Bıyık bölgesi kararmasi psikolojimi bozdu

Y26agmur26

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2022
31
31
33
Bundan 2 sene önce bu kadar belli olmayan ve kışın rengi ten rengimle eşit olan bı kararmam oluyordu. Ama bu sene yazın başında bıyık bölgemde nedeni ağdadan kaynaklı olmayan direk güneş olan bı lekelenmem var yüzümün iki tarafında ve dudak üstümde sanki bıyık var ve bu durum benim psikolojimi inanılmaz derecede bozuyor. Çalışan bı kadınım . Kadınlar direk bana soruyor bıyıkların çıkmış diye. Veya ne olmuş orana öyle diye. Bu beni oldukça rahatsız ediyor. Neden çıkıyor bu leke. Ve artık gitmiyor. Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Dermatologa gitmedim ama bir sürü krem kullandım.belki de derine indirdim bu lekeyi ve şuan da aynaya bakmak kimseyle konuşmak istemiyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. En kötüsü de olabilirdi diye Allah'ıma şükrediyorum ama inanın psikolojim okadar kötü ki 😔😔😔😔😔😔😔😔😢😢😢😢 hep ağlıyorum

Bende de aynı problem var rezalet . Tatile gittim koruyucu kullandım ama yine de cok arttı çözüm bulamadım bulamıyorum cok utanc verici . 20220701_115733.jpg

Sizinki hafif ve kahverengi geçer inşallah en kısa sürede. Hatta şuan hamilesiniz sanırım doğum sonrası vücut kendini yeniliyor o zaman kesin geçer Allah'ın izniyle. benimki rengi mavi gri siyah değişik bir renk . Ve ne yaptıysam asla geçmedi . Hatta güneş kremi kullanıyorum o bile fayda etmiyor karartıyor
IMG_20220703_165455.jpg

Son düzenleme:
Sizinki hafif ve kahverengi geçer inşallah en kısa sürede. Hatta şuan hamilesiniz sanırım doğum sonrası vücut kendini yeniliyor o zaman kesin geçer Allah'ın izniyle. benimki rengi mavi gri siyah değişik bir renk . Ve ne yaptıysam asla geçmedi . Hatta güneş kremi kullanıyorum o bile fayda etmiyor karartıyorEki Görüntüle 3093474
Valla nedir bu dert ya bi çözüm bulan olsa bise yardım etse keske

Vallahi benim psikolojim.bu 2 aydır çok bozuldu ki herşeyi düşünür oldum. Yarın dermatologa gidicem bakalım. Çözüm olmazsa Dilan PolatA gidicem. Ama pes etmicem inşallah geçer bilmiyorum inanki. Güneş bu sene çok karartıyor. Ben dışarı bile çıkmıyorum artık. 1 ay evdeyim bu süre içinde dua ediyorum inşallah geçer diye

Leke lazeri deneyin güneş lekelerinde cok etkili, benim de sırtımda bu tarz lekelerim var ama güneş lekesi olmadığı için etki etmedi maalesef, ben de cok dertliyim bu leke konusundan

Leke lazeri deneyin güneş lekelerinde cok etkili, benim de sırtımda bu tarz lekelerim var ama güneş lekesi olmadığı için etki etmedi maalesef, ben de cok dertliyim bu leke konusundan
Keske yüzümde hatta bıyık bölgemde değil de sırtımda olsa inanın dert etmem.

Birde sizinkiler ne lekesiydi etki etmedi. Onu da sorabilir miyim 🤗

haftada 2 kez mutlaka peeling yapın.gece yatmadan 20 dk önce leke açıcı krem yada serum kullanım.gündüz ise 50 faktör güneş koruyucu mutlaka 2 saatte bir kullanın leke iyice kararmasın
ama peeling ihmal etmeyin
güvendiğiniz bi güzellik merkezi varsa mezoterapi yaptırabilirsiniz...

Mezoterapi nedir bilmiyorum? Bilgi verirseniz sevinirim. Güzellik merkezlerine de guvenilmiyor ki. Dilan Polata gideyim ilk dermatologa goruneyim diyorum. Peeling yapıyorum ama sanki yaptıkça daha çok koyulasiyor. Birde leke açıcı Krem serum olarak öneriniz var mı. Güneş kremi olarak solante kullanıyorum.

Mezoterapi nedir bilmiyorum? Bilgi verirseniz sevinirim. Güzellik merkezlerine de guvenilmiyor ki. Dilan Polata gideyim ilk dermatologa goruneyim diyorum. Peeling yapıyorum ama sanki yaptıkça daha çok koyulasiyor. Birde leke açıcı Krem serum olarak öneriniz var mı. Güneş kremi olarak solante kullanıyorum.
önce dermatolağa görünün kaşıntı falan varsa yanlış bişiy yapıp derinizide inceltirsiniz
ama güneş koruyucu ihmal etmeyin

Birde sizinkiler ne lekesiydi etki etmedi. Onu da sorabilir miyim 🤗
Stres🤦🏻‍♀️ Bağısıklığmın düştüğü bi dönemde oldu. Sırtımda az bi bölge olsa inanın ben de dert etmem ama tüm sırtımda ara ara var ensemde de var. Kirli gibi cok kötü bi görüntü cok üzülüyorum bu duruma

solantenin hangi kremi tinted olan daha çok karartıyor

Stres🤦🏻‍♀️ Bağısıklığmın düştüğü bi dönemde oldu. Sırtımda az bi bölge olsa inanın ben de dert etmem ama tüm sırtımda ara ara var ensemde de var. Kirli gibi cok kötü bi görüntü cok üzülüyorum bu duruma
Stres çok kötü bir şey bende bu son 2 aydır stresten uyku uyuyamıyorum

Ben bu lekelerden kurtulamayacağım sanırım. Alışmaya çalışıyorum ama nafile aynaya bakamıyorum artık. Öyle psikolojimi derinden etkiledi ki herşeyi düşünür hale geldim😭😭😭😭 ağlamaktan helak oldum artık. Başınızı ağrıtıyorum 😔😔😔😭😭😭😭

zeytinyağı ve mum ikilisi. Üzerine koca tencere kaynar süt dökülen çocukta hiç iz kalmadığına şahit oldum. Evimde hep bulunur, her türlü yanık, çatlak vs. için kullanırım. Güneş lekelerinde çok etkili. Emdikçe süreceksiniz günde 5-6 kez eder heralde. İlk başta çok acır, yanar sonra rahatlatır. Ama sürüp güneşe çıkmayın.
Yanık sorunu yaşayan bir üye konu açmıştı. Üyeye bu tarif verilmişti. Siz de araştırın isterseniz belki bir faydası olur.

X