Et Yemekleri Biftek Sarma Sponsor : Tariş Zeytinyağı

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.808
597.339
42
Malzemeler:

-5 parça biftek-3 yemek kaşık sıvı yağ
-
1 tane kıyılmış kuru soğan-2tane ince doğranmış kırmızı biber (ben buzluktan çıkardım)
-2

adet kabuğu soyulmuş küp küp doğranmış domates(ben buzluktan çıkardım)
-6-7
tane küçük küçük doğranmış mantar-1çay bardağı su
-tuz, karabiber, kekik
-5 ince dilimlenmiş kaşar
-1 diş sarmısak

$1.jpg $2.jpg
PÜF:Etler bir gece önceden 1çaybardağı süt,1/2 çay bardağı zeytinyağı,kekik,1diş sarmısak konarak bekletilir...
Yapılışı:
-Biftekleri döverek inceltin.(Ben kasap ta dövdürdüm)
-Zeytinyağı nı
bir tavaya alarak önce soğanı, sırasıyla biber, mantar kavurun.
-Domatesi de ekleyip iç harcını pişirin.-Baharatlarını atıp ocağı kapatın.-Bifteklerin uç tarafına malzemeden koyup sarın ve kürdan batırarak açılmamasını sağlayın. -Kalan malzemeyi yanlarına koyarak süsleyin.1çay bardağı su ekleyin..
-
180 C lik fırında biftek pişene kadar tutun.-Pişmesine yakın tepsiyi fırından çıkarın. Kürdanları alıp üzerlerine birer dilim kaşar peyniri koyup tekrar fırına verin.-Üzeri kızarana kadar pişirin.

$3.jpg $4.jpg $5.jpg $6.jpg $7.jpg $8.jpg $9.jpg $10.jpg $11.jpg $12.jpg $13.jpg $14.jpg

BADEMLİ PİLAV

Malzemeler:

1.5 su bardağı pirinç
2 yemek kaşığı kuş üzümü
20-30 tane badem
2 dolu dolu yemek kaşığı tereyağı
3 su bardağı kaynar su
Tuz (isteğe göre 1,5 adet et bulyon)

1-2 kaşık zeytinyağı

Eki Görüntüle 649802 Eki Görüntüle 649803

Yapılışı:

Pirinç 3-4 su yıkanarak nişastası akıtılır Tencereye sıvıyağ konulur ve içine bademler eklenerek kavrulur, badem hafif pembeleşince içine tereyağı eklenir sonra pirinçler eklenir ve pirinçler tane tane olup saydamlaşana kadar kavrulmaya devam edilir.
Son olarak üzümler pirince eklenir 1-2 kez karıştırılır, kaynar su katılarak pirinçlerin üzeri göz göz olana kadar yüksek, göz göz olduktan sonra ise kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirilir. 10 dk. kadar dinlendirilerek servis yapın. $32.jpg $33.jpg $34.jpg

GÜL PATATES
2patates
20 kürdan
kızartmak için zeytinyağı

$21.jpg $22.jpg $23.jpg $24.jpg $25.jpg
PÜF:patatesler nekadar ince olursa okadar iyi şekil alıyor

Şimdi sıra sunuma geldi umarım beğenirsiniz:KK42:

$40.jpg
$40a.jpg
$40b.jpg
$41.jpg
$42.jpg
$43.jpg
$44.jpg
$46.jpg
$48.jpg
$49.jpg

Hemsom:KK16::KK16:

tek kelime ile bayildim,supeer olmus..ellerine emegine saglik..

hele o patatesten gul olayi harika olmus..tebrikler:KK9:

bol sansin olsun canim:KK54:

Çok fenaa.. :))
Harika görünüyor ya, tabak komplece, ellerinize sağlık. :)
Başarılar dilerim..:KK16:

ellerıne saglık cok guzel görunuyor sunumu benım ıcın cok onemlıdır sunumun cok guzel gulpatatesıne bayıldım vala :)

Ablacımm sen yaparsında kötü olurmu:KK56::KK56:Yine mükemmel gözüküyor :nazar::nazar:Nazar değmesin sana:nazar:Hazır osmanyedeyken bi uğrasammı yanına:KK52:Ama yazık çocuklara geçirmeyim şimdi kızamığı yemek uğruna:KK30:

Nevroşum ellerine sağlık canım,gerçekten hem sunumu hem de yemeklerini çok beğendim..:KK16:

Canım çok güzel birtat :KK56:bilirim ellerine saglık :KK16:görünüm mükemmel canım şansın bol olsun tatlım :KK54:

Son düzenleme:
çok severim bu yemeği
ellerine sağlık
patatesde süpermiş:KK9: başarılar canım:KK16:

ellerine saglık nevreste, super gorunuyor. hele o patates olayına bıttım. muthıs bı fıkır yaaa...
kesınlıkle denıcem yarın sabah hemen :KK52:
pıtırcıgımla kocama sürpriz patates kızartması yapayım.
Ayyy inşaAllah becerırım :))

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyo başarılar:KK16::KK16:

X