Konuşma Problemleri Bilişsel gerilik

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

gggooozzz

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2021
313
209
30
yeğenimin raporunda tam bu yazıyor R62 kodla yazmış.mental redasyonun kibarlaştırılmış hali mi? neden olduğuna ilişkin bir bilgi bulamadık.konuşmada bozukluk var ama onun için bir gereksinim yazılmamış.bir rehabilitasyon merkezine gidecek haftada 2 gün kreş kadar tüm gün sürüyor dedi bir eleman başka eleman öğleden sonra dedi.kreşe de devam edecek.hem kreş hem rehabilitasyon merkezine çocuğu giden var mı? mecburen yerleşim yerine en yakın yerdeki merkeze götüreceğiz maddi olarak sıkıntıda oldukları için.eğitim birebir olacak.

Bizim de bir tanıdığımız önce rehabilitasyon merkezine başladı çok umudumuz yoktu ama baya ilerledi ve onun sayesinde kreşe başlayabildi şuan hem kreş hem merkeze gidiyor haftada 2 gün 1er saat tam emin değilim saatinden

Ben götürüyorum çocuğumu rehabilitasyon merkezine uzun kelimelerde konuşmada anlaşılırlık çok düşük diye 40 dakikadan 3 ders, 20 dakika da her dersten sonra ara yapıyorlar ve sadece bir gün gidiyor zorunlu olarak ana sınıfına başlatıldı. Hafta içi bir gün izinli sayılacak bu yüzden. Baktım da R62 konuşma, yürüme gecikmesi yazıyor yani durumu belirtiyor nedeni net değilmiş, terapist bana birden çok faktörün etki etmiş olabileceğini söyledi. Merkeze gidince ilk gün hikaye dinleme, sonra da test aşaması oldu. İki hafta oldu başlayalı test sonucunda nadir bir konuşma problemi olduğu tespit edildi buna yönelik çalışmaya başladılar. Her yerde aynı mı bilmiyorum ama süreç bizde bu şekilde gelişti. Geçmiş olsun...

Ben götürüyorum çocuğumu rehabilitasyon merkezine uzun kelimelerde konuşmada anlaşılırlık çok düşük diye 40 dakikadan 3 ders, 20 dakika da her dersten sonra ara yapıyorlar ve sadece bir gün gidiyor zorunlu olarak ana sınıfına başlatıldı. Hafta içi bir gün izinli sayılacak bu yüzden. Baktım da R62 konuşma, yürüme gecikmesi yazıyor yani durumu belirtiyor nedeni net değilmiş, terapist bana birden çok faktörün etki etmiş olabileceğini söyledi. Merkeze gidince ilk gün hikaye dinleme, sonra da test aşaması oldu. İki hafta oldu başlayalı test sonucunda nadir bir konuşma problemi olduğu tespit edildi buna yönelik çalışmaya başladılar. Her yerde aynı mı bilmiyorum ama süreç bizde bu şekilde gelişti. Geçmiş olsun...
Teşekkürler bu konuda merak ettiğim .diyelim böyle rehabilitasyonla yaşıtlarına yetişti.rehabilitasyon noktalandiktan sonra gerileme oluyor mu?okula baslayana kadar gitmeli mi?

Bu gibi merkezlere anne yada anane ile birlikte gidebilir mi çocuk yoksa illa tek mi alirlar 3.5 yaşında o yüzden bi teyzemiz var istismara açık tek göndermeyin diyor.

Gerileme olmaz sanmıyorum zaten kreşe gidiyormuş çocuğu tek yollayıp yollamamak veli isteğine bağlı bizi servis alıyor (ücretsiz) gelmemde sıkıntı olmaz değil mi dedim yok dediler. Anneannesi getirende var.

X