Bencil eşim

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.384
357
25
Önceden de sürekli konu açıyorum zaten. Bu arada hanımlar üniversite sınavına hazırlanmaya başladım. Üniversite okuyup daha sonra memur olmaya çalışacağım Allahın izniyle de yapacağım. Geleyim konuya eşimle zaten hiç iyi olmayan evliliğim var. Kendisi çok yalancı. Evlenmeden önce ne köyde yaşaması diyen insan şimdi 10 büyük baş alıp köye taşınacakmış ailesinin yanına. Bana asla fikir sunmaz. Kazancı 30 bin eviniz kendimizin öyle borcumuz da yok. Yılda bir kıyafet vs alıp para harcarım ama gelelim ki konu benim isteklerimmiş onu bunu istiyormuşum hangi parayla yapacakmış alacakmış. Ben bencilmişim neler neler. Üniversite okuyup iş sahibi olmak istediğim için o benim hevesimi geri devirmemiş bende onun hayvancılık hevesini geri ceviremezmişim o kadar sığır düşünceliki. Düşünemiyor bile bu kadın okuyup çalışıp aileye destekte bulunacak ama o hep kendini düşünüyor. Ailem var ama asla yardımcı olmaz. Anneme derdimi anlatsam kardeşim arayıp neden anneme anlatıp üzdün diye kızar. Babam zaten bizi sevmez abim iyidir ama onunda hiç durumu yok. Allahın izniyle iş sahibi olup kızımada sahip çıkacağım

Köye taşınırsanız inek sağar anasına babasına bakar yedirir içirirsiniz tüm yük sırtınıza biner.. Asla kabul etmeyin zorla tutup götüremez
Maalesef gerçektende zorla tutup götürecek birisi ailesi de hiçbişey demez bunu gördüğü halde

Maalesef gerçektende zorla tutup götürecek birisi ailesi de hiçbişey demez bunu gördüğü halde
Ailesinin canına minnet zaten işlerini yaptırmaya hevesli olurlar gidin diye de doldururlar zaten direteceksiniz başka yolu yok yazık olur size

Akademik başarınız nasıldı lisede? Yani üni kazan oku bitir kpss çalış iyi puan al atan falan çok uzun vadeli ve sonu belirsiz gb? Bu belirsiz süre içinde iyi korunun derim

Akademik başarınız nasıldı lisede? Yani üni kazan oku bitir kpss çalış iyi puan al atan falan çok uzun vadeli ve sonu belirsiz gb? Bu belirsiz süre içinde iyi korunun derim
Çevremde bilgi alabileceğim kimsem yok araştırdığıma göre tıbbi sekreterlik alımı iyi gibi lise mezunuyum imam hatıp. Tıbbi sekreterlik okuyup kpsye girmek istiyorum Allahın iziyle. Yaşadığım şehire 3 tane daha büyük hastane yapılacakmış. Ben okuyup bitirene kadar hastane biter ve alım olur bende inşallah atanırım diye düşünüyorum çalışıp

Çevremde bilgi alabileceğim kimsem yok araştırdığıma göre tıbbi sekreterlik alımı iyi gibi lise mezunuyum imam hatıp. Tıbbi sekreterlik okuyup kpsye girmek istiyorum Allahın iziyle. Yaşadığım şehire 3 tane daha büyük hastane yapılacakmış. Ben okuyup bitirene kadar hastane biter ve alım olur bende inşallah atanırım diye düşünüyorum çalışıp
Madem İmam Hatip mezunusunuz lise kpss girin derim,imam hatip kadrosundan atanirsiniz diyanete üniversite yine okursunuz tabi.

Açıköğretimde de varmış bölümü şimdi kontrol ettim, hem okuyup hem çalışabilirsiniz de bu şekilde, okul bitince kpssye de girersiniz ama siz yine de tek umudunuzu buna bağlamayın b planınız da olsun

Önceden de sürekli konu açıyorum zaten. Bu arada hanımlar üniversite sınavına hazırlanmaya başladım. Üniversite okuyup daha sonra memur olmaya çalışacağım Allahın izniyle de yapacağım. Geleyim konuya eşimle zaten hiç iyi olmayan evliliğim var. Kendisi çok yalancı. Evlenmeden önce ne köyde yaşaması diyen insan şimdi 10 büyük baş alıp köye taşınacakmış ailesinin yanına. Bana asla fikir sunmaz. Kazancı 30 bin eviniz kendimizin öyle borcumuz da yok. Yılda bir kıyafet vs alıp para harcarım ama gelelim ki konu benim isteklerimmiş onu bunu istiyormuşum hangi parayla yapacakmış alacakmış. Ben bencilmişim neler neler. Üniversite okuyup iş sahibi olmak istediğim için o benim hevesimi geri devirmemiş bende onun hayvancılık hevesini geri ceviremezmişim o kadar sığır düşünceliki. Düşünemiyor bile bu kadın okuyup çalışıp aileye destekte bulunacak ama o hep kendini düşünüyor. Ailem var ama asla yardımcı olmaz. Anneme derdimi anlatsam kardeşim arayıp neden anneme anlatıp üzdün diye kızar. Babam zaten bizi sevmez abim iyidir ama onunda hiç durumu yok. Allahın izniyle iş sahibi olup kızımada sahip çıkacağım
Evlenmeden önce konuşulacak şeyler bunlar aslında. Kendisi baştan "Bak benim içimde hayvancılık yapmak var, bir süre burada devam ederiz ama sonrasında köye ailemin yanına yerleşmek isterim ben" demeliydi. Yoksa böyle bir durum ortada yokken, üstelik size danışmadan kendi kendine karar veremez, vermemesi gerekir. Tek başına yaşamıyor. Sizin iş sahibi olabilmek için okuyup, çalışmanız ile köye aile yanına yerleşip de hayvancılık yapmak kıyas edilecek şeyler değil. Doğru düzgün bir çevreniz olmayacak, doğru düzgün bir yere gidemeyeceksiniz, hatta belki hayvancılığa başlayınca mesleğinizi icra edemeyeceksiniz, yalnızlıktan bunalacaksınız, üstüne üstlük bir de ailesinin yanında kalmak istiyor, bir sürü olumsuz şey. Sizi alışkın olmadığınız bir yaşantıya sürüklemeye hakkı yok öyle bir hevesle. Kararlı olun, istemediğinizi açıkça 100 kere falan söyleyin. Pasif kalmayın.

Evet evlenmeden önce ne köyü demiş şimdi de hayvancılık yapmak istiyor. Hayat zorlaştı geçinmek kolay değil. İş değişikliği yapmak yadırganmamalı ama size seçme hakkı sunmaması konusunda haksız. Şartlar değişince verilen sözler de değişebiliyor. Biz kadınlar özellikle anne olanlar daha sağlam basıyoruz, planlı programlı hareket ediyoruz. Eşim de dahil erkekler yaş aldıkça ergenliğe geri dönüyorlar sanki. Evet istemiyorsanız gitmeyin ama eşiniz iyi madem deyip kenara çekileceğe de benzemiyor. Alışkanlıklar çocuğun düzeni vs kolay değil.

Eski konularınıza bakmadım, neden evlenmeden önce üniversite okumadınız bilmiyorum ama okusaydınız şimdi mesleğiniz olurdu. 4 sene okuyup mezun olacaksınız tamam da bulunduğunuz yerdeki hastanelere atanacağınızın garantisi var mı? Sanki konuşup anlaşmışsınız da sizi bekliyorlarmış gibi düşünüyorsunuz. Ülkenin öteki ucuna atansanız eşiniz işim gücüm çocuğun düzeni burada, gelmiyorum dese ne hissederdiniz?

Ben de köyde yaşayamam alışkın değilim, orada büyüsem hiç gocunmazdım ama köy hayatını deneyimlemedim. Üstelik eşin sülalesi de oradaysa hiç yanaşmam bile. Ama benim elim güçlü, ailem iki çocuğumla her zaman full destektir. İşim mesleğim var, kendi başıma da yaşayabilecek güçteyim. Eşinizi tanımıyorum iki konuşup sonra susanlardan mı yoksa dediğim dediklerden mi? Yol ayrımına gelince ne yapacağınız belli mi?

Madem İmam Hatip mezunusunuz lise kpss girin derim,imam hatip kadrosundan atanirsiniz diyanete üniversite yine okursunuz tabi.
İmam Hatip mezunu olduğunuz için söylemek istedim şunu,kpssden sonra dhbt sınavı olacak ,kpssden belli puanın üzerinde aldığınızda müftülüğe bağlı fahri kuranı kerim öğretmenliği de yapabilirsiniz,yani bi yandan okuyup kısa sürede de iş imkanı olur diye düşündüm,memurluk istiyorsanız yine yaparsınız ,okul bitene kadar kuran öğreticiliği yapar sizin için de bi başlangıç ve deneyim edinmiş olursunuz naçizane fikrim

İmam Hatip mezunu olduğunuz için söylemek istedim şunu,kpssden sonra dhbt sınavı olacak ,kpssden belli puanın üzerinde aldığınızda müftülüğe bağlı fahri kuranı kerim öğretmenliği de yapabilirsiniz,yani bi yandan okuyup kısa sürede de iş imkanı olur diye düşündüm,memurluk istiyorsanız yine yaparsınız ,okul bitene kadar kuran öğreticiliği yapar sizin için de bi başlangıç ve deneyim edinmiş olursunuz naçizane fikrim

Hem üç büyük hastaneden bahsediyorsunuz kesinlikle sağlık bakanlığı alımlarına bakmalısınız,

X