Beta hcg

arzuu6

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
15
3
24
Merhaba hanımlar . Ben gebeliğimi 6 gün adetim geçince idrar testi ile öğrendim ve 3 gün sonra doktora gittim kan verdim ilk gün betam 301 çıktı 2 gün sonra 500 çıktı ve bana yarın için de kan vermemi söyledi dış gebelik olabilir dedi ve benim bir düşüğüm var böyle olanlar var mı aranızda bilgilendirirseniz çok sevinirim ilk yaptığım da testim hafif çizgi çıkmıştı

Eklentiler

• 3F44899E-6A32-4778-A94D-D915369F4C8E.jpeg
    3F44899E-6A32-4778-A94D-D915369F4C8E.jpeg
    93,9 KB · Görüntüleme: 21
aynı saatte ve aynı yere mi verdiniz testi? genelde doktorlar 2 günde bir en az %60 artış bekliyor sağlıklı gebelik için. testlere decam edin ama aynı saatte ve aynı yere verin. artış düzenli ve beklenen düzeyde olursa sıkıntı yok. aynı saatte ve aynı yere verdiyseniz testinizi en az 650lerde falan olması gerekiyordu. ama çok düşük bir artış da yok sizde

Evet aynı yerde ve aynı saatte verdim kanamam veya ağrım var mı diye sordu benim Allah’a şükür öyle birşeyim yok sadece adet olacakmışım gibi çok sızı bir ağrı var rahim kalınlığıma baktığında ise kalınlaşması güzel demişti bilemedim 🤦🏼‍♀️🙏

301-500 eğer aynı saatlerde verdiyseniz iyi duruyor aslında
Aynı şeyi arkadaşımda yaşamış ona danıştım benimde öyleydi sonradan yükseldi dedi , acaba diyorum biraz daha beklesem hemen kan vermesem inanın yıpratıyor bu dönem geç döllenme olabilir mi diye de düşündüm

aynı saatte ve aynı yere mi verdiniz testi? genelde doktorlar 2 günde bir en az %60 artış bekliyor sağlıklı gebelik için. testlere decam edin ama aynı saatte ve aynı yere verin. artış düzenli ve beklenen düzeyde olursa sıkıntı yok. aynı saatte ve aynı yere verdiyseniz testinizi en az 650lerde falan olması gerekiyordu. ama çok düşük bir artış da yok sizde
%66 artış olmuş zaten, 650 olması için 2 katından da fazla artması lazım

Yani şuna iyi mi değil mi arkadaşım bence güzel yükselmiş demişti kafam çok karıştı

Yani şuna iyi mi değil mi arkadaşım bence güzel yükselmiş demişti kafam çok karıştı
%60-66 arası yükselmesi bekleniyor sizinki de o kadar yükselmiş, bence gayet iyi. Son kan vermenizden 2 gün sonra yine verin, 800-850 civarı olması lazım

Normalde yarın 13;15 de vermem gerekiyor ama vermesem mi diye düşündüm doktor öyle diyince istemsizce moralim bozuldu

Normalde yarın 13;15 de vermem gerekiyor ama vermesem mi diye düşündüm doktor öyle diyince istemsizce moralim bozuldu
Doktorlar da garantiye almak istiyor, herhalde ilk gidişlerinde aa çok iyi sözünü duyan anne adayı yoktur :) yarın 2 gün doluyorsa gidin bence

Doktorlar da garantiye almak istiyor, herhalde ilk gidişlerinde aa çok iyi sözünü duyan anne adayı yoktur :) yarın 2 gün doluyorsa gidin bence
Düşüğüm olduğu için böyleyim yoksa bütün kurallara uyarım 3 sene sonra gelen mucize diye çok sevinçliydim belkide o yüzden bu kadar panikliyim

Kızlar merhaba, kan testi verdim, e-nabizda beta hcg <2 olarak görünüyor ama tam ne kadar olduğu görünmüyor. Nasıl görebilirim? Bir de regle 6-7 gün kala sonuc bu. Testi tekrarlamali mıyım?

X