Bekarlık soyadıma dönmek/Bir avukatın yardımına ihtiyacım var

Namutenahii

"Direnenler yaşar"
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
3.293
5.844
Herkese merhaba
Ben 2018 yılında evlendim, evlenerek eşimin soyadını aldım.
Birkaç gün önce alınan hukuki bir kararla kadınların artık evlenme ile eşlerinin soyadını alma zorunluluğunun kalmadığını öğrendim.
Ben de mesleğim gereği eski soyadımı kullanmak istiyorum, akademisyenim tez ve makalelerde adım geçiyor, hep aynı soyisimle geçsin istiyorum.
Bu konuda aramızda avukatlar varsa bana yardımcı olabilir misiniz? Bekarlık soyadıma dönmek istiyorum.

Evet böyle bir şey var ama bildiğim kadarıyla henüz yürürlüğe girmedi ve nüfus müdürlüklerinde gerçekleştiriliyor

Herkese merhaba
Birkaç gün önce alınan hukuki bir kararla kadınların artık evlenme ile eşlerinin soyadını alma zorunluluğunun kalmadığınöğrendim.
Ben de mesleğim gereği eski soyadımı kullanmak istiyorum, akademisyenim tez ve makalelerde adım geçiyor, hep aynı soyisimle geçsin istiyorum.
Bu konuda aramızda avukatlar varsa bana yardımcı olabilir misiniz? Bekarlık soyadıma dönmek istiyorum.
Karar yürürlüğe girmedi diye biliyorum eski soyadımı istiyorum diyince eşin ne tepki verdi

Herkese merhaba
Birkaç gün önce alınan hukuki bir kararla kadınların artık evlenme ile eşlerinin soyadını alma zorunluluğunun kalmadığını öğrendim.
Nüfus müdürlüğüne başvurduğunuz da hemen değişim yapmıyorlarmi ? Ben çift soyadliydim eşimin baskısıyla gittim sadece onun soyadını kullanmaya başladım.

bir avukat aracılığıyla eşine ve nüfus müdürlüğüne dava açabilirsin. tek celsede çözülüyor. ben kızlık soyadımı kullanıyorum

X