Borçtan Birikime

Sadece mango zara Bershka gibi ürünleri satıyorlar dolaba girip satıcının ürünlerini ve sattığı ürünler hakkında yorumları okursanız az çok anlarsınız
Bir de dikkat edilmesi gereken mango zara deyip o ürünün çakmasını satanlar da oluyor.bir kez hırka aldım zaten hırka elime ulaştığında içime hiç sinmedi bir iki giymede kendini saldı. yorumları okıduğumda ve satıcının diğer ürünlerini incelediğimde çakma olduğunu farkettim
Teşekkür ederim

kutsal cumartesi hesap kitap günüme hoşgeldiniz
bu hafta harcamam 1200 tl..
anladım ki harcamasız yada en az 1-2 bin harcamadan haftayı geçirmek çok zor..
bu hafta pazar alışverişi yaptım işyerindeki yemekten şikayetler gelmeye başlayınca yemekhaneye yazılmadım, evde yemek yapıp götüreceğim..
bugün oturup eksi hesap ve asgari ödenen kredi kartlarının faizini hesapladım.. gerçekten ciddi bi tutar oluyor..
2 ay çok sıkmam lazım..
güzel bi markadan çantam vardı 4 kez garantiye gitti en sonunda iadesi gelmiş yerine bi ürün almamı söylediler.. yapabilirsem para iadesi isteyeceğim yoksa çantanın parası pul oldu üstüne çok eklemem gerekecek..
terzilik işlerim var onları halledeceğim..
15inde maaş alınca yeni bir hesap kitapla gelirim artık :)

selamlar
geçen hafta çanta değiştirmeye gidince markaya artık güvenmediğim için içerisinde bulunan başka bi markanın ayakkabısı aldım.. ihtiyacım yoktu ama 10 yıl giyerim onu.. 2200 lira ekledim üzerine..
biraz kozmatik stoğu yaptım 2 rimel, 2 saç parfümü (birini arkadaşıma hediye ettim), 5 maske, 2 yüz temizleme jeli ve tarak aldım.. 700 küsür bunlara verdim...
bu hafta yatılı misafirim vardı falan derken geçen cumartesiden bugüne toplam harcamam 4400 tl..

maaşlar yattı ödemeler yapıldı toplam borcumdan sadece 6200 tl düştü :KK43: kalan borç miktarı 609,200...
bu arada yakın zamanda bunlara eksta olarak en az 25 bin masrafım çıkabilir.. kafam çok karışık o konuda..
yılbaşı zamları gelsin artık...

depresif kahve yine hesaba kitaba düştü..
geçen hafta harcamam 9750 (eve bi elektronik almam gerekti)
bugün 1677 lira emlak vergisi ödedim..
hesap kitap asla tutmuyor..
hayatımla ilgili önemli bi karar aşamasındayım bu demek oluyor ki -30 bin..
kafam hala allak bullak Allahım benim yararıma olana beni yöneltsin..
para su gibi akıp gidiyor elimden...

hesap kitap gününden herkese merhaba
bu haftalık harcamam 2700..
bugün 30binlik dediğim masrafa giriştim Allah pişman etmesin...
bu ara uzaklara gidesim var ama daha da borca batmak istemiyorum..

hesap kitap gününden merhaba..
bu hafta harcamam 5271 lira...
eve 2 kilo köfte, 1 kilo kıyma söyledim birazdan gelir.. yanında bir iki şey daha derken 1000 tl sırf bu tuttu.. muhtemelen 4 ay götürür beni çok et seven bi insan değilim zaten.. buzluğumda 3-5 parça da tavuk var.. yeter...
köft ve kıymayı da küçük küçük poşetlere ayırıp tek yemeklik şeklinde buzluğa atacağım..
bu hafta pazar dışında masraf yapmayı düşünmüyorum, bide cuma günü dışarı çıkacağız arkadaşlara sözüm var..
onun dışında evde yemek yemeye devam..
arzumun shake'n take lerini kullanan var mı? sağlıklı smootiler yapsam daha düzenli beslensem diyorum kullanışlı olur mu acep? bu hafta spora da başlıyorum 1 aylık yazıldım bakalım inşallah yaza kadar devam ederim...

Merhaba nasıl gidiyor hesap kitap işleriniz ?
merhaba
ekstra giderler çıktı hesap kitap baya sarsıldı bu da benim motivasyonumu biraz kırdı açıkçası
güncel borç miktarım 582,600
inşallah başka kötü süprizlerle karşılaşmam çünkü ödediğim faiz miktarı o kadar fazla ki bazen bu döngüden hiç çıkamayacak gibi hissediyorum..

merhaba
ekstra giderler çıktı hesap kitap baya sarsıldı bu da benim motivasyonumu biraz kırdı açıkçası
güncel borç miktarım 582,600
inşallah başka kötü süprizlerle karşılaşmam çünkü ödediğim faiz miktarı o kadar fazla ki bazen bu döngüden hiç çıkamayacak gibi hissediyorum..
Merhaba lütfen kendinizi kötü hissetmeyin ilk mesajınıza baktım da 635 binden bu rakama ulaşmışsınız az bi rakam değil sağlığınız yerinizde olsun para bulunur sağlık bulunmaz derler.Allah yardımcınız olsun tekbaşınıza mı yaşıyorsunuz

Merhaba lütfen kendinizi kötü hissetmeyin ilk mesajınıza baktım da 635 binden bu rakama ulaşmışsınız az bi rakam değil sağlığınız yerinizde olsun para bulunur sağlık bulunmaz derler.Allah yardımcınız olsun tekbaşınıza mı yaşıyorsunuz
Evet tek yaşıyorum
Sağlık olsun hallederiz inşallah..
çok teşekkür ederim desteğiniz için

selam berbat giden ödeme günlüğüm :)
bu ay mont ihtiyacımı aldım tatile çıktım derken borcumu pek azaltamamışım
ailemin 10 yıldır görmek istiyoruz dediği şehre tatile gittik, gezdik dolaştık derken harcadık biraz
neyse ödemeler yapıldı güncel borcum 572 bin
haziran ayında 4'lü rakamlara düşmek dileğiyle...

Merhaba
benimde bir türlü bitiremediğim, ödeyemedikçe kredi çektiğim faizlerle atan borcum var. bende boşandım ordan kalan borçlar, işsizken çektiğim kredi, başka şehre atanınca kira masrafı, evden çıkarken hiç kıyafetim yoktu dolabımı baştan dizdim vs derken borçlarım arttı ve bugüne geldim. İsterseniz birbirimize destek olabiliriz. beraber bitirelim şu borçları :)
toplam borcum şuan=130.171 tl.
kredi çekmiştim. 3 ay ödedim. şuan kredi borcum=112,549 tl. + 2 tane kredi kartım (hatta 3). maaş kartımın kredi kartı yıllık aidat almıyor onu kullancam. şuan onda 22.000tl limitim var içinde 900 küsürum var. her ay asgari ödeyip o parayı kullanıyorum. onu sona bıraktım. diğer kredi kartımın borcu 13500 tl. onu da her ay 3500 ödeyip limiti düşürüyorum. hiç harcamıyorum. onu tamamen kapatcam. en son bir kredi kartı daha aldım. neden yaptım ah ben işte. bi alışveriş sitesi (isim vermeyim dedim) kredi kartı çıkarınca 500 tl puan veriyordu. kart aidatı yok. taksit yapıyor vs. deyince aldım. onu sadece o sitede kullanıyorum ihtiyacım vardı o ara ne yalan söyleyim. :KK43: ama onu da kapatcam 2000 tl harcadım zaten çok değil.
5 aylık ek hesaptan ehliyet harcı için para çekmiştim 708 tl onun ödemesi var. (kalan 2122 tl-3 ay kaldı)
şu parçalı borçları bitirirsem geriye aktif kullandığım kredi kartı ile kredim kalıyor o da aralık ayında bitiyor.
ama her ay bi harcama çıkyor bu ay mesela uçak bileti alcam bayram için. orda harcıcam. ramazan geliyor fitre vermek lazım az da olsa vs. vs. umarım bir an önce biter.

X