Gebeliğe Hazırlık Bir akıl verin bana

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

alaraalara

Guru
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2012
93
27
Merhaba hanimlar 4 yaşında bir kızım var 2.bebeği bir yıldır hamile kalamiyorum. 4 ay klomen kullandım esimde de bende de bir sorun yok. Doktorum 2 ay daha bekle dedi ilacı da bıraktım aşılama istedim doktor rahim filmi cekelim dedi ama korkuyorum çok bu ay hiç birseyi kafaya takmadim rahat bıraktım adetime 3 gün var test yaptım yine negatif ne yapacağımı bilmiyorum acaba 1 çocuktan sonra da tupler tikanir mi

Sezaryen doğum sonrası muhtemel olan bişey de rahim filmi de korkulacak bişey değil :KK66:

Merhaba hanimlar 4 yaşında bir kızım var 2.bebeği bir yıldır hamile kalamiyorum. 4 ay klomen kullandım esimde de bende de bir sorun yok. Doktorum 2 ay daha bekle dedi ilacı da bıraktım aşılama istedim doktor rahim filmi cekelim dedi ama korkuyorum çok bu ay hiç birseyi kafaya takmadim rahat bıraktım adetime 3 gün var test yaptım yine negatif ne yapacağımı bilmiyorum acaba 1 çocuktan sonra da tupler tikanir mi
Rahim filmi adet sancısının biraz daha yoğun hali gibi düşün. Cok korkulcak bişey deil. Tüplerde tıkanabiliyo malesef sonradan. Ve rahim filminden sonra her 5 kadından biri gebe kalıyormuş

Rahim filminden korkma genel anestezi al 5 dk da bitiyor ben subat sonunda oldum simdi hamileyim benimde 1 yildir bebeğim olmuyodu

Rahim filmi ben de yeni çektirdim. Bir kaç hafta önce. Anestezi almadan ağrısız sızısız oldu. O kadar korkuyordum ki anlatamam. Bacaklarım titriyordu. Ama gittiğim merkez çok iyiydi. Doktor da çok ilgiliydi. Kullanılan makina ise rahim filminden korkmanın boşuna olduğunu gösterdi bana. Normal muayeneden farksız geçti. İmkanınız varsa o teknolojiyi kullanan bir merkezde çektirin. Boşuna anestezi almayın. Şimdiden geçmiş olsun. Sevgiler..

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim çok korkuyorum ve bir yıl olunca sinirlerim de çok bozuk bugün gorustum hastaneyle anestezi li 550 tl eğer adetim gelirse bayıltilirak yaptiracagiz galiba artık diyorum ki kesin tupler tıkalı son ümidim bu film

X