Saç Rengi ve Saç Boyama Beyaz saçlarım

eflatuns

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2012
1.598
1.088
Çözümünün yalnızca boya olduğunun farkındayım ama etrafımda benim gibi hiç beyazı olmayan ve herkesin aaa ne çok beyazın var, çok genç yaşta beyazladın, ileride hamile kalırsan ne yapacaksın sorularına sürekli maruz kaldığım için artık bunu takıntı haline getirdim, ufacık dahi beyazlarım görünse saçımı açıp gezemiyorum herkes beyazlarıma bakıyor gibi geliyor ve boyamaktan o kadar yıldım ki insan bazen yalnız olmadığını duymak ister ya bendeki o hesap şuanda...

29 yasındayım 4 sene öncesinden saçlarım tek tük beyazlamaya başlayınca olur o kadar dedim ama o kadar çabuk ilerledi ki saçlarımın ayrım kısmı ve ön tepe resmen beyazlarla dolu. Her ay boyatıyorum ama iki haftadan sonra çıkmaya başlayınca her günüm berbat geçiyor. Sabah aynada yüzümü yıkarken görüyorum ve tüm gün aklımda. Keşke bi çaresi olsa da denek olsam diyorum beyaz saç araştırmaları için. Çok taktığımın farkındayım ama çok gencim hem maddi manevi o kadar yoruyor ki beni. Boyatıp renk akınca doreleşmesi turunculaşması da cabası kendimden nefret edecek boyuta geldim beyazlarım yüzünden. Arkadaşlarımda bir tane bile yok ve içten içe o kadar imreniyorum ki. Sizin saç beyazlaması süreciniz nasıldı bunu durduracak bi çare yok mu ?

Hamileyim 33yasinda ve saçım bembeyaz oldu da Dort ay dokdu boyaticM gerçekten beyazı sevmyrm szn gibiym erken beyazladi iki hafta sürüyordu

Bu biraz irsi benim lisede arkadasim vardi ve saclari cok beyazdi..yani bi sure sonra bence oldugumuz gibi kabul etmeliyiz sevmeliyiz kendimizi.. Allah saglik versin.. hamile kalincada uzatirsin.. hem beyaz sac gayet guzel gozukebiliyor kiminde

Bu biraz irsi benim lisede arkadasim vardi ve saclari cok beyazdi..yani bi sure sonra bence oldugumuz gibi kabul etmeliyiz sevmeliyiz kendimizi.. Allah saglik versin.. hamile kalincada uzatirsin.. hem beyaz sac gayet guzel gozukebiliyor kiminde
Açık kumral insanlarda çok güzel duruyor ama benim koyu kestane olduğu için beyazlar çıkınca berbat duruyor.

Boyatmak daha da artırıyor beyazlamayı. Benim saçlarımın %70i beyaz. Uzun bir süre boyamadım, sonra sarı tonlarda boyattım ve daha az belirgin olmasını sağladı. Şimdi yine aylardır boyamadım. Boyamayı da yine uzun bir süre düşünmüyorum. Çünkü sarı ton ile birlikte saçlarım çok yıprandı.

Boyatmak daha da artırıyor beyazlamayı. Benim saçlarımın %70i beyaz. Uzun bir süre boyamadım, sonra sarı tonlarda boyattım ve daha az belirgin olmasını sağladı. Şimdi yine aylardır boyamadım. Boyamayı da yine uzun bir süre düşünmüyorum. Çünkü sarı ton ile birlikte saçlarım çok yıprandı.
ben de bir süre boyatmamıştım o zamanki gibi kalsaydı belki boyamazdım ama çoğaldı :KK43:

Çözümünün yalnızca boya olduğunun farkındayım ama etrafımda benim gibi hiç beyazı olmayan ve herkesin aaa ne çok beyazın var, çok genç yaşta beyazladın, ileride hamile kalırsan ne yapacaksın sorularına sürekli maruz kaldığım için artık bunu takıntı haline getirdim, ufacık dahi beyazlarım görünse saçımı açıp gezemiyorum herkes beyazlarıma bakıyor gibi geliyor ve boyamaktan o kadar yıldım ki insan bazen yalnız olmadığını duymak ister ya bendeki o hesap şuanda...

29 yasındayım 4 sene öncesinden saçlarım tek tük beyazlamaya başlayınca olur o kadar dedim ama o kadar çabuk ilerledi ki saçlarımın ayrım kısmı ve ön tepe resmen beyazlarla dolu. Her ay boyatıyorum ama iki haftadan sonra çıkmaya başlayınca her günüm berbat geçiyor. Sabah aynada yüzümü yıkarken görüyorum ve tüm gün aklımda. Keşke bi çaresi olsa da denek olsam diyorum beyaz saç araştırmaları için. Çok taktığımın farkındayım ama çok gencim hem maddi manevi o kadar yoruyor ki beni. Boyatıp renk akınca doreleşmesi turunculaşması da cabası kendimden nefret edecek boyuta geldim beyazlarım yüzünden. Arkadaşlarımda bir tane bile yok ve içten içe o kadar imreniyorum ki. Sizin saç beyazlaması süreciniz nasıldı bunu durduracak bi çare yok mu ?
Peki ya saçları olmayanlar ne yapsın 😊

Saçımda bir sürü beyaz var ve beni mutlu ediyorlar. Ne yaşadığımı, nasıl zor süreçlerden geçtiğimi hatırlatıyorlar bana. Yaşım 24 bu arada 🥲

Böyle düşünmeyi çok isterdim inanın ben de :))

Aralara serpiştirilmişse ne ala. İnsanın gözüne giren yerlerde olunca benim moda geçiliyor

Benim de erken yaşta başladı, sizle aynı yaşta sayılırım ön taraflar beyaz. Boyama kısmını geçtim zaten spreyleri falan biliyorsunuz da tek önerim milletin ıvır zıvırını takmamanız olacak. Saçlarınız beyazlamasa da dertsiz tasasızsın, sen de zorluk mu çektin be derlerdi. Herkesin lafıyla moralinizi bozmayın, hem ırsi hem de artık çok kişinin böyle sizin çevrenizde olmasa da. Annem hep diyor metrobüse biniyorum senin yarı yaşın kızların bile bembeyaz saçları diye. Işıltı gibi duruyorlar ben seviyorum :)

Böyle düşünmeyi çok isterdim inanın ben de :))

Aralara serpiştirilmişse ne ala. İnsanın gözüne giren yerlerde olunca benim moda geçiliyor
Benim de çok fazla beyazım var. 25 yaşındayım 🥲 ben de bu kadar pozitif bakamıyorum zaten hayat üstümden geçmiş daha bu yaşta, bir de saçlarımda bunların anısı izi var e yeter be 😂 ben boyatıyorum zaten ben liseden beri saç boyattığım için muhtemelen onun da etkisi var. Boyamaya devam işte

Drama yapmak için demiyorum ama beyaz düşmüş bile olsa saçların olduğu için mutlu ol bence :) Benim 35 yaşında düştü ilk. Yakın arkadaşımın sizin yaşlarınızda beyazladı saçları. Eşimin baba tarafı da ne yazık ki erken beyazlayanlardan. 20sinde beyazlıyor hepsinin. Bence çirkin bir görüntü falan değil. Abes karşılanacak bir durum da değil. Hepimiz başka başkayız işte. Kimimiz zayıf, kimimiz kilolu, kimi kısa kimi uzun. Sağlıklıysan gerisi boş.

X