Bende byteceim:) Fikirleriniz ok nemli?

Funyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
626
2
bende gün aldım haziran 10 ama erkenede çekebilirim.bana doktorum sende göğüs var sana kas altıda, meme altıda olur dedi ben meme altı kesiğiyle meme altı olsun istedim.göğüs ucu kesiği istemiorum çnkü CADIARZU . burda forumlarda okuyorum bandaj falan varmış ama benim doktorum ameliyat olucaksın ve çıkıp eve gidiceksin dedi bandaj falan yok yani bende anlayamadım ? ameliyat olanlar bilgi verirmisiniz bana çünkü ben araştırırsam çok kafam karışır o yüzden doktorum ne derse öle yaptırmaya karar werdim ve doktorum da kendine acayip güvendirdi bana bakalım hayırlısı :1shok: :dance:

bende gün aldım haziran 10 ama erkenede çekebilirim.bana doktorum sende göğüs var sana kas altıda, meme altıda olur dedi ben meme altı kesiğiyle meme altı olsun istedim.göğüs ucu kesiği istemiorum çnkü CADIARZU . burda forumlarda okuyorum bandaj falan varmış ama benim doktorum ameliyat olucaksın ve çıkıp eve gidiceksin dedi bandaj falan yok yani bende anlayamadım ? ameliyat olanlar bilgi verirmisiniz bana çünkü ben araştırırsam çok kafam karışır o yüzden doktorum ne derse öle yaptırmaya karar werdim ve doktorum da kendine acayip güvendirdi bana bakalım hayırlısı :1shok: :dance:
merhaba cannımcım,

ben bir ay önce meme ucu kesisiyle kasaltı ameliyat oldum. Evet sargılar vardı, bir hafta- 10 gün kadar kaldı ama sargıların meme ucu kesisi ya da meme altı kesisi olması ile alakası yok. Sargılar protez konulan memeyi sabit tutmak ve protezin memeye adaptasyonu için etrafında öreceği kapsülü saglıklı şekilde örmesini sağlamak ve hareket etmesini engellemek için yapıştırılıyor.
Sormak istediğin başka birşey olursa çekinmeden sorabilirsin canım. Yardımcı olmaya çalışırım :).

valla benim bi bilgim yok ama sadece fiyatı ne kadar onu merak ettim ?!!
fiyatı doktoruna ve hastanesine göre değişiyor. akademik ünvanı olan bir doktor tercih ettim ben. Para kaygısı yoktu. Ameliyat sonuçlarına bakılmaksızın sırf medyatik oldukları için tercih edilen doktorların ücretleri çok pahalı. Ben bir ikisiyle görüştüm. ama güvenmedim. Ameliyat fiyatları 3.500 ile 10.000 TL arasında değişiyor. ama tabi çoğunlukla doktorlar bu ameliyatı 3.500- 4 bin TL'ye yapıyorlar. Biraz da pazarlık yaparsın.

fiyatı doktoruna ve hastanesine göre değişiyor. akademik ünvanı olan bir doktor tercih ettim ben. Para kaygısı yoktu. Ameliyat sonuçlarına bakılmaksızın sırf medyatik oldukları için tercih edilen doktorların ücretleri çok pahalı. Ben bir ikisiyle görüştüm. ama güvenmedim. Ameliyat fiyatları 3.500 ile 10.000 TL arasında değişiyor. ama tabi çoğunlukla doktorlar bu ameliyatı 3.500- 4 bin TL'ye yapıyorlar. Biraz da pazarlık yaparsın.

cnm benim doktor tanıdık gibi bişe sayılıo birinin tavsiyesi üzerine gittim normalde 3,500 euro ya yapıo bana 4000 tl dedi .

merhaba cannımcım,

ben bir ay önce meme ucu kesisiyle kasaltı ameliyat oldum. Evet sargılar vardı, bir hafta- 10 gün kadar kaldı ama sargıların meme ucu kesisi ya da meme altı kesisi olması ile alakası yok. Sargılar protez konulan memeyi sabit tutmak ve protezin memeye adaptasyonu için etrafında öreceği kapsülü saglıklı şekilde örmesini sağlamak ve hareket etmesini engellemek için yapıştırılıyor.
Sormak istediğin başka birşey olursa çekinmeden sorabilirsin canım. Yardımcı olmaya çalışırım :).

canım çok saoll Şeniz banada dediki doktor ameliyat olcaksın sporcu sütyenini takıp çıkıcaksın eve gitceksin dedi.zaten benimki kas atı olmıcaa için kapsül çok zor oluşur dedi genelde kas altına konunca kapsül oluşabiliomuş.

panedlla en çok senin yazdıklarını takip etmeye çalışıyorum çünkü doktorumda aynı yöntemle yani meme ucu kesisi kas altı koyucak yuvarlak. ben doktora dedimki yapılmışken küçük olsun istemiyorum ama göze batacak kadarda büyük olmasını istemiyorum dedim o da dediki ben seni çok iyi anlıyorum mesela dekolte birşey giyince sütyensiz giyince bile hoş gözükmesini istiyorsun dedi aynen öyle dedim ama kaç cc olucağına dair birşey konuşmadık aklımda 300 cc var bana cc den bahsetmedi direk dediki 85 b yapıcam 85 b nin büyüklünü ne kadar sence birde 1 ay oldu senin rahat hareket edeniliyomusun yumuşadılarmı?

panedlla en çok senin yazdıklarını takip etmeye çalışıyorum çünkü doktorumda aynı yöntemle yani meme ucu kesisi kas altı koyucak yuvarlak. ben doktora dedimki yapılmışken küçük olsun istemiyorum ama göze batacak kadarda büyük olmasını istemiyorum dedim o da dediki ben seni çok iyi anlıyorum mesela dekolte birşey giyince sütyensiz giyince bile hoş gözükmesini istiyorsun dedi aynen öyle dedim ama kaç cc olucağına dair birşey konuşmadık aklımda 300 cc var bana cc den bahsetmedi direk dediki 85 b yapıcam 85 b nin büyüklünü ne kadar sence birde 1 ay oldu senin rahat hareket edeniliyomusun yumuşadılarmı?
tatlım henüz istediğim yumuşaklıkta değil. Bolca masaj yapıyorum. Göğüslerim şuan hala sertler. ama daha yumuşayacaklarmış. Benimle aynı yöntemle ve aynı doktora ameliyat olan forumda tanıdığım bir arkadaşım benden sadece bir ay önce ameliyat olkmuştu, onun yumuşacık olmuş. Ben de senin gibi protizin bakıldığında belli olmamasını, kimsenin aaa silikon yaptırmış gözüyle bakmamasını istediğim için doktora özellikle söyledim. Çok büyük olmasınlar, babam anlamasın. ama silikon yaptırdığıma da değsin. Doktor muayenede 300 cc önerdi ama ameliytta 325 cc koymuş, daha güzel durmuş. Benim şuan C başlanğıç, doktor B cup giyersin demişti. Bu biraz da hastanın göğüs kafesi ve talebiyle alakalı. Canım aklında başka bişey takılırsa çekinmeden sorabilirsin.

canım çok saoll Şeniz banada dediki doktor ameliyat olcaksın sporcu sütyenini takıp çıkıcaksın eve gitceksin dedi.zaten benimki kas atı olmıcaa için kapsül çok zor oluşur dedi genelde kas altına konunca kapsül oluşabiliomuş.
canım sanki bir yanlış anlaşılma var. kasaltı operasyonlar, kapsül oluşumunu en aza indirmek, protezin belli olmasını engellemek ve daha doğal bir görünüm için öneriliyor. Ameliyat öncesi hiç abartmıyorum 10-12 tane doktorla telefonla görüştüm, 4 doktora muayene oldum ama birine ameliyat yaptırdım. Araştırmaktan çılgına dönmüştüm. Hemen hemen hepsinin önerdiği kasaltı. Kapsül oluşumu kasüstü operasyonlarda daha çok görülüyormuş. Allah karşılaştırmasın da

canım sanki bir yanlış anlaşılma var. kasaltı operasyonlar, kapsül oluşumunu en aza indirmek, protezin belli olmasını engellemek ve daha doğal bir görünüm için öneriliyor. Ameliyat öncesi hiç abartmıyorum 10-12 tane doktorla telefonla görüştüm, 4 doktora muayene oldum ama birine ameliyat yaptırdım. Araştırmaktan çılgına dönmüştüm. Hemen hemen hepsinin önerdiği kasaltı. Kapsül oluşumu kasüstü operasyonlarda daha çok görülüyormuş. Allah karşılaştırmasın da

benim bi arkadaşım oldu oda kas altına oldu ve onda kapsül oluştu hangi doktor olduu aklımda diil ama onda olmuştu. benimkide bana dediki sende göğüs war sonuçta sana meme altına koyarsak daha güsel olur ve daha az belli olur dedi acayip güven geldi banada hakkaten içimi rahatlatıo konuşurken adam.bende araştırmaya bi başlasam ameliyat olmaktan vazgeçerim :sm_cool: o yüzden okadar çok araştırmak istemiorum :KK70:

sen bilirsin funny ama kasaltının daha doğal sonuçlar ve riski azaltmak yönünde yapıldığını biliyorum. Gerçekten araştırmak gerek ama çok araştırıp kafayı bulandırmadan :) Görüştüğün doktor kim? ıstersen doktor ismini özelden belirt canım forumda sorun olmasın.

sagol canım uzun uzun acıklamıssın ben yaptırdıktan 1 ay sonra denize girmek istiyorum mümkünmü sence?

lalaracım panedlla ya sormuşsun ama ben doktoruma sormuştum gerçi bi ay diosun zaten uzun bi süreç bana girebilirsin dedi benim doktor ki ben senden daha önce denize girmek istiorum 10-15 gün sora falan :) bana bile olur dedi ama şöle dedi biraz ağrı yapabilir kulaç atarken dedi ama benim ağrı eşiğim biraz yüksek olduu için hiç canım tatlı diildir ben girebilirim sorun diil benim için dedim :eek:

lalaracım panedlla ya sormuşsun ama ben doktoruma sormuştum gerçi bi ay diosun zaten uzun bi süreç bana girebilirsin dedi benim doktor ki ben senden daha önce denize girmek istiorum 10-15 gün sora falan :) bana bile olur dedi ama şöle dedi biraz ağrı yapabilir kulaç atarken dedi ama benim ağrı eşiğim biraz yüksek olduu için hiç canım tatlı diildir ben girebilirim sorun diil benim için dedim :eek:

oh ne güzel söyledin ben şçyle yeni siliknolarımla bikini giyip yüzmek güneşlenmek çok istiyorum

yaaa varya senmi benmiii oooohhhh şööle göğsünü gere gere kaydirigubbakcemile3

sagol canım uzun uzun acıklamıssın ben yaptırdıktan 1 ay sonra denize girmek istiyorum mümkünmü sence?
canım benim ameliyatın üzerinder bir ay 5 gün geçti. şuan kulaç atmak istesem kolumu geri atıp yukarı kaldırırken kaslarımda bir gerilme oluyor, sanırım o da yüzme esnasında zorlar.

merhaba arkadaşım bende düşünüyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum birde fiyatlar ne alemde him bilgim çok cvp yazarsan sevinirim

hilal001 4000-7000 arası değişiyor genelde.. ama kucuk sehırlerde ve unıversite hastanelerinde 2000e bile yaptıranlar var .

merhaba arkadaşım bende düşünüyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum birde fiyatlar ne alemde him bilgim çok cvp yazarsan sevinirim
merhaba, önelikle şunu söyleyeyim, ilk 15 gün çok önemli. Tabi bu kişiden kişiye değişir ama en çok dikkat etmen ve seni zorlayacak ortalama zaman dilimi ilk 15 gün. Hastanede bir gün kalmak gerekiyor ve yanında kesin bir yakının olmalı. Çünkü narkoz etkisiyle biraz leyla oluyorsun :) Halsizlik ve ameliyata girmeden önce uzun süre aç kalmanın zorunluluğu ameliyat sonrası etkiliyor tabi. Protezler takıldıktan sonra tabi o gece birinin yanında kalıp sana ayağa kalkmakta ya da tuvalete gitmekte yardımcı olması şart. ılk birkaç gün ağrılı geçer, ilk hafta en çok yatıp kalkmak ve dik duramamak zorlar. Hatta ben neredeyse iki hafta boyunca oturarak uyumuştum :) Bu süreçti sana yardımcı olabilecek bir yakının var mı, öncelikle bu önemli.

ıkincisi doktor seçimin çok önemli. Doğru karar vermek gerekiyor. Fiyatlar eğer doktor medyatikse almış başını gidiyor, yani 10.000 TL'ye kadar çıkıyor. Ama önemli olan bence akademik ünvanının da olması ve ticari kaygı çok taşımaması. Ortalama fiyatlar 3.000 ile 5.000 arasında değişiyor. Tüm bu saydıklarıma öncelikle zihnen ve maddiyen hazır mısın? Bunun kararını vermelisin.

merhaba panedla öncelikle geçmiş olsun bende 20 gün önce dual plane yöntemiyle ameliyat oldum ama ameliyat sonrası çok ağır geçti 3-4 gündür biraz rahatladım ama hala ağrılarım var yürürkende rahatsız ediyor yoruyor sen nasılsın ağrıların varmı tempolu yürüyebiliyormusun

X