Beraber dukan diyeti yapalımm

Mubkir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
4
1
40
İlk defa dukan diyeti fikri aklıma yattı, bugün itibariyle başladım ama forumda aktif bi başlık göremedim,
Tecrübeli arkadaşlarım yardımcı olursa, ya da varsa aktif bir link paylaşırsa sevinirim,
Yoksa dukan 'ın modası mı geçti, paylaşımlarınızı ve ortaklıklarınızı beklerim arkadaşlar kilom 79 , 5 gün atak yapacağım arkadaşlarım

Bugün 1
Sabah: 1 yumurta, pastırma, süzme peynir
Öğle: yağı süzülmüş ton balığı
İkindi: nescafeli soğuk süt
Akşam: yağsız dana kavurma, yoğurt, bir buçuk kaşık yulaf ezmesi, bir yemek kaşığı chia tohumu
Bitki çayları: ısırgan otu çayı, ayva yaprağı çayı
Ben internetten okuyarak yapıyorum, kitabım henüz gelmedi, yediklerini eleştirirseniz sevinirim

Ben de çok önceden denemiştim dukanı, gerçekten çok hızlı kilo verdiyor ama bıraktığınız an alabiliyorsunuz bu yüzden basamaklara harfiyen uymanız gerekiyor.

Atak döneminde yağ kullanmamalısınız diye biliyorum, pastırma uygun gelmedi. Süt ürünlerini light olanlardan tercih etmelisiniz, artık her markette var neyseki. Peynir olarak süzme peynir değil de lor peyniri tüketmelisiniz, süzme peynirde yağ ve tuz bulunuyor bunları kullanmamalısınız.

Yine ton balığının da light olanları var onları tercih etmelisiniz. Bol bol yağsız dana eti, bol tavuk göğsü bol balık tüketebilirsiniz. Yalnız ızgara ya da yağsız pişirmeye dikkat edin, ben baharatı bile çok kullanmıyordum, tuz zaten yok 🥴

Kahvaltıda yulaf kepeği, yumurta ve sütten krep yapıyordum yanına bol lor peyniri, bir bardak süt. Tok tutuyordu hayli. Öğlen akşam da tavuk, et vs. Yanına bol bol ayran.

Bugün 1
Sabah: 1 yumurta, pastırma, süzme peynir
Öğle: yağı süzülmüş ton balığı
İkindi: nescafeli soğuk süt
Akşam: yağsız dana kavurma, yoğurt, bir buçuk kaşık yulaf ezmesi, bir yemek kaşığı chia tohumu
Bitki çayları: ısırgan otu çayı, ayva yaprağı çayı
Ben internetten okuyarak yapıyorum, kitabım henüz gelmedi, yediklerini eleştirirseniz sevinirim
Şimdi görüyorum da siz 1 ay önce yazmışsınız mesajı, uygulayabildiniz mi diyeti acaba?

X