Borç Ödeme Günlüğü-01.04.2024

Ve ilahi bir durum mu anlayamadım ama benim için ilginç bir gündü. Kayınpederimin aracını bir süredir biz kullanıyorduk km oldukca yuksek eski sayılabilir bir arac bugun muayenesi vardı oraya götğrdük motoru da çok sıkıntılı ama imkan yok diye erteliyorduk yaptırmayı.
Muayenede başka bir soru sorunu cıktı masraflı. Üst üste gaza yuklenince cıkısta 2. Km de motor hararet yaptı. Baya masraf cıkardı. Ama biryandan hep yollardayız yapılması da gerekiyordu iyi oldu cocuk yokken oldugu dedim.
Masrafı nasıl karsılayacagız diye eşimle kağıt kalem hesap yaparken kapı çaldı eşimin akrabası geldi. Evime ilk defa geldiği için sasırdım baya. Zarf ile para getirmiş yurt dısından bayram tatili için gelip kızımıb rahatsızlıgını duyup durumu da kayınvalidem anlatınca üzülmüş
Zarfın içine 20 bin koymus kızına benden olsun bayram ediyem diye cok cok sasırdık gözlerim doldu hızır gibi yetişti. Bu aracla istanbula hastaneye gidiyoruz haftada2 gün. Allah birini bin yapsın inşallah

Ve bugunun bir plansız masrafı daha var malesef. Bilgisayarım hata verdi açılmadı. Ssd kart arızalanmıs ve yenisini almam gerekti ssd format ve macunlama için bilgisayarcı 1600 tl istedi. Maaş yatırınca vermek üzere anlastık. Umarım haftaya kadar borsadan masrafını cıkarmıs olurum.
Bunun dısında eşimin işyeri ramazan için 1000 tl yerel market ceki vermişti. Bulaşık deterjanı, ıslak mendil, su, deterjan almayı düşünüyorum

1 nisan 2024 e 1 milyon 412 bin tl borç ile giriyorum. Bundan geriye düşmek pek mantıklı olmayacak. Bunun yerine kalan ödeme kalemlerimi yazacagım.
Babamın üzerine;
1. Kredi kartı. 16 bin tl
2. Kredi kartı 25 bin tl
3. Kredi kartı 1700 tl
1. Eksi hesap 1200 tl
2. Eksi hesap 6600 tl
1. Kızımın son okul taksiti 6000 tl
1. Kredi 11000 tl
2. Kredi 13000 tl
3. Kredi 9000 tl

İlk hedefim babamı sıfıra cıkarmak ki kendini daha rahat hissetsin bankalar aradıkca strese giriyor canm benm

Bugunun diğer masrafını da yazayım.
Kızımın aylık kullandıgı medikal ürünü bitti. Medikalcimiz bugun kargoladı. 2750 tl gönderdim sifa olsun inş
Elimde maaş yatana kadar 600 tl kaldı. Sanırım bayram öncesi yatırırlar. Gündüz Kızım annemde kaldıgı ve yemegi de orada yiyip eve geçtiğimiz için pide ve benzin gaz dısında masrafımız olmuyor.

Bu arada borçtan kurtulup birikim evresine geçenler varsa basarı hikayelerini anlatabilir örnek olsun borç ödeyenlere 🥰

Ve ilahi bir durum mu anlayamadım ama benim için ilginç bir gündü. Kayınpederimin aracını bir süredir biz kullanıyorduk km oldukca yuksek eski sayılabilir bir arac bugun muayenesi vardı oraya götğrdük motoru da çok sıkıntılı ama imkan yok diye erteliyorduk yaptırmayı.
Muayenede başka bir soru sorunu cıktı masraflı. Üst üste gaza yuklenince cıkısta 2. Km de motor hararet yaptı. Baya masraf cıkardı. Ama biryandan hep yollardayız yapılması da gerekiyordu iyi oldu cocuk yokken oldugu dedim.
Masrafı nasıl karsılayacagız diye eşimle kağıt kalem hesap yaparken kapı çaldı eşimin akrabası geldi. Evime ilk defa geldiği için sasırdım baya. Zarf ile para getirmiş yurt dısından bayram tatili için gelip kızımıb rahatsızlıgını duyup durumu da kayınvalidem anlatınca üzülmüş
Zarfın içine 20 bin koymus kızına benden olsun bayram ediyem diye cok cok sasırdık gözlerim doldu hızır gibi yetişti. Bu aracla istanbula hastaneye gidiyoruz haftada2 gün. Allah birini bin yapsın inşallah
Ne güzel; bende duygulandım. Bu gece dua edeceğim size 🍀 Allahım en kısa zamanda feraha çıkarsın. O herşeye gücü yeten ya muktedirdir. Bakın ne güzel günlerde yetişmiş size 🪬

Bu arada borçtan kurtulup birikim evresine geçenler varsa basarı hikayelerini anlatabilir örnek olsun borç ödeyenlere 🥰
İlk defa borca girdik biz de 🥹
Allaha sukurler olsun, eski ama temiz butcemize uygun bi ev aldik, 1mio kredi cektik, evin yarisini birikimlerimizden verdik, sukur sifira sifir degiliz hala ama birimizin maasi full krediye gidecegi icin en azindan yeniden zam alana kadar bizi zor gunler bekliyor.. ben de nasil gunluk giderlerden kar edilir hic bilmiyorum.. aliskanliklarimizdan vazgecmek nasil olacak hic bilmiyorum…

Ne güzel; bende duygulandım. Bu gece dua edeceğim size 🍀 Allahım en kısa zamanda feraha çıkarsın. O herşeye gücü yeten ya muktedirdir. Bakın ne güzel günlerde yetişmiş size 🪬
Nasıl mutlu oldum anlatamam. Dualara cok ihtiyacımız var güzel yavrum öyle güzel direniyor ki onu gördükce ben kendimden utanıp daha bir hevesle ayaga kalkıyorum.

İlk defa borca girdik biz de 🥹
Allaha sukurler olsun, eski ama temiz butcemize uygun bi ev aldik, 1mio kredi cektik, evin yarisini birikimlerimizden verdik, sukur sifira sifir degiliz hala ama birimizin maasi full krediye gidecegi icin en azindan yeniden zam alana kadar bizi zor gunler bekliyor.. ben de nasil gunluk giderlerden kar edilir hic bilmiyorum.. aliskanliklarimizdan vazgecmek nasil olacak hic bilmiyorum…
Hayırlı olsun inşallah güle güle oturun. Kirada oturmK cok zor ailemle 23 sene kirada oturduk. Evlenince kayınpederim evi vardı bosta duran dubleks oraya oturduk. Bir görümcem var onun da hakkı var ama saglığımda siz oturun bizden aonra anlaşın dediler. Bizim de ya bu evin parasının yarısını birikim yapmamız ya da ev almamız lazım. Daha vakit olsugu için biraz rahatım.
Gelen zamlarla ödenen miktar küçücük gelir inşallah.
Alıskanlıklardan vazgeçmek gerçekten zor. Bekarken imkanlarım çok kısıtlıydı ama hep öyle yetiştiğimiz için zorlanmıyordum evlenince kamuda da calısınca cok rahatladım ona alıştım. Suan ciddi anlamda zorlanıyorum ben de ama alısacagız 🥰 borçlar bitsin yeter ki

Eşim iş cıkısı ek işe gidiyor akşamları ve cumartesi pazar calısmak için. Bugun 10 bin tl onun ödemesini vermişler.

Hemen bir açık kapatmakmaya calıstık.

-7000 tl olan ek hesabına 1000 tl yatırdık.
  • akşama arkadasımızda iftardayız yeni evli mutfak önlüğü eksikmiş. Elim boş gitmemek için Özdilekten mutfak önlük ve havlu takımı aldım 600 tl
  • kızımın bardak isteği vardı uzun süredir. Para biriktirirse alabilecegimi söylemiştim. 100 lira biriktirmiş. Ustune 200 lira ekleyip kuromi kupa ve çocuk tepsisi aldı.
  • bugun oruclu değiliz malesef gece kalkamadık sabahta tutmadık 🤦‍♀️ abm de 400 tl yemege verdik 🥹
  • carrefourda 500 tl üzeri alısverise tuvalet kagıdı indirimdeydi baya uyguna geldi. 500 tl kızıma bez aldım depend, 150 tl tuvalet kapıdı aldım
  • araca gaz ve benzin koyduk 500 tl
  • eşimin 1000 tl lik çeki ile market alısverişi yaptık. Su deterjan vs. Bulaşık tabletleri aşırı pahalanmıs sok oldum. Bir plan yapmalıyım ikiye mi kesmeli ne yapmalı düşünecegim
  • penti outlet magazasında kızım için pijama 2 li 400 tl olmus iyi geldi ama modeli begenmediği için almadı. Yalnızken Yarın almayı düşünüyorum ihtiyacı var ince pijaması yok.
  • benim de trenckotum yok üstüme. İşe kalın olanla gidiyorum hala veya sadece yelek geçiriyorum üstüme. Bugun bakımdım ama kıyafetlerde almıs basını gitmiş. Secilden begendim etiketi 4000 tl ama alamadım. Annem ve eşim al diye ısrar ediyor ama cok pahalı uygun yerlerde deneyip cıkardım hiç uymadı kol omuz beden kalıbım sıkıntılı secilin kalıpları cuk diye oturuyor. Ne yapacagımı hiç bilmiyorum erteledim bir süre daha düşünücm artık. Onun yerine depend bezler indirimde günde 6 tane kullanıyoruz onu alır depo yaprım ama mevsimlikte ihtiyacım var eşim koca kadın üstüne bişey almadan mı gezeceksin diye kızdı.

10 ek gelir değil de Asgari ğcrete aylık olarak calısıyor. 10 bin sabit bana gönderiyor. Beden problemim oldugundan az öz ama bir iki marka alıyordum önceden de ama suan tabi ki o parayı veremem magazada deneyince ihtiyacım var dedim ama suan için buyuk lux. Bir iki ay daha ödemelere yogunlaşıp o zaman bakacagım birşeyler.

Aynen öyle isterseniz filtreleyip secil yazın etiketli ya da yeni yazın

Bi de garpdrops var benzer uygulama
Aslında biraz da bunun için açtım konuyu harcamalarımı kontrol altına alabilmek için. Elimden geldiğince sıkıyorum ama hem yazınca hem yorum alınca ikinci gözden görmek daha iyi oldu. İnceleycgm hepsni teşekkr ederim 🥰

Aracın motorunu ve diğer eksikleri için sanayiye bıraktık. 32 bin tl ye anlastık. ufak tefek ilave masraf cıkabilir dediler.

kızımın medikal ürünü için sipariş geçtim 3200 tl

Babam üstünde para kalmadıgını söyledi 2000 tl ona verdim.

son durumda akrabadan gelen 20 bin tl ve eşimin ek işinden gelen 10 tl böylelikle bitti. Kalan miktarı maaş alınca verecegim.

Bugün annemin doğumgünü. Birazdan biz de gidecegiz kardesim de iş çıkısı pata alacakmıs.
Dönüşte 15 dk evi toparlamak istiyorum inşallah yapabilirsem. 1 video da ders çalışmak istiyorum.
Sanırım dehb ym birşeye uzun süre odaklanamıyorum. Saat tutarak az vakitlerle yapabildiğim kar diyecegim

Günaydın. Dün akşam sahura kadar annemdeydik. ÇOk güzel bir akşam oldu nasihat içeren yıkılmamam konusunda teselli veren muhabbetler oldu. Bana sürekli motivasyon videoları gönderiyor cnm benim.

Biz aileyiz sen düsersin biz kaldırırız biz düşeriz sen geleceksin kardesinin hep yanında ol ailemiz hep böyle birlik olsun vasiyetim olsun sakın dağılmayalım diye başlayan güzel bir konusma yaptı. Çok duygulandım. BU sabah daha bir hevesli uyandım excel borç tablomu düzenledim.

Sabah işe gitmeden lekeli beyazları makinaya attım çamasır suyuda ilave edip durdurdum lekeleri gitsin akşama çalıştıracagım.

Eşim iş cıkısı ek işe gidiyor akşamları ve cumartesi pazar calısmak için. Bugun 10 bin tl onun ödemesini vermişler.

Hemen bir açık kapatmakmaya calıstık.

-7000 tl olan ek hesabına 1000 tl yatırdık.
  • akşama arkadasımızda iftardayız yeni evli mutfak önlüğü eksikmiş. Elim boş gitmemek için Özdilekten mutfak önlük ve havlu takımı aldım 600 tl
  • kızımın bardak isteği vardı uzun süredir. Para biriktirirse alabilecegimi söylemiştim. 100 lira biriktirmiş. Ustune 200 lira ekleyip kuromi kupa ve çocuk tepsisi aldı.
  • bugun oruclu değiliz malesef gece kalkamadık sabahta tutmadık 🤦‍♀️ abm de 400 tl yemege verdik 🥹
  • carrefourda 500 tl üzeri alısverise tuvalet kagıdı indirimdeydi baya uyguna geldi. 500 tl kızıma bez aldım depend, 150 tl tuvalet kapıdı aldım
  • araca gaz ve benzin koyduk 500 tl
  • eşimin 1000 tl lik çeki ile market alısverişi yaptık. Su deterjan vs. Bulaşık tabletleri aşırı pahalanmıs sok oldum. Bir plan yapmalıyım ikiye mi kesmeli ne yapmalı düşünecegim
  • penti outlet magazasında kızım için pijama 2 li 400 tl olmus iyi geldi ama modeli begenmediği için almadı. Yalnızken Yarın almayı düşünüyorum ihtiyacı var ince pijaması yok.
  • benim de trenckotum yok üstüme. İşe kalın olanla gidiyorum hala veya sadece yelek geçiriyorum üstüme. Bugun bakımdım ama kıyafetlerde almıs basını gitmiş. Secilden begendim etiketi 4000 tl ama alamadım. Annem ve eşim al diye ısrar ediyor ama cok pahalı uygun yerlerde deneyip cıkardım hiç uymadı kol omuz beden kalıbım sıkıntılı secilin kalıpları cuk diye oturuyor. Ne yapacagımı hiç bilmiyorum erteledim bir süre daha düşünücm artık. Onun yerine depend bezler indirimde günde 6 tane kullanıyoruz onu alır depo yaprım ama mevsimlikte ihtiyacım var eşim koca kadın üstüne bişey almadan mı gezeceksin diye kızdı.
Trendyolda daha uygun trenchler var borcum yok ama ben almam 4000e

X