K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Boğazdan gelen küçük beyaz parçacıklar.

nutez

Guru
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2007
1.138
7
45
12 yaşındaki oğlumun boğazından küçük beyaz parçalar geliyor,ağzını açtı gösterdi boğazın bağdemcik kısmında sanki yuva yapmışlar görünüyor bunun sebebi ne olabilir bu nedir acaba bilen arkadaşlar varmı aranızda.dr gidicez fakat gidene kadar bilgim olur diye yazdım

canım gecmıs olsun aynı sey bendede oluyodu sebebıde bagdemcıklerden kaynaklanıyor ne zaman agrıyıp sısecekse oncesınde mınık beyaz parcacıklar gelırdı peceteyle alıp bakarsan yumusak bısey ama cok kotu kokar ben 2 yıl oncesınde cok cıle cektım bademcıkten gece yatarken hıcbıseyım yoktu sabaha dogru bı ates nefes alamama hemen doktora gıttım doktor bademcıklerımı gorunce soka gırdı nıye bu kadar bekleyıp gecıktınız hep ıltıhaplanmıs dedı bı gecede oldu dıyınce sasırdı ben oncesınde bole parca geldı dedım belırtısı dedı ama sen bı doktora goster yınede belkı baska bıseydır kıb by

canım çok sağol bilgin için hemen gidicem dr inşallah.fakat oğlum 5 aydır falan var bunlar diyor bakalım neymiş anlamadım bende.

bana da her zaman olur küçük yaştan beri. En sonunda sordum şirket doktoruna normal dedi. Bademciklerim benim pek ağrımaz ama mesela soğuk bişey yiyip içeyim 5-6 gün sonra bunlar gelir. enteresan gelir küçüklüğümden beri:) Ama önemli bişey değil sonuçta sadece selinayça nın dediği gibi kötü kokar bazen de ağız kokusu da yapar..

geçmiş olsun öncelikle.benim oğlum da var aynı lekelrden ama yüksek ateş yapıyo.kriptik tonsillit deniyo.aylık iğne yaptırıyoruz.aynı şey mi bilmiyorum ama doktora götürsen daha iyi olur.tekrardan geçmiş olsun.

hiç bekletmeden doktora götürmenizi tavsiye ederim,

aft veya herpest cinsi bişey olabilir,arasıra ateşte yapıyordur mutlaka...

dün akşam ben bu yüzden hastanelik oldum,çok acı verici,tükürüğümü bile yutmakta zorluk çekmeme sebeb olan bişey.serum yedim içine enjekte ettikleri iğnelerle şuan ayaktayım çok şükür...

slm bende de aynı sorun var önce ağzıma geliyo bu parçalar sonrada az da olsa kan geliyo,doktora gittim bademciklerin yapısından dolayı yiyecek artıkları kalıyormuş ve sonra onlar oraya yerleşip enfeksiyona sebep oluyomuş her yemekten sonra gargara yapmam gerektiğini söyledi birde gargara için ilaç verdi hiç birşey bulamadığın zaman karbonatlı suyla gargara yap oda olmazsa sadece suyla yap dedi ama ben gargara yapamıyorum ve şikayetlerim hala devam ediyor eğer başka bir yöntem bilen varsa bizede söylesin tşkrlr

bende de oluyo bazen, boğazımda üste doğru geldiğini hissediyorum hemen öksürünce düşüyor. çok minik, beyaz renkte ve iğrenç ötesi kokan:bbo: araştırmadım hiç nedenini, umarım bir sağlık sorunu habercisi değildir. geçmiş olsun oğlunuza...

Bende de var arkadaşlar sırf bunlar için 3 doktora gittim. Özellikle soğuk yediğim-içtiğim zaman çıkıyor dememe rağmen hepside yemek artıkları olduğunu söyledi. Perfect arkadaşımız gibi banada yemeklerden sonra gargara önerdi.

canım tonsılıt hastalıgının en belırgın ozellıgı yanı artık kronıklesmıs bademcık hastalıgı bu beyaz pırınc gıbı parcalar cok agır ıltıhap kokuludur.ara ara cok sık gelır ara ara kesılır mıde bulantısı da yapabılır..bu hastalalık bende de var

evet bu yemek artıklarının boğazın arka tarafında biryerde birikip koku yapmış hali bu her insanda olmuyor buğazınınız anatomosine bağlı hastalık değil sadece koku yapıyor kesin tedevisi yok doktorlar ... bademcik taşı....diyor

kizlar benim de var ayni sorun ve benim sariya yakin renkte ve ben cok rahatsizim bu durumdan uzun uzun zamandir var önemli bisey olmasin sakin

malesef ilacı yok. tek çare bademcikleri aldırmak. ben bu iğrenç şey için defalarca gittim doktora. magma deniyor bu ölü hücrelere. çok fena bişey herkeste olmuyor. işin ilginç yanı benim boğazım hasta olduğumda bile ağrımaz. bademciklerimi de aldırmadım. sizin de öyle mi ki acaba? doktorun biri bu ölü hücre toplamasını bademciklerin inaktif olmasına bağlamıştı. inaktif olmalarından ötürü de boğazımın ağrımadığını söylemişti. bana mantıklı gelmişti ama bir başka doktor alakası yok öyle şey mi olur dedi. ya bu doktorlar işe yaramıo zaten ne varsa alternatif tıpta var :) çoğu zaman kendim temizliyorum. bademciklere çok fazla bastırdığın takdirde kanama yapıyor hatta. ama onlarla yaşamak ölüm arada sırada çıksalar da.

Hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar aynı sorun bendede var gitmediğim dr. kalmadı en son gittiğim dr. beni bilgilendirdi bu beyaz parçacıklar mide prob.olanlarda oluyormuş ayrıca boğaz şekli delikli olanlarda yemek kırıntısı ve sinüsten gelen akıntı birleşip orada bakteri oluşturuyormuş.Tedavisi yokmuş her yemekten sonra gargara yaparak önleyebilirsiniz diyor.

benimde boğazımdan geliyor küçük şeyler gerçekten kötü kokuyorlar hatta ağzımın içi bile kokuyor ne yaparsam yapayım bu koku geçmiyor ve ağzımın içi acılaşıyor

Hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar aynı sorun bendede var gitmediğim dr. kalmadı en son gittiğim dr. beni bilgilendirdi bu beyaz parçacıklar mide prob.olanlarda oluyormuş ayrıca boğaz şekli delikli olanlarda yemek kırıntısı ve sinüsten gelen akıntı birleşip orada bakteri oluşturuyormuş.Tedavisi yokmuş her yemekten sonra gargara yaparak önleyebilirsiniz diyor.

doğrusu mantıklı açıklama için saol

bi arkadaşım tuzlu su ile gargara yapmamı söyledi ben deniycem sizinde bilginiz olsun dedim

bende de oluyo bazen, boğazımda üste doğru geldiğini hissediyorum hemen öksürünce düşüyor. çok minik, beyaz renkte ve iğrenç ötesi kokan:bbo: araştırmadım hiç nedenini, umarım bir sağlık sorunu habercisi değildir. geçmiş olsun oğlunuza...

Ya inanmıyorum benim de aynı problem,

Sadece bende var sanıyodum demekki herkes de varmış,

Öksürünce ya da hapşurunca çıkıyo birkaç tane,

Çok kötü kokuyo,aynı sabah kalktığımda ağzımda hissettiğim kokudan,

Ağzımda çok acı bir tat oluyo ayrıca ve sarı su gibi bişey geliyo sabahları,

Hep tükürüyorum gece uyanduığımda,sabah kalktığımda,

Çaresini bilen varsa yazsın ya ALLAH için,

Yok mu bunu çaresi?

mafoldumben

tonsillolith.wordpress.com

Arkadaşlar şu adresteki bilgileri ve yorumları mutlaka okuyun,

Pek kalıcı bi çaresi olduğu gözükmüyo ama okuyun en azından azaltmamız mümkün olur...

X