Bıktım deneyip deneyip başaramamaktan,

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.878
1.367
33
Merhabalar.Diyetim d si bile beni krize çıkıyor.Hayatım diyet yapmalıyım,diyetteyimlerle geçti.
Kimi zaman zar zor verdim,ama çoğunda aldım.
Başaramıyorum ama kilo vermem şart.Jiç mutlu değilim.
Yine diyetisyene gitmek istiyorum.
Bıktım diyetisyen görmekten.
Nolur beni bir gazlayın.

Merhabalar.Diyetim d si bile beni krize çıkıyor.Hayatım diyet yapmalıyım,diyetteyimlerle geçti.
Kimi zaman zar zor verdim,ama çoğunda aldım.
Başaramıyorum ama kilo vermem şart.Jiç mutlu değilim.
Yine diyetisyene gitmek istiyorum.
Bıktım diyetisyen görmekten.
Nolur beni bir gazlayın.
Boy ve kilon ne bacım tam olarak. Birde illa bi diyet yapmak yerine kendi beslenme duzenini biraz hafifletsen aslinda hersey tamam diyetisyenlerin yaptigi da tam olarak bu degil mi zaten

164cm
83 kg

Hiç birini yapamıyorun işte
Boy ve kilon belli ki orantısız ama şöyle ki benim boyum 165 kilom şuan 58 falan (malesef) hamileligimde 72 kilo opmustum ayyyy ne guzeldi o zamanlar. 70 kilo olsan bence hic sorun etmeyeceksin. Sabahları hafif beslen gün icinde yeşilçay iç gercekten çok faydalı bol yuruyus ve işte hareketler yapmaya calis. Inan ki evde bile bir çok egzersiz ile istedigin forma donuseceksin en fazla 2 3 ay sık dişiniiii. Bir kere geldin dunyaya bunu iyi degerlendir ve o vermen gereken kiloyu biran once ver ver ki gelen özguvenin ile gurur duy. Ayrıca neden basaramayasın ki onunde bir engel mi var eminim ki yoktur. Kızzzzz ayaga kalk ve harekete gecccc ver o kiloları

Boy ve kilon belli ki orantısız ama şöyle ki benim boyum 165 kilom şuan 58 falan (malesef) hamileligimde 72 kilo opmustum ayyyy ne guzeldi o zamanlar. 70 kilo olsan bence hic sorun etmeyeceksin. Sabahları hafif beslen gün icinde yeşilçay iç gercekten çok faydalı bol yuruyus ve işte hareketler yapmaya calis. Inan ki evde bile bir çok egzersiz ile istedigin forma donuseceksin en fazla 2 3 ay sık dişiniiii. Bir kere geldin dunyaya bunu iyi degerlendir ve o vermen gereken kiloyu biran once ver ver ki gelen özguvenin ile gurur duy. Ayrıca neden basaramayasın ki onunde bir engel mi var eminim ki yoktur. Kızzzzz ayaga kalk ve harekete gecccc ver o kiloları
Mesela bugğn başladım
Bütün diyet geçmişim gözğmğn önünde..Daha önce de yaptın olmadı.Yine aynı şeyler.pes et,sen böylesin.Bu senin kaderin.Kabul et…

Ben böyle olmak istemezdim.Çok çaresizim.

164cm
83 kg

Hiç birini yapamıyorun işte
Ya canım benim inan bende hep bu psikolojideyim 160 boyum var şuan 80 kiloyum bi ara gaza gelip baya ağır diyet ve spor yaptım 2 ayda 85 ten 76 kiloya düştüm sonra pes ettim yani hayatım hep böyle geçti çok çabuk kilo alan biriyim su içsem yarıyor resmen 🤦‍♀️ bi türlü istediğim motivasyonu bulamıyorum 60 lı kilolarıma dönmek istiyorum ama artık hayal sadece şimdi bu kiloyla hamileyim inşallah doğumdan sonra verebilirim diye düşünüyorum..
yani aslında kilo vermek önemli değil kilonu korumak önemli çünkü kiloyu hızlı veriyoruz ödem mödem hızla gidiyor ama bünyemiz alışık olduğu için hemen geri alıyoruz önemli olan verdiğimiz kilomuzu koruyabilmemiz lazım buda demek oluyoki hayatımız boyunca dikkat etmemiz gerekiyor 🤦‍♀️ yiyip yiyip kilo almayanlara hastayım bana da aldığım oksijen bile yağ olarak dönüyor maşallah 😡

Ya canım benim inan bende hep bu psikolojideyim 160 boyum var şuan 80 kiloyum bi ara gaza gelip baya ağır diyet ve spor yaptım 2 ayda 85 ten 76 kiloya düştüm sonra pes ettim yani hayatım hep böyle geçti çok çabuk kilo alan biriyim su içsem yarıyor resmen 🤦‍♀️ bi türlü istediğim motivasyonu bulamıyorum 60 lı kilolarıma dönmek istiyorum ama artık hayal sadece şimdi bu kiloyla hamileyim inşallah doğumdan sonra verebilirim diye düşünüyorum..
yani aslında kilo vermek önemli değil kilonu korumak önemli çünkü kiloyu hızlı veriyoruz ödem mödem hızla gidiyor ama bünyemiz alışık olduğu için hemen geri alıyoruz önemli olan verdiğimiz kilomuzu koruyabilmemiz lazım buda demek oluyoki hayatımız boyunca dikkat etmemiz gerekiyor 🤦‍♀️ yiyip yiyip kilo almayanlara hastayım bana da aldığım oksijen bile yağ olarak dönüyor maşallah 😡
İnşallah hallederiz canım .Kök inancımızı bulup o konu üzerinde çalışalım.

İnşallah hallederiz canım .Kök inancımızı bulup o konu üzerinde çalışalım.
Ya ben çalıştığım zamanlarda böyle değildim alıyodum ama gene verebiliyodum az dikkat etsem az yürüyüş yapsam oluyodu şu son 2 senedir evdeyim hareket yok bişi yok iyice şiştim aslında istesem yapıyorum ama bi noktada pes diyorum bazen çok bunalıma giriyorum giycek bişey bulamıyorum giydiğim yakışmıyo falan offf çok kötü duygular ya
Ama istesek yapabiliriz herşey bizim elimizde sadece biraz hareket motivasyon gerek.. diyet yapamıyorum orası kesin hiçbir diyet menüsü bana uygun değil ama porsiyonları yarıya indirsem bile faydası olucak eminim
Sana başarılar canım inşallah hedefine ulaşırsın yaşın kaç bilmiyorum ama gençken daha kolay oluyor bu işler ben şuan 34 üm kilo resmen yapıştı bana 🤦‍♀️

İstersen yaparsın sözü ben de hiç bir işe yaramadı.İstiyorum ama yapamıyorum..Hala umudum var,ben pskolojik yönden olayı çözmeye çalışıyorum daha çok.
33 yaşındayım.Hala genciz,denemekten vazgeçmeyelim.

İstersen yaparsın sözü ben de hiç bir işe yaramadı.İstiyorum ama yapamıyorum..Hala umudum var,ben pskolojik yönden olayı çözmeye çalışıyorum daha çok.
Istersen başarırsın tabiki.o zaman yeterki istemiyorsun.neden istemiyorsun bunu kendine sormalisin. Yukarıdaki kardese katılıyorum 12 yıldır uğraşıyorum zayıflıyor um alıyorum sonra tekrar zayofliyorum sonra tekrar alıyorum.bunu basarisizliksa başarısızlık ama vazgeçmek yok devam yola...
Ve hayat boyu devam ettirebilecegin bir yeme düzeni bulmalıyız ve ona göre de sonuna kadar devam.etmeliyiz.zayif kalanların çoğu da böyle istisnalar hariç...bence böyle ki devam etmek istiyorsun hayata yoksa başka senlenmi ona göre yoluna bak..

Ama sürekli bıraksaydın belki de şimdi 100 kg üzeri olurdun. Kendini frenlemen ve arada diyetler yapman tabikide işe yaramış. Olumlu tarafından bak. Ben de hep öyleyim sürekli bi diyet yapmam lazım bu sefer kesin veriyorum vs döngüsündeyim. Sorunun asıl kaynağını bulun. Etrafınızda çok yiyen ve sizin diyetinizi bozduran insanlar mı var yoksa iradeniz mi zayıf yoksa size hitap eden yöntemi diyetisyeni mi bulamadınız

Ya ben çalıştığım zamanlarda böyle değildim alıyodum ama gene verebiliyodum az dikkat etsem az yürüyüş yapsam oluyodu şu son 2 senedir evdeyim hareket yok bişi yok iyice şiştim aslında istesem yapıyorum ama bi noktada pes diyorum bazen çok bunalıma giriyorum giycek bişey bulamıyorum giydiğim yakışmıyo falan offf çok kötü duygular ya
Ama istesek yapabiliriz herşey bizim elimizde sadece biraz hareket motivasyon gerek.. diyet yapamıyorum orası kesin hiçbir diyet menüsü bana uygun değil ama porsiyonları yarıya indirsem bile faydası olucak eminim
Sana başarılar canım inşallah hedefine ulaşırsın yaşın kaç bilmiyorum ama gençken daha kolay oluyor bu işler ben şuan 34 üm kilo resmen yapıştı bana 🤦‍♀️
Ben de aynen böyleydim. Bağırsaklarınızdaki zırt pırt acıkarak size sinyal gönderip tatlı ve karbonhidrat yediren o bakterilerden kurtulup yararlıları çoğaltabilseniz iş bitecek. Yanına da almış olduğunuz yaları yakacak sağlıklı yağlar ekleyeceksiniz. Bir de iştah kesici... Misssss. Ürün adı vermek istemesem de bana yaradı. Üçü bir arada, git onu al, şunu hazırla denince üşeniyordum yapmıyordum. Nslimbox diye bir şey. Göz atın isterseniz sizde. Hatta soru sorun instagramdan filan anlarsınız ne demek istediğimi. Sıkıntı şu ki pahalı... Tek sorun bu bence... Maddi gücünüz varsa alın, bana da dua edersiniz.

X