Beynim error veriyor :)

flowerstone3556

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
143
113
32
Herkese Merhaba,
Sorunum anda kalmayı bilmiyorum arkadaşlar. Yani kimi insan biliyorum 2 dk öncesinde evde ağlıyorken dışarı çıktığında ortama göre hareket edebiliyor gülüp eğleniyor. Aynı durumda sen olsaydın derseniz 2 dk önce ağlıyorsam hayatta dışarı çıkmayı sosyalleşmeyi kabul etmez feryat figan depresyon mode takılırdım tüm gün. Hadi bir ihtimal çıktım diyelim ortama ayak uydurmak ne mümkün belki 3-4 ay sonra netleşecek bir olay için en kötü senaryoyu o an çizer yaşar sadece ortamda fiziki olarak bulunuyor olurdum. Gerçekten anda kalmayı nasıl sağlıyorsunuz? Yada basınıza gelen olumsuz olayları o anda çözmeyi? Öncesinde binbir kötü senaryo çizmeden oluruna bırakıp mutlu olmayı. Bunu o kadar çok istiyorum ki. Önceden böyle değildim. Neşeli cıvıl cıvıl esprili biri iken şimdi kasvetli biri oldum. Hep düşünceliyim haliyle arkadaş çevremde inanamadı onlarla mutlu olmadığımı düşünür oldu kimileri oysaki hayır onlar aynı ben değiştim. İstemsizce. Bana bu konu için tavsiyede bulunabilir misiniz? Kendimi düşüncelerimi beynimi nasıl serbest bırakabilirim. Evliyim Çalışıyorum 3. Üniversitemi okuyorum yani aslında çok vaktim yok ama düşünmeye kendimi üzmeye bir şekilde ayıracak vakit bulabiliyorum ne yazıkki. Psikolojik destek aldım bu arada çok bir şey değişmedi. :)

Psikolojik destek aldım bu arada çok bir şey değişmedi. :)
Yani işin erbabı çözüm bulamamissa başka bir erbaba gorunun.
Bazen ikili arasındaki (Destek veren ve destek alan) elektrik turmayabiliyor,farklı bir görüş farklı bir uzman daha farklı pencerelerden bakmanizi saglayabilir belki.

Herkese Merhaba,
Sorunum anda kalmayı bilmiyorum arkadaşlar. Yani kimi insan biliyorum 2 dk öncesinde evde ağlıyorken dışarı çıktığında ortama göre hareket edebiliyor gülüp eğleniyor. Aynı durumda sen olsaydın derseniz 2 dk önce ağlıyorsam hayatta dışarı çıkmayı sosyalleşmeyi kabul etmez feryat figan depresyon mode takılırdım tüm gün. Hadi bir ihtimal çıktım diyelim ortama ayak uydurmak ne mümkün belki 3-4 ay sonra netleşecek bir olay için en kötü senaryoyu o an çizer yaşar sadece ortamda fiziki olarak bulunuyor olurdum. Gerçekten anda kalmayı nasıl sağlıyorsunuz? Yada basınıza gelen olumsuz olayları o anda çözmeyi? Öncesinde binbir kötü senaryo çizmeden oluruna bırakıp mutlu olmayı. Bunu o kadar çok istiyorum ki. Önceden böyle değildim. Neşeli cıvıl cıvıl esprili biri iken şimdi kasvetli biri oldum. Hep düşünceliyim haliyle arkadaş çevremde inanamadı onlarla mutlu olmadığımı düşünür oldu kimileri oysaki hayır onlar aynı ben değiştim. İstemsizce. Bana bu konu için tavsiyede bulunabilir misiniz? Kendimi düşüncelerimi beynimi nasıl serbest bırakabilirim. Evliyim Çalışıyorum 3. Üniversitemi okuyorum yani aslında çok vaktim yok ama düşünmeye kendimi üzmeye bir şekilde ayıracak vakit bulabiliyorum ne yazıkki. Psikolojik destek aldım bu arada çok bir şey değişmedi. :)

Yok ya öyle bir şey :) orkid reklamında mutlu regl olan kadın gibi yok öyle bir şey
Üzgünsen üzgünsündür duygu durumun düzelene kadar da üzgünsündür. İki dakikaya insanın ruh hali pat diye nasıl değişsin. Senin gördüğün üzüntüsünü gizlemek olur en fazla ya da o olay çok yaralamamıştır takmamıştır.

Sizi mutlu edecek etkinlikler sosyalleşme vs iyi gelir. Her insan değişir. Yarın da bunu kontrol etmeyi öğrenirsiniz🌸

Ne kadar süre terapi aldınız, neden odaklı hiç çalıştınız mı, terapi nasıl sonlandı, son zamanlarda kan tahlili yaptırdınız mı?

Ben yapiyorum beni bu noktaya getiren hem Universite zamaninda gorustugum psikolog hem de is yerinde mecburen aldigimiz sorumluluktu 50 yilda bir denk gelecek her olay 2 seneye sigmisti
Mecbur Kalinca hersey oluyor sonrada diyorsunki neler geldi gecti keyfine bak aksama aglarsin :KK70:

Yok ya öyle bir şey :) orkid reklamında mutlu regl olan kadın gibi yok öyle bir şey
Üzgünsen üzgünsündür duygu durumun düzelene kadar da üzgünsündür. İki dakikaya insanın ruh hali pat diye nasıl değişsin. Senin gördüğün üzüntüsünü gizlemek olur en fazla ya da o olay çok yaralamamıştır takmamıştır.

Sizi mutlu edecek etkinlikler sosyalleşme vs iyi gelir. Her insan değişir. Yarın da bunu kontrol etmeyi öğrenirsiniz🌸
Belkide cok güzel gizliyorlar ama ben bunu bile başaramıyorum😅 yani insan hep en olumsuza odaklanır mı üstüme tanımam

Ben yapiyorum beni bu noktaya getiren hem Universite zamaninda gorustugum psikolog hem de is yerinde mecburen aldigimiz sorumluluktu 50 yilda bir denk gelecek her olay 2 seneye sigmisti
Mecbur Kalinca hersey oluyor sonrada diyorsunki neler geldi gecti keyfine bak aksama aglarsin :KK70:
😅 harikasınız işte. Ben olayı öğrendiğimde ağlıyorum sindirme evresinde ağlıyorum sonlanma adımındada ağlıyorum. Hep ağlıyorum sulugöz biri oldum. Çözümün bu olmadığını biliyorum ama engel olamıyorum

Online terapiydi. Belkide elektrik tutmadığı için devam etmedim tahlil yaptırdım b12 eksikliği var. İğne oluyorum düzenli
İşte siz terapi almamışsınız anladığım kadarıyla 3-5 seans görüşüp bırakmışsınız o nedenle terapi işe yaramadı demeyin. Çünkü terapide çözülemeyini burdan kimse çözemez

Belkide cok güzel gizliyorlar ama ben bunu bile başaramıyorum😅 yani insan hep en olumsuza odaklanır mı üstüme tanımam

Terapiye yüz yüze sevdiğiniz biri ile uzun soluklu devam etmenizi öneririm.
Üzgün olmak da normal bir şey, ben üzgün isem niye güleyim gerekiyorsa ağlarım sakinleşince yavaş yavaş normal hayata dönerim..

Belki duygu durumu kontrol konusunda biraz zorlanıyor olabilirsiniz o da düzelir zamanla doğru destekle 🌸

Herkese Merhaba,
Kara kara düşünsem de beyaz beyaz yaşasam da olacak olan olması gerektiği gibi oluyor.
O yüzden süreç içerisinde gelecekteki senaryolara takılmıyorum, yukarıda yazdığım gibi düşündüğüm için.

Ben öyleyim bana da sen ne kadar gamsızsın diyorlar 😂 şurada dünya yansa burada ben kahve içerim 😃😃 çok kötü şeyler yaşadım çok sınandım bu hayatta ama keyif aynı 😃
Ama biz ailecek böyleyiz belki ondandır. Sülalesi rahat bizim tanım olabilir 😃 yeni ameliyatlı hastalar beni istemezler çok güldürüyor diye 😅

😅 harikasınız işte. Ben olayı öğrendiğimde ağlıyorum sindirme evresinde ağlıyorum sonlanma adımındada ağlıyorum. Hep ağlıyorum sulugöz biri oldum. Çözümün bu olmadığını biliyorum ama engel olamıyorum

Aglamaktan da korkmam aslinda
Yine oyle gunlerden birinde amirime aglayarak cemkirmistim 10 sene gecti unutamadi ama hersey sonunda ani kaliyor bosverin

Herkese Merhaba,
Eskiden ben de cok gucluydum. Dediginiz gibi 5 dakika once agliyorsam, 5 dakika sonra bambaska biri olurdum. Hatta bana derlerdi; yaninda yangin ciksa yurur gidersin diye.
Ama sonra oyle zor seyler yasadik ki, simdi cok gucsuz biri oldum. Kaldiramiyorum hicbirseyi. Bir seye uzulsem saatlerce yatiyorum uyuyorum. Moralim bozuksa kimseyle gorusmek istemiyorum.
Allah kimseye duzenini bozacak dert vermesin

Bir sn sonra hayatta olacağınızin garantisi yokken aylar sonrası bir olay için üzülmek ya da uzuldugunuzu saatlerce uzatmak ne fayda ? Sonsuz yaşam olmadığını idrak edin bence anda kalmanın en büyük anahtari

hayırlı olsun. evde daha önce test yaptınız mı ? 7 günündemi test yaptınız sadece. benimde 3 gün gecikti inşallah hamişimdir bende :)
Benim 8 gün gecikmişti bi idrar testi alıp bakayım dedim çift çizgi çıktı hemen doktora gittim kontrol etti kese oluşmuş :) inşallah sizde hamişsinizdir. Ben nasıl bir duygu yaşayacağımı şaşırdım

Benim 8 gün gecikmişti bi idrar testi alıp bakayım dedim çift çizgi çıktı hemen doktora gittim kontrol etti kese oluşmuş :) inşallah sizde hamişsinizdir. Ben nasıl bir duygu yaşayacağımı şaşırdım
Cok sevindim adiniza dinlenmeye çalışın keyfini çıkarın. İnşallah bende o duyguyu bu hafta yaşayacağım. 🥰🥰

X