Belcıkada oturum ıznı nasıl alınır en kısa yoldan?

En kısa yoldan mülteci olarak gidebilirsiniz . Başka bir kisa yolu yok zira dil biliyormusunuz işiniz hazir mi belçika sizi beklemiyordur saniyorum dil ve iş olmadan kolay yoldan gidiş varmi bilemem cok zor.

İş hazır 1 yıl veriliyor oturum izni ve 3 yıl aynı yerde çalışmak gerekiyor vatamdaslık almak ıcın benı eşim hemen goturebılecekmı işte.

Konsolosluğa sormalısınız bunları.
Belçikada nasıldır bilmiyorum ama bulunduğum ülkede (ve muhtemelen hemen hemen her ülkede) "dependent visa" denen bir olay var eş ve çocukları da götürmek için, aile birleşimi deniyor galiba Türkiyede.

İş hazır 1 yıl veriliyor oturum izni ve 3 yıl aynı yerde çalışmak gerekiyor vatamdaslık almak ıcın benı eşim hemen goturebılecekmı işte.
Eşiniz oranın vatandaşı mı bilemem ama 3 yıl aynı yerde çalışmayla avrupa ülkesinde vatandaşlık verilmez 😃 Belçikanın 3 dilini bilip sosyal uyumluluk gösteriyor da olmanız gerek diğer ek şartların yanında.

Gidebilirsiniz, eşiniz çalışma iznine başvururken sizin için de başvuru yapacak. Eşler için de ayrı bir vize çeşidi oluyor. İşyeri evraklara yardım edecek mi? Genelde ediyorlar, sizin belgeleri de doldursunlar.

Eşiniz oranın vatandaşı mı bilemem ama 3 yıl aynı yerde çalışmayla avrupa ülkesinde vatandaşlık verilmez 😃 Belçikanın 3 dilini bilip sosyal uyumluluk gösteriyor da olmanız gerek diğer ek şartların yanında.

3 yıl çok az, mesela Almanyada en az 7 yıl çalışmış ve sosyal kesinti ödemiş olmak ve dili süper konuşmak gerekiyor.

Eşiniz şuan nerede yurtdışında ki firmalar eşinize vize çıkarırken sizede çıkarır onlar sizede sponsor olur, ama bunu firmaya ilk başta sorması gerek aynı anda vizenin çıkması için aynı anda size de sponsor olurlar.

Oraya gittiken sonra değil eşiniz henüz burada ise halletmeniz gerek.

X