borç derdi

Nakit avans = Faiz aylık yaklaşık hiç değilse 30 TL bankaya çalışıyorsun
Kredi Kartı Asgarisini ödesende = 50 TL ve üzeri bankaya çalışıyorsun aslında ödediğin asgarinin altında bir tutar ödemiş oluyorsun. Yani astarı yüzünden pahalıya geliyor.
Bir öneri ama söylediklerimi yapabileceksen yoksa batırır ama eğer yapsan rahata ereceğin bir ışıktır kendisi ben zamanında öyle çıkmıştım.
  1. Borcunun hepsi kadar kredi çekiyorsun. ( Nakit Avans, Kredi Kartları hepsini sıfırlayacak şekilde )
  2. Bu krediyi uzun vadeye bölüyosun az meblağ ödüyorsun. Madem faiz işine girdin kredinin faizini öde baride daha fazla büyümesin borçların
  3. Tüm avans hesap, kredi kartlarını kapatıyorsun. Kartları kırıp atıyorsun ve kazandığın nakitle geçinmeye çalışıyorsun.

Yani düşünecek olursak 400 TL gibi kredi ödeyip genel ihriyaçlarını ayırıp kalanını altın olarak biriktirebilirsin.

4 sene ne zorluklarla okutup asgari ücrete mahkum eden sistem utansın!
Ben mezun olalı 6 yıl oldu. Daha geri ödemeye başlamadım.
Kimse mezuniyetinin ilk yıllarında iyi paralar kazanamıyor.
"Zaten birkaç yılda bir yapılandırma getirip faizler siliniyor, daha iyi bir maaşım olduğunda öderim " diye düşündüm.
Gerçekten de şimdi birkaç yıl önceye kadar kazandigimdan çok fazla kazanıyorum ve yakında inşallah daha da iyi olacak.
Hah:) tam o anda bir seçim zAmani yine yapılandırma-faiz silme falan, artık ne yaparlarsa o zaman ödeyeceğim.

4 sene ne zorluklarla okutup asgari ücrete mahkum eden sistem utansın!
Ben mezun olalı 6 yıl oldu. Daha geri ödemeye başlamadım.
Kimse mezuniyetinin ilk yıllarında iyi paralar kazanamıyor.
"Zaten birkaç yılda bir yapılandırma getirip faizler siliniyor, daha iyi bir maaşım olduğunda öderim " diye düşündüm.
Gerçekten de şimdi birkaç yıl önceye kadar kazandigimdan çok fazla kazanıyorum ve yakında inşallah daha da iyi olacak.
Hah:) tam o anda bir seçim zAmani yine yapılandırma-faiz silme falan, artık ne yaparlarsa o zaman ödeyeceğim.

Devlete borcun varsa zaten hep yapılandırmayı beklemek akıllıca. Bari devlet faiz almasın sözde müslüman ülkeyiz sonuçta. Ama bankaya borç varsa o yapılandırma işini kendi eline alman gerekiyor ki oda yine ne yazık ki borcu borçla kapatmak oluyor. Allah yardımcımız olsun vallaha gerçekten zor bu devirde nefes almak.

X