Bir garip mesaj mevzusu

Bu soruları ben de kafamda çok soruyorum. Ama ne bileyim çok zor bir tesadüf değil mi? Bir yandan da ne bileyim gördüğüm kadarı ile de garip bir davranışı yoktu. Valla ne düşüneceğim şaşırdım.
Ne alaka siz demekko babasını aradıysanız süt vs için
Ordan baskasının numarası dıye sızınkını gondermıstır
Bukadarda kurmayın kafanızda yanlışlık olmus işte

Merhaba, bir konu hakkında bayağı kafam karıştı size danışmak istedim.

Benim telefonum kısa süre önce birden bozuldu ve bir daha açılmadı bu sebepten çoğu numara telefonda kaldığından yeni telefona sim kartı takınca bir çok kişinin numarası kayboldu. Bu sebepten wp. Yazan veya arayan kişileri sonradan tekrar kaydediyorum.

Geçen gün wp.dan bana bir mesaj geldi bir araba fotoğrafı, detaylı çekilmiş fotoğraflar ve araç bilgisi vs. altında "Şu araba nasıl sence? Diye bir mesaj vardı.

Yine tanıdık birisi ama kayıtlı değildir dedim. Wp. Resminde bizim sürekli süt, yoğurt, peynir vs. Aldığımız adamın oğlu vardı. Adamın normalde çok çocuğu var ama o çocuğu benim bir kuzenime çok benzediğinden aklımda kalmış. Hatta eşim bile demişti xxxx e ne kadar benziyor diye.

Xxxx abi sen misin? (Belki oğlunun resmini koymuştur diye) Dedim. O da bana farklı erkek ismi ile "Numaramı kaydetmedin mi xxxx ağabey? Ben onun oğluyum" yazdı. Ben de xxxx kişi ben değilim siz numaramı nerden aldınız? Diye sordum. Siz kimsiniz? Dedi. Ben de biz şu aileyiz dedim tanıdı. Sonra "Kusura bakmayın oto galerici bir ağabey vardı onun numarası diye yazdım yanlış kaydettim sanırım" dedi.

Bu durum midemi bulandırdı. Nasıl bir tesadüf bu? Hem aynı şehirden, hem benim numaram denk gelecek. Şaibeli geldi bu durum.

Bu şahıs beni 1-2 kere babasının evine süt vs. Almaya gittiğimde gördü. Samimi değiliz veya sohbetimizde yok. İlk denk gelişimizde babası " xxxx bu da benim oğlan falanca kurumda memur" demişti.

Yakın bir köydeler ve eşim evdeyse çoğu kez beraber gidiyoruz. Oğlum köyü sevdiğinden bahçede otururuz çaylarını içeriz çocuğun gönlü olsun diye oyalanıyoruz bir süre.

Ben böyle salakça bir tesadüf görmedim. Aklıma gelen ise babasının telefonundan aldı numaramı ama ne cesaret? Hani babası yazsa diyeceğim ki sohbet ediyoruz vs. E bununla sohbette yok.

O günden sonra en son özür dileyip bir daha yazmadı ama ne bileyim ben mi kötü düşünüyorum? Ama inanasım gelmiyor.

Şimdi biz buraya yine gideceğiz gıda temini için. Orda denk gelir miyiz bilmiyorum ama eğer tesadüf değilse bu durumu bile bile orda bulunmak istemem, eşimde bulunsun istemem. Ben gitmeyeyim sen git desem eşime kesin soracak neden? Diye. Hiç gitmeyelim desem o adama çok güveniyoruz, ürünleri güzel zaten zorla iyi bir yer bulabildim.

Kızlar sizce bu masum bir mesaj mı? Benim mantığım almıyor.
Üzerine bu kadar düşünecek bi mevzu olduğunu sanmıyorum. Engelleyin gitsin.

Çok değişik bir durum ben de olsam acaba derdim yani. Siz eşinizle gidin bence gitmemezlik yApmayın. Ne münasebet yani gitmeyeceksiniz. Eğer size karşı açık açık bir terbiyesizliği saygısızlığı olursa ağzının payını verin. Yoksa açmayın hiç konuyu bence. Eşeledikçe bir şey çıkar

Anlattığınız olayda bir şey yok. Belli bir yanlışlık olmuş. Karşıdaki adam efendice özür dilemiş ve sizi rahatsız etmemiş. Ama siz aksini düşünmek için adeta zorlayarak karşıdaki kişiyi de zan altında bırakmış oluyorsunuz. Hele bir de eşiniz girerse falan olaya ortalık gereksiz yere fena karışır.

Ozur dilemis, bidaha yazmamış. Neden altinda bu kadar sey ariyorsunuz?
Kafanizda esinizin tepkilerine kadar kurmuşsunuz. Esiniz size baski mi uyguluyor
Şimdi linç yiyecem kesin ama kadının da aklı karışmış gibi geldi bana. Yoksa 1 tane msjla ne alaka yani. Neler neler düşünmüş.

Merhaba, bir konu hakkında bayağı kafam karıştı size danışmak istedim.

Benim telefonum kısa süre önce birden bozuldu ve bir daha açılmadı bu sebepten çoğu numara telefonda kaldığından yeni telefona sim kartı takınca bir çok kişinin numarası kayboldu. Bu sebepten wp. Yazan veya arayan kişileri sonradan tekrar kaydediyorum.

Geçen gün wp.dan bana bir mesaj geldi bir araba fotoğrafı, detaylı çekilmiş fotoğraflar ve araç bilgisi vs. altında "Şu araba nasıl sence? Diye bir mesaj vardı.

Yine tanıdık birisi ama kayıtlı değildir dedim. Wp. Resminde bizim sürekli süt, yoğurt, peynir vs. Aldığımız adamın oğlu vardı. Adamın normalde çok çocuğu var ama o çocuğu benim bir kuzenime çok benzediğinden aklımda kalmış. Hatta eşim bile demişti xxxx e ne kadar benziyor diye.

Xxxx abi sen misin? (Belki oğlunun resmini koymuştur diye) Dedim. O da bana farklı erkek ismi ile "Numaramı kaydetmedin mi xxxx ağabey? Ben onun oğluyum" yazdı. Ben de xxxx kişi ben değilim siz numaramı nerden aldınız? Diye sordum. Siz kimsiniz? Dedi. Ben de biz şu aileyiz dedim tanıdı. Sonra "Kusura bakmayın oto galerici bir ağabey vardı onun numarası diye yazdım yanlış kaydettim sanırım" dedi.

Bu durum midemi bulandırdı. Nasıl bir tesadüf bu? Hem aynı şehirden, hem benim numaram denk gelecek. Şaibeli geldi bu durum.

Bu şahıs beni 1-2 kere babasının evine süt vs. Almaya gittiğimde gördü. Samimi değiliz veya sohbetimizde yok. İlk denk gelişimizde babası " xxxx bu da benim oğlan falanca kurumda memur" demişti.

Yakın bir köydeler ve eşim evdeyse çoğu kez beraber gidiyoruz. Oğlum köyü sevdiğinden bahçede otururuz çaylarını içeriz çocuğun gönlü olsun diye oyalanıyoruz bir süre.

Ben böyle salakça bir tesadüf görmedim. Aklıma gelen ise babasının telefonundan aldı numaramı ama ne cesaret? Hani babası yazsa diyeceğim ki sohbet ediyoruz vs. E bununla sohbette yok.

O günden sonra en son özür dileyip bir daha yazmadı ama ne bileyim ben mi kötü düşünüyorum? Ama inanasım gelmiyor.

Şimdi biz buraya yine gideceğiz gıda temini için. Orda denk gelir miyiz bilmiyorum ama eğer tesadüf değilse bu durumu bile bile orda bulunmak istemem, eşimde bulunsun istemem. Ben gitmeyeyim sen git desem eşime kesin soracak neden? Diye. Hiç gitmeyelim desem o adama çok güveniyoruz, ürünleri güzel zaten zorla iyi bir yer bulabildim.

Kızlar sizce bu masum bir mesaj mı? Benim mantığım almıyor.
Buyuk bir tesaduf goremedim ortada ben. Zaten alisveris yaptiginiz biriymis. Soyledigi dogrudur bence cocugun

seçim üstü bir sürü adaydan mesaj geliyor az daha zorlasanız onlarında size yürüdüğü ihtimaline ikna edersiniz kendinizi bence.
Çok komik gerçekten (!) Allah aşkına sanki hiç tanımadığımız birisi mesaj yazmışta ben işkillendim sanır. Benle hiç bağlantısı olmayan birisi olsa yani alakasız birisi "Yanlışlık olduğu" ihtimali elbette ilk aklıma gelecek şey.

Bir numaradan bir mesaj geliyor ne hikmetse aynı şehirden tanıdık birisi çıkıyor ve babasından numaram var. İlk an da ne alaka? Bu nasıl tesadüf demez misiniz??

Çok değişik bir durum ben de olsam acaba derdim yani. Siz eşinizle gidin bence gitmemezlik yApmayın. Ne münasebet yani gitmeyeceksiniz. Eğer size karşı açık açık bir terbiyesizliği saygısızlığı olursa ağzının payını verin. Yoksa açmayın hiç konuyu bence. Eşeledikçe bir şey çıkar
Elbette acaba denir yani. Kim olsa şaşırır böyle bir durumda

Ozur dilemis, bidaha yazmamış. Neden altinda bu kadar sey ariyorsunuz?
Kafanizda esinizin tepkilerine kadar kurmuşsunuz. Esiniz size baski mi uyguluyor
Bravo nerden ne çıkardınız? :) Burda bir üye eşine söyle dedi ben de bunun iyi bir fikir olmadığını beyan ettim.

İnsan eşini tanımaz mi? Hangi konularda nasıl tepki vereceğini bilmez mi? Toplumumuzda kaç erkek eşine yapılmış bir durum varsa sakın karşılar? (bu olay için demiyorum varsa diyorum şimdi siz bunu da farklı yorarsınız)

Eşimin bana davranışı ile tehlike anındaki davranışını bir tuttunuz ya pes vallahi

Şimdi burda yorum yaparken bir üyenin yorumu ile olaya, babasının yanlışlıkla verdiği ihtimalini ekliyoruz. Buna istinaden ben de öyle düşünmek istedim.

Peki babası vermediyse? Sizce benim işkillenmem çok mu tuhaf?

Başka şekilde, başka numaradan böyle bir mesaj alsam elbette kesin yanlışlık
diyeceğim.

Sanki bu kadar tesadüf çok normal ve benim şaşırmam, işkillenmem çok anormal.

Artı olarak mesela ben aynı duruma düşsem "Ya babam, galericinin numarasını vermişti yanlışlıkla sizinkini atmış galiba" derim ki farklı anlaşılmamak için.

Veya ben babasından bir numara istesem ve yanlış gönderse ve oğluna yazsam. Kötü duruma düşmemek için durumu izah ederim xxxx ağabey galerici diye sizin numarayı attı sanırım derim.

Acaba bir açıklama yapmaksızın ben aynı şekilde yapsaydım karşı tarafta bu duruma şaşırmam miydi? Bu adam evli mesela (eşi çay getirmişti) ben böyle bir mesaj atsam kendinizi karısının yerine koyun. Kadın bile şüphelenmez mi ne alaka diye?? Ama desem ki durum böyle böyle ikna olur.

Bir açıklama yapmaksızın bir üye arkadaşın yorumu ile ona yorduk.

Babası bana galerici diye numarayı verseydi. Ben de kaydetseydim (wp.resmim kişilerime açık) ve aynısını ben yapsaydım. Kadın resimden görüp ne alaka? diyecekti

Ben durumu izah etmesem veya babasından numara almamış olarak öyle bir mesaj atsam. Kadın gelip burda "Eşimin, babasının müşterisi eşime bir mesaj atmış. Yanlışlıkla attığını söylüyor ama bu Kadın bu şehirde ve resminden tanıdım. Eşimin numarasına tesadüfen ulaştığını söylüyor sizce bu mümkün mü? Dese...

Ayrıl, boşan, kesin aldatıyor havada uçuşur. Takip et denir vs. Ben olsam ben bile derim.

X