Bir erkek neden karısını korumaz

Eşim küçüklüğünden beri itilip kakilmaya alışmış diye düşünüyorum yadirgamiyor çünkü.
Tek tepkisi oda aramiyor uzun süre ailesini. Aile bagida yok hic diyebilirim
E niye sizi de kolunuzdan tutup götürüyor o zaman? Hadi o götürüyor siz niye gidiyorsunuz? Sen tuhaf ailenle iyisin, sana laf etmiyorlar sen git, biz meraklısı değiliz lazım da değiller deyip gitmeyin.

evliliğin ilk yıllarında bu sorunu çözmeliydin bu saatten sonra zor biraz.
hayır anlamıyorum ailemle kötü mü olayım dediğinde biz senin neyiniz derseniz ne cevap verebiliyor.
bu erkeklerin ana baba karşısında eşini çocuğunu sanki besleme gibi görmesi beni delirtiyor.
tepki olarak arada aramıyor ailesini demişsin, bu konuyu düzeltmesi gerektiğini aksi halde ailesiyle bağını (sen ve çocuğunuz) koparmayı düşünsen biraz harekete geçirir mi?
madem zoruna gitmiyor git kendin gör aileni kendini ezdir, benim ve çocuğumun orada yeri yok derdim valla ne yalan söyleyeyim.

Ben yeni evlenicem, kuzenim habire bana diyor ki söyle kocana seni korusun ailesine ezdirmesin falan, bende söyledim. Benimki ne dedi beğenirsin. Ben eziliyorsam sende ezilirsin.😱. Dedim öylemiii, tamam senin ailen sen ezilebilirsin ama ben kendimi ezdirmem.🤣🤣🤣

İlla bosatacaklar seni, çünkü kendi evlilikleri dört dörtlük.🤣🤣
Senin buradaki yorumları bu kadar takıntı yapmanın sahibi ezik herifi koca yapacam diye uğraşman herhalde. Sen sakın ayrılma ve boşanma ilerde. Bu ezik herif başkasının başına bela olmasın zira kendi gibi bir ezik bulmuş. :KK66: Zira aklı olan kimse böyle cevap veren bir herifi almaz. Alan bir saf bulmuş diğer kızlar yanmasın. 😂

E niye sizi de kolunuzdan tutup götürüyor o zaman? Hadi o götürüyor siz niye gidiyorsunuz? Sen tuhaf ailenle iyisin, sana laf etmiyorlar sen git, biz meraklısı değiliz lazım da değiller deyip gitmeyin.
Götürmüyor zaten. Kaynım başka şehirde yılda bir görüşüyoruz. KV dem yakın ama onada ben gitmiyorum.

evliliğin ilk yıllarında bu sorunu çözmeliydin bu saatten sonra zor biraz.
hayır anlamıyorum ailemle kötü mü olayım dediğinde biz senin neyiniz derseniz ne cevap verebiliyor.
bu erkeklerin ana baba karşısında eşini çocuğunu sanki besleme gibi görmesi beni delirtiyor.
tepki olarak arada aramıyor ailesini demişsin, bu konuyu düzeltmesi gerektiğini aksi halde ailesiyle bağını (sen ve çocuğunuz) koparmayı düşünsen biraz harekete geçirir mi?
madem zoruna gitmiyor git kendin gör aileni kendini ezdir, benim ve çocuğumun orada yeri yok derdim valla ne yalan söyleyeyim.
Bir bağımız yok zaten. Bir gorusup 3 gitmiyorum illaki bir negatif enerji yukluyorlar.

İyi geceler hanımlar. 17 yıllık evliyim eşim haksızlıklar karsisinda hiç bir zaman beni ve cocuklarimi korumadi. Bu saatten sonra değişmez eminim fakat gün geçtikçe bileniyorum.
Bir kaç örnek vereyim. KV dem abuk subuk laf sokar, eşim yanımda duymamazliga gelir. Haliyle ben cevap veriyorum ama çirkef ben oluyorum o hep iyi. Ve esim bunu duyup hala hiç bir şey olmamış gibi eeeee anneciğim diye sohbete devam ediyor ayar oluyorum..
Veya kaynım çocuklarimi acımasızca eleştirir, yine esimden tepki yok. Kendimi yanlız hissediyorum tek başıma korumaya çalışıyorum herşeyden herkesden kendimi ve çocukları.
Bunu ona söylediğimde annemle/kardesimle kötü mü olayım diyor.
Ee herkese karşı böylesin dışarıda yaşanan olaylarada Ses cikaramiyor. Ölsem çocuklarımız sahip kalacak ☹️
Nasıl yapsam da bu saatten sonra adam gibi davransa.
Benim eşim tek çocuk, daha ilk zaman gelin mevlidi konusunda kv kp çok canımı sıktı onlardaydik kendi evimize geldik, dedim ki neden ağzını açıp bir kelime etmedin ben bir şey diyemem sen de ne istiyorsan beni karıştırma dedi. O gün bugündür me derlerse cevap veririm eşime sormam bile o da asla ağzını açıp sen anneme babama bunu dedin diyemez.
Gelin mevlidi için tarih için ve ikramlık için bizim istediğimiz zaman yapmazsan kendi ikramliklarini kendin alır yaparsın gibi sacmalamislardi (pide ayran) o kadar gicik oldum ki hem kendi istediğim tarihte yaptırdım hem parasını onlar verdi.
Şimdide 8 aylık hamileyim çok bebek kayıplarımız oldu inanın bir kere ağız ucuyla sordu kv bunu da yazdım bir kenara yeri gelir koyarım agirligimi. Buna çok alındım mesela eşime dedim ki ailen neden sormuyor çok üzülüyorum dedi ki kendin sor 😁 yani eşiniz değişmeyecek söz cabbar olun

Şuan biri 14 diğeri 8 yaşında.
Büyümüşler artık gereken yerde kendileri cevap verirler geçen bayramda 7 di yaşındaki kızım öyle bir cevap verdi ki şaka yapan yengesine benim asla aklıma gelmezdi 😅
En fazla kenardan kv deye Allah aşkına koskocaman kadınsın çocukla yaşıt gibi davranma derdim ben olsam
Eşiniz değişeceğini düşünmüyorum ama sizin kendinizi savunmanız konusunda bir şey demiyorsa önemsiz bence sizin yerinize cevap vermesi

Götürmüyor zaten. Kaynım başka şehirde yılda bir görüşüyoruz. KV dem yakın ama onada ben gitmiyorum.
Yılda bir de görmeyin çok mu lazım meymenetsiz kayınçonun suratı? Kocanız sizin kardeşinizi o kadar da çekmezdi.

Senin buradaki yorumları bu kadar takıntı yapmanın sahibi ezik herifi koca yapacam diye uğraşman herhalde. Sen sakın ayrılma ve boşanma ilerde. Bu ezik herif başkasının başına bela olmasın zira kendi gibi bir ezik bulmuş. :KK66: Zira aklı olan kimse böyle cevap veren bir herifi almaz. Alan bir saf bulmuş diğer kızlar yanmasın. 😂
Ezik olan sizin gibi yorum yapanlar, bir sorununu yazıp çözüm arayanlara üstten üstten laf söyleyip ezikleyerek kendi egonuzu tatmin ediyorsunuz. Benim egomu tatmin etmeye ihtiyacım yok, gercekciyim objektifim. Senin gibi cahil cühela tecrübesiz değilim 🤣🤣🤣

Ezik olan sizin gibi yorum yapanlar, bir sorununu yazıp çözüm arayanlara üstten üstten laf söyleyip ezikleyerek kendi egonuzu tatmin ediyorsunuz. Benim egomu tatmin etmeye ihtiyacım yok, gercekciyim objektifim. Senin gibi cahil cühela tecrübesiz değilim 🤣🤣🤣
Kimin cahil cühela olduğu seçtiği heriften belli oluyor yorumlardakilerde anlamışlar ama sen kasmaya devam et belki gelişirsin bir gün. 😂 Elin pısırıklarını alıp çözdüm zannetmeye devam zira. 😂🤌

Eşiniz pısırık bir adam çünkü daha kendini koruyamıyor ki sizi korusun gercekten bi erkek olarak saygı duyabiliyor musunuz?

Herkes kendini korusun derim. Kimse kimseyi korumuyor. Çocuklar büyük, onlarda susuyorlar mı? Benim oğlum sokacak laf bulamadığında "bir sus ya" diyor. Çatır çatır cevap veriyor. Ben o kadar yapamıyorum 🥴. Sonradan aklıma geliyor.

Benim eşim tek çocuk, daha ilk zaman gelin mevlidi konusunda kv kp çok canımı sıktı onlardaydik kendi evimize geldik, dedim ki neden ağzını açıp bir kelime etmedin ben bir şey diyemem sen de ne istiyorsan beni karıştırma dedi. O gün bugündür me derlerse cevap veririm eşime sormam bile o da asla ağzını açıp sen anneme babama bunu dedin diyemez.
Gelin mevlidi için tarih için ve ikramlık için bizim istediğimiz zaman yapmazsan kendi ikramliklarini kendin alır yaparsın gibi sacmalamislardi (pide ayran) o kadar gicik oldum ki hem kendi istediğim tarihte yaptırdım hem parasını onlar verdi.
Şimdide 8 aylık hamileyim çok bebek kayıplarımız oldu inanın bir kere ağız ucuyla sordu kv bunu da yazdım bir kenara yeri gelir koyarım agirligimi. Buna çok alındım mesela eşime dedim ki ailen neden sormuyor çok üzülüyorum dedi ki kendin sor 😁 yani eşiniz değişmeyecek söz cabbar olun
Noktasına virgulune kadar aynı. Ben cevap veremem benim yapım bu. Ama bana karışmaz tabiki neden laf söyledin vs demez.

X