Bir türlü elde edemediğimiz dilekler için hangi dua okunabilir ?

Flower__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
1.952
1.729
Duamızın kabul edilmesi için nelere dikkat etmek gerekir ? Hedeflerim için emek veriyorum ama şu ana kadar ulaşamadım malesef. Bunun dışında olmasını istediğim şeyler de var. Acaba eksik bir şey mi yapıyorum da olmuyor bilmiyorum. Bir yandan sabırsız bir insan olmaya da başladım. Ne tavsiye edersiniz ?

Duamızın kabul edilmesi için nelere dikkat etmek gerekir ? Hedeflerim için emek veriyorum ama şu ana kadar ulaşamadım malesef. Bunun dışında olmasını istediğim şeyler de var. Acaba eksik bir şey mi yapıyorum da olmuyor bilmiyorum. Bir yandan sabırsız bir insan olmaya da başladım. Ne tavsiye edersiniz ?
Salavat ve tovbe ile basla duaya. Israrli olman lazim kabul olmadi duam dememen lazim. Namazlardan sonra ezan okunurken veya seher vakti okunan dualarin kabul olma ihtimali daha yuksek. Allah kabul etsin dualarini

Salavat ve tovbe ile basla duaya. Israrli olman lazim kabul olmadi duam dememen lazim. Namazlardan sonra ezan okunurken veya seher vakti okunan dualarin kabul olma ihtimali daha yuksek. Allah kabul etsin dualarini
Amin inşallah. Ben de biraz sabırsızlık olmaya başladı bu vesvese galiba

Her dua kabul olucak diye bir şey yok

Olmuyorsa belki bu sizin için daha hayırlıdır

Allah duayı işitendir

Duayı geciktirir daha güzelini vermek için
Duayı geciktirir sabrınızı denemek içindir
Belki ettiğiniz dua sizin için imtihan olucak bilemezsiniz
Ne icin dua ediyorsunuz belki hayır değildir

Duada ısrarcı olmak ve kalben etmek gerekir

Her dua kabul olucak diye bir şey yok

Olmuyorsa belki bu sizin için daha hayırlıdır

Allah duayı işitendir

Duayı geciktirir daha güzelini vermek için
Duayı geciktirir sabrınızı denemek içindir
Belki ettiğiniz dua sizin için imtihan olucak bilemezsiniz
Ne icin dua ediyorsunuz belki hayır değildir

Duada ısrarcı olmak ve kalben etmek gerekir

Dualarımda tek bir şeye odaklanmıyorum yani o olsun o olsun diye. Hayırlı olanı istiyorum mesleki hedefler,atanmak vs anlamında. Gerçi isteklerim net yani tek bir şeye de odaklanmış olabilirim ama güzel şeyler anlamında. Bazen vesvese oluyor "neden bir türlü olmuyor" diye ama onun için de tövbe ediyorum isyan ettiğim için. Bu da duanın kabulünü olumsuz mu etkiler ?

X