda borçsuz olan çok azdır.
kesinlikle sabit maaşla yaşayıp borçsuz olmak bide üstüne mal mülk sahibi olmak mümkün değil
inşallah en kısa zamanda araba hayalinize de kavuşursunuz
beni görüp motive olursunuz belki :)
ben bu borcu bitirip üstüne bide araba alma hayalim var
üstelik araba hayalim de biraz uçuk bi marka (en azından benim maaşım için)
hepsinin bir bir gerçek olduğunu burada paylaşmak nasip olsun inşallah :)

selam millet
dünkü harcamam 13 tl yol parası sadece
bu ara çok iyi gidiyorum evet ama kışlık botları çıkarınca kısa bot ihtiyacım olduğunu farkettim
2 botum açılmış biri tamir edilebilir ama diğerinden çok umudum yok açıkçası zaten çok iyi ayakkabılar da değildi mevsim geçişini kurtarıyordu anca
4 bin liraya kar su geçirmeyen bi ayakkabı denedim (aslında uzun zamandır istediğim bi ayakkabıydı )
alıp almama konusunda çok kararsızım
şöyle büyük bi alışveriş yapsam elbiseler çizmeler çantalar.. her şey çok güzel olacak gibi hissediyorum ama dur diyorum kahve dur...

Selam
pazar günü harcamam 120 tl sigara ve taksi parası
Bugün harcamam 200 tl su, 300 tl meyve ve yüz temizleme jelim bitmişti onu aldım..
Geçen ay bi kaza atlattığımız için bir miktar da hayır yaptım Allah kabul etsin inşallah
Allah kabul etsin hayrınızı, size de gaçmiş olsun Allah korumuş.

Selam sessiz sakin sayfam salı gününden beri kişisel harcamam 280 lira,
bir de ihtiyacı olan 3 yaşında bi kız çocuğuna bişeyler aldım.. ama görseniz nasıl tatlı bi kız çocuğu :KK43:
ve kutsal maaş günümüz geldi ödemeleri yaptım bir sonraki maaş gününü beklemeye başladım :)
güncel borç miktarım 615 bin.. tam 19 bin borç kapattım :nazar:

Selam bu haftalık harcamam 680 tl
Bunun içinde 2 kere eve misafir çağırma dolayısıyla market gideri (arkadaşım da biraz alışveriş yapıp gelmiş sağolsun)
Bi kere arkadaşa kahve ısmarlama
1 gün dışarda yeme ücretleri de dahil
Kısaca dolu dolu geçirdiğim bi haftaydı
Ama kendi eksiklerim var onların siparişini hala veremedim
Bakalım haftaya harcamam ne kadar olacak 500 tl ye sabitleyebilsem güzel olur bakalım

Merhaba. Benim borcum yok şuan için ama kendime bir mağaza açmayı düşündüğüm için belli bir miktarda olsa birikim yapmayı planlıyorum. Kredi çeksem bile daha düşük miktarda bir kredi çekerim diye düşünüyorum. belli bir miktar birikim var ama işsiz olduğum için biraz ağır aksak gidiyorum. evde internet sitelerinde makale yazarak ve internet üzerinden kitap satşı yaparak para kazanmaya çalışıyorum şimdilik.

Merhaba. Benim borcum yok şuan için ama kendime bir mağaza açmayı düşündüğüm için belli bir miktarda olsa birikim yapmayı planlıyorum. Kredi çeksem bile daha düşük miktarda bir kredi çekerim diye düşünüyorum. belli bir miktar birikim var ama işsiz olduğum için biraz ağır aksak gidiyorum. evde internet sitelerinde makale yazarak ve internet üzerinden kitap satşı yaparak para kazanmaya çalışıyorum şimdilik.
Allah yardımcıniz olsun gönlünüze göre versin

İşsiz olduğunuz halde çabalamaktan vazgeçmemişsiniz bu aslında hepimize örnek olmalı.. zamanında kuruş kuruş biriktirdiğim şeylerle neler başardım bi bilseniz.. inşallah en kısa zamanda istediğiniz mağazayı da açarsınız? Ne üzerine olacak bu mağaza?

Selam kızlar dün buraya yazdıktan sonra çok para harcadım ihtiyaçlar var demiştim zaten indirimde bulunca aldım artık
Bot, rimel, eyeliner, market alışverişi derken açıldım biraz..
Maaşa kadar çok sıkı gitmem gerekiyor inşallah altından kalkarım, bot biraz zorladı ama yağmur geçirmeyen bişeye ihtiyacım vardı toplamda 3590 tl harcamışım.. sağlık olsun..

Selam kızlar dün buraya yazdıktan sonra çok para harcadım ihtiyaçlar var demiştim zaten indirimde bulunca aldım artık
Bot, rimel, eyeliner, market alışverişi derken açıldım biraz..
Maaşa kadar çok sıkı gitmem gerekiyor inşallah altından kalkarım, bot biraz zorladı ama yağmur geçirmeyen bişeye ihtiyacım vardı toplamda 3590 tl harcamışım.. sağlık olsun..
Ben kozmetik türü şeyleri Gratis Watsons rosmann tarzi yerlerden alıyorum iki veya 3 tane aliyorum ki bir yıl kozmetik ihtiyacım olmuyor.bot ayakkabı gibi şeyleri de dolap veya gardrops tan alıyorum mesela Mayıs ayında dolaptan ihraç fazlası satış yapan birinden birinden mango marka bir palto bir kaşe ceket aldım ikisi 2000 TL ye geldi
Belki dediklerimi yapıyorsundur ama yapmayanlar için öneri tarzında yazmış olayım.

Ben kozmetik türü şeyleri Gratis Watsons rosmann tarzi yerlerden alıyorum iki veya 3 tane aliyorum ki bir yıl kozmetik ihtiyacım olmuyor.bot ayakkabı gibi şeyleri de dolap veya gardrops tan alıyorum mesela Mayıs ayında dolaptan ihraç fazlası satış yapan birinden birinden mango marka bir palto bir kaşe ceket aldım ikisi 2000 TL ye geldi
Belki dediklerimi yapıyorsundur ama yapmayanlar için öneri tarzında yazmış olayım.
Ben dolapta satış yapıyorum ama parfüm dışında bişey almadım henüz. Kışlık botta da özellikle kar-su geçirmez model baktığım için bi sıkıntı yaşadığımda muhattap bulabileceğim bi yerden almak istedim. Hatta daha ucuza satanlar da vardı ama orijinal olur mu güvenemediğimden bildiğim satıcıdan biraz daha pahalıya aldım belki ben çok takıntılıyımdır bilemiyorum :) ama mont yada elbise tarzı bişey alacak olsaydım düşünebilirdim..
kozmetik için de stok en mantıklısı tabiki ama maalesef o dönem stok yapacak bütçemi deterjanda kullandım kozmetiği öteledim açıkçası
En son mart ayında rimel almışım, şuan da çok ucuz bişey aldım gönül isterdi ki kaliteli bişey olsun ama Ocak zamlarına kadar beni idare etsin yeterli diye düşündüm..
Allah nasip ederse bu kış sonunda mont çizme vs gönlümden geçenleri alma niyetim var seneye yine giyilecek neticede hem daha uygun olur..

Bu hafta harcamaları sıkıp 500 tl sabitleyeyim istiyordum ama anlamadığım bi şekilde daha çok harcadım.. bu haftalık harcamam toplam 1250 tl
Terziye uğramam lazım bakalım onu da bi sonraki haftaya eklerim artık.. kalan param toplam 800 tl maaş günü gelsin artık :KK43:

selam
benim için hayatımın en zor dönemlerinden birini geçiriyorum
iş, ev, aile, maddi, manevi..
genelde biri elimde kalsa birine tutunur güç bulurdum..
her neyse büyük yıkımların büyük kalkışı olur diye kendimi avutmaya çalışıyorum
bu hafta her gün neredeyse dışardaydım.. dolayısıyla çok para harcadım.
bu haftanın toplam harcaması 1800 tl..
tüm kasım indirimlerine direndim ve hiç bişey almadan bu haftayı kapattım..
şimdi oturup 2024ü planlayacağım umarım planlara sadık kalırım, böylece hem önümü görebilirim hem başka şeylere odaklandığım için kafam dağılır.. planlarımı yapayım günlüğüm olarak buraya da yazacağım

2024 hedeflerim

düzenli spora başlamak
yaklaşık 10 kilo vererek kilomu sabitlemek
Sigarayı bırakmak
süt şeker un abur cubur tarzı şeyleri kesmek daha sağlıklı beslenmek
giyim tarzımı değiştirmek
evime daha çok bitki almak
bu biraz uçuk olacak ama istediğim bazı elektronikleri almak (evrene enerji yollayayım ne olur ne olmaz)
işyerinde yükselmek
tekrar ders çalışmaya başlamak
okunmamış kitaplarımı okumak ve yeni kitaplar almak
belki bir kitaplık alıp okuma köşesi yapmak :)
kişisel sınırlarımı daha iyi korumak, hem güler yüzlü hem sınırlarını çizen bir kadın olmak
yaz boyunca 2 kere tatile çıkmak (biri arkadaşlarla olabilir ama biri kesinlikle tek olacak)
toplam borcumu 300 bin tl düşürmek
kredi kartlarını kaparak tek karta düşürmek
100 bin birikim yapmak
ve en önemlisi daha özgür, daha bağımsız ve kendimi keşfedeceğim bir yıl olması :))

İhraç fazlası satış yapanları nasıl buluyorsunuz ya da nereden anlıyorsunuz? Hiç alışveriş yapmadım dolaptan

İhraç fazlası satış yapanları nasıl buluyorsunuz ya da nereden anlıyorsunuz? Hiç alışveriş yapmadım dolaptan
Bir de dikkat edilmesi gereken mango zara deyip o ürünün çakmasını satanlar da oluyor.bir kez hırka aldım zaten hırka elime ulaştığında içime hiç sinmedi bir iki giymede kendini saldı. yorumları okıduğumda ve satıcının diğer ürünlerini incelediğimde çakma olduğunu farkettim

X