Bekar kaynımın evimde kalmasını istemiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar pek dert sayılmaz ama yinede danışmak istedim canımı sıkan bu durumu.
Benim eşimin abisi bekar ve bizimle aynı şehirde yaşıyor ama adam orada burada kalan biri yani düzenli yaşadığı bir evi yok. Eşimin ailesi şehir dışında yaşıyor bizden uzaklar ama eşimin ailesinden ne zaman biri gelip bizim evimizde kalsa bu abisinide çağırıyorlar. Ev zaten çok büyük değil ve ben kapalı biriyim evin içinde rahat etmiyorum, bı de hijyene pek dikkat etmeyen biri kendisi. Şimdi sorun şu ki ben doğum bile yapsam eşimin annesi ablası vs gelecek gelene de gelme diyemem ama bilmiyorumki bu abisinide çagiracaklar. Dediğim gibi rahat edememek bir yana dursun hijyen sorunları var. Adamı evlendirmeye kalksak zaten kimseyi beğenmiyor velevki evlenmeye kalktı yine ailesi gelip bizde kalır eğer yaşadığımız şehirde birini bulursak. Ailesinin kalmasını geçtim yine o da bizde kalır. Geçen sefer eşimin diğer evli abisi ve eşi geldi diye hemen bu abisinide çağırdık. Mesela sokakta çift olarak gezeriz diye düşünürken üç erkek önde yürüdüler eminim eltimde rahatsız oldu. Bilmiyorum adama karşı bir sorunum yok ama bakın kocaman poşeti ve içinde eşyalari bile hala bizim evimizde duruyor çünkü alıp koyacak yeri yok. Çalışıyor asgari ücretten fazla aldığını düşünüyorum ama bir ev ya da yurt vs tutmuyor. Yeri gelir buna ulaşamazlar gece gece biz yollara düşer ararız hemen eşime haber salar ailesi. Bilmiyorum ben mi bencillik ediyorum ama özgürce insanları evime davet edemiyorum eşimin tarafından kim gelirse gelsin bu abisinide çağırmak zorunda kalıyoruz belkide zorunluluk olduğu için daha da rahatsız oluyorumdur. Zaten ev de küçük.
Eşimin bir abisi daha var evli ve onun evinde daha önce aylarca kalmış. Biz yeni evliyiz çocuğumuz yok diye bize demediler ama eminim çocuk falan olsa ailesi derki sizinle kalsın. Daha önce kaynanamın paraya çok takıntılı olmasıyla ilgili konu açmıştım zaten sırf kirayı bölüşelim diye bile bunu söyler, onu durduran yeni evli oluşumuz. Ben bu adamdan nasıl kurtulucam? Bişey dediğimde kıyamet kopar bunuda biliyorum o tür insanlar
Kapalı olduğunuz için yazıyorum, mahremiyet söz konusu burada. Asla ama asla kalmamalı! Eşiniz ve ailesinin de hassasiyeti olduğunu varsayıyorum. Güzel bir dille, bu durumun yanlış olduğunu söylemelisiniz.

Valla ben de ne yalan söyleyim öğretmen ve doktor konularina şok oluyorum ama sonra donup her yil 18383904 kez degisen egitim sistemimize ve kose basi her apartmana acilan universitelerimize bakiyorum ve şok olmaktan vazgeciyorum.

Burda tanidigim akli basinda birkac doktor ve ogretmen var onlari tenzih ederim.
Gerçekten çok degisik biri konu sahibi birde eşim aileci diyor. Yahu adam evli ailesi artık sensin kendi aileside bu kafada oldugu icin yetisen insan ortada kendi kızı olsa kızınıda ezik yetistiricek bir sey diyemem aman kocam boşar korkusuna. Kız ögrencilerine kalkıp " mesleginizi elinize alın ekonomik bagimsiz bireyler olun, sizi es geçen fikirlerinizi önemsemeyen insanlarin sizi manipule etmesine izin vermeyin önce siz kendinize deger verin" diyebilir mi ? Tabiki hayir.

Gerçekten çok degisik biri konu sahibi birde eşim aileci diyor. Yahu adam evli ailesi artık sensin kendi aileside bu kafada oldugu icin yetisen insan ortada kendi kızı olsa kızınıda ezik yetistiricek bir sey diyemem aman kocam boşar korkusuna. Kız ögrencilerine kalkıp " mesleginizi elinize alın ekonomik bagimsiz bireyler olun, sizi es geçen fikirlerinizi önemsemeyen insanlarin sizi manipule etmesine izin vermeyin önce siz kendinize deger verin" diyebilir mi ? Tabiki hayir.

Ya kendi ailesi bile muhafazakar oldugu halde bekar kaynin evde ne isi var diye sorgulamayip uyeyi haksiz bulmuslar. Kendisi gordugunden fazlasini ogretecek olsa zaten hayatına da tasir bu bilgiyi.

Burdaki arkadaslara ben cok sey borçluyum bak aynısını ben yaşadım buraya nişanlıyken konu açtım hepsine teşekkür ederim 🙏 Ben de öğretmenim tek farkım henüz atanmadım.Benin nişanlım ,nişana kadar pırlantalar çiçekler hediyeler alırdı hergün yanımdaydı herkes sana çok aşık çok şanlısın derdi.Nişan günü ailesi beni istememiş yok ben ayakta su içmişim saygısızmısım :KK70: Bu zibidi de beni arayıp ağladı zırladı aynı benim annemde senin annem gibi cocuk iyi ailesini bosver dedi.Sözde özre geldikler yüzük geri takıldı ama ben olanları unutmadım.

Sonra beni imam nikahına zorladılar annem oturdu ağladı kızım büyütüyorsun dedi tek bir kişi ayrıl demedi herkes abartıyorsun dedi. Düğün konustuğumuz hafta ailem gelirken sana mı sorcak dedi 🤣 en son ramazan ayında memleketine gittim anası bi günde beni yaka peş hırpaladı ben ayrılıyorum diyince atladık ucağa geldik. 2 hafta sonra ordan gelince kapıma dayanadı burdan tasınıyormus vedaya gelmiş güya ben de anan beni hırplarken düşüncektin onu dedim.Sen öyle yapmasan annemde saldırmazdı dedi heh şöyle dedim gerçek yüzünü göster ananın mm na kadar yolun var dedim böylelikle annem de yüzünü gördü.Şimdi annem çok mahcup ben annemi teselli ediyorum.

Ever çok ağladım çok üzüldüm ben ona çok güveniyordum ama demek ki bu kadarmış hayat böyle bir şey kendine sor böyle bir ömür yasanır mı? Eşinin değişeceğini sakın düşünm. Bi zamanlar ben de burda sen gibi ama çık siviyo yhaa diyordum :)

Evliliğe bir hafta vardı ayrılamadim. Kocamla iyiyiz zaten sadece ailesi söz konusu olunca durum değişiyor çünkü onlara çok değer veriyor
Offff gene hatalar silsilesi. Ailesi olunca doğruyu yanlışı ayırt edemeyen biriyle aranız ona boyun eğdiğiniz sürece iyi olur. Bu da onu iyi biri yapmaz...

Özel hayat başka meslek hayatı başka. Emin ol öğrencilerime en iyi şeyleri öğretiyorum kadın erkek eşitliğinden bahsediyorim. Kimse dört dörtlük değildir her öğretmen özel hayatında mükemmel olacak değil

Sanki herkesin evliliği dört dörtlük gibi aşırı linç yemişsiniz
Evet eşiniz arkanızda adam gibi dursa bunlar olmaz
Ama ne yazık ki çocuklar anne babadan ne görürse onu yapar
Eşinizi annesi yetiştirememiş siz koskoca adamı eğitecek değilsiniz
Eşinizle konuşun ona ev bulalım böyle ev ev üstüne olmuyor ben yoruluyorum bunalıyorum tesettürlü evde gezmek zor geliyor diye açıkça söyleyin
E ne olacak sonsuza kadar orda burda mı sürünecek kaynınız? Oldu ki evlenmedi ki bu cimriliğiyle asla evlenemez
Gerçekten bu kadar rahat karakterli insanlardan tiksiniyorum

Ay babam sizin eşiniz gibiydi .kardeşimi mi kovayım birkaç ay idare et dedi .ve amcam bizle 7 yıl yaşadı .hala yaşardı da annem sinir krizi geçirince bir şeyler değişmeye başladı .
Kendi evimde sığıntı gibi yaşıyordum .çok zordu
Siz sesini çıkarmadıüınız sürece enayisiniz herkesin gözünden .çok sömürecekler sizi çok

Ya kızlar ben zaten temelli kalma olayını asla kabul etmem o başka. Ben şunu diyorum biri gelince bunuda bir hafta atıyorum birkaç gün misafir etmek sorun. Hani bunu reddedersem ben mi bencil olmuş olurum diye soruyorum. Temelli kalma olayı başka zaten onu teklif edecek insanlardan bunlar . Ne kadar ileri gideceklerini bilin diye söyledim
Anne baba başka şehirden yatılı kalmaya geliyorsa eşinin kardeside (bekarsa) onları özlediği için gelir kalır vakit geçirir etrafımda gözlemlediğim hep bu şekilde.
Rahatsizsaniz direkt söyleyin yalnızca misafirimi ağırlamak istiyorum diye.
Bu çocuğun kalacak evi yurdu yok nerede yaşıyor

Anne baba başka şehirden yatılı kalmaya geliyorsa eşinin kardeside (bekarsa) onları özlediği için gelir kalır vakit geçirir etrafımda gözlemlediğim hep bu şekilde.
Rahatsizsaniz direkt söyleyin yalnızca misafirimi ağırlamak istiyorum diye.
Bu çocuğun kalacak evi yurdu yok nerede yaşıyor
Ya işte bunu diyorum bende hani onlar da normal görüyor diye. İnternet cafede vs kalıyor arada otelde

Sanki herkesin evliliği dört dörtlük gibi aşırı linç yemişsiniz
Evet eşiniz arkanızda adam gibi dursa bunlar olmaz
Ama ne yazık ki çocuklar anne babadan ne görürse onu yapar
Eşinizi annesi yetiştirememiş siz koskoca adamı eğitecek değilsiniz
Eşinizle konuşun ona ev bulalım böyle ev ev üstüne olmuyor ben yoruluyorum bunalıyorum tesettürlü evde gezmek zor geliyor diye açıkça söyleyin
E ne olacak sonsuza kadar orda burda mı sürünecek kaynınız? Oldu ki evlenmedi ki bu cimriliğiyle asla evlenemez
Gerçekten bu kadar rahat karakterli insanlardan tiksiniyorum
Ay aynen derdimi anlattım demedikleri kalmadı. Sadece eşimin ailesi gelip kalırken abisinde bizde kalması normal mi diye sordum ben mi abartiyorum dedim. Devamlı kalmasına ben tamam demedimki eşimde istemez o kadarını zaten

Ay aynen derdimi anlattım demedikleri kalmadı. Sadece eşimin ailesi gelip kalırken abisinde bizde kalması normal mi diye sordum ben mi abartiyorum dedim. Devamlı kalmasına ben tamam demedimki eşimde istemez o kadarını zaten
Eşinizin ailesi geldiği zaman gelmesinde sorun yok bence
Ama sürekli eş ailesi yatılı geliyorsa o zaman sorun
Mesela senede birkaç kere 2-3 günlük geliyorlarsa sorun asla etmem

Eşinizin ailesi geldiği zaman gelmesinde sorun yok bence
Ama sürekli eş ailesi yatılı geliyorsa o zaman sorun
Mesela senede birkaç kere 2-3 günlük geliyorlarsa sorun asla etmem
Annesi ablası gelse bir hafta kalır onuda çağırırlar mesela varsayım yaparak söyledim ben. Şimdiye kadar diğer iki abisi ayrı ayrı geldi bu abisinide çağırdık bir senelik evlilikte dört gün kaldı evimde.
Benim ailesinin elinde olsa sizle yaşasin derler deme sebebim ailesinin ne kadar ileri gideceğini söylemekti. Hani şimdi yüz verirsem devamı gelir diye

Özel hayat başka meslek hayatı başka. Emin ol öğrencilerime en iyi şeyleri öğretiyorum kadın erkek eşitliğinden bahsediyorim. Kimse dört dörtlük değildir her öğretmen özel hayatında mükemmel olacak değil
Özel hayatinizda mükemmel olmanız gerekir demiyorum ki kimse demiyor, sizin gercekten algı ve değersizlik sorununuz var. İlk mesajiniz disinda yorumlarda bahsettiğiniz şöyle yapsam boşanmaya gider, böyle desen ailem arkamda durmaz, esim ailesinin agzina bakti bana kızdı şeklinde mesajlariniz sonucu diyorum bunu. Siz zaten hakli olan tarafsiniz tamamen haklisiniz bunun farkinda olun aileniz, es ailesi aksini desede dogru olan bu. Güclü durun diye diyoruz kimsenin sizi özel olarak kirmak istedigini sanmiyorum aksine eş ailenize ve eşinize sinirleniyor herkes

Kızlar pek dert sayılmaz ama yinede danışmak istedim canımı sıkan bu durumu.
Benim eşimin abisi bekar ve bizimle aynı şehirde yaşıyor ama adam orada burada kalan biri yani düzenli yaşadığı bir evi yok. Eşimin ailesi şehir dışında yaşıyor bizden uzaklar ama eşimin ailesinden ne zaman biri gelip bizim evimizde kalsa bu abisinide çağırıyorlar. Ev zaten çok büyük değil ve ben kapalı biriyim evin içinde rahat etmiyorum, bı de hijyene pek dikkat etmeyen biri kendisi. Şimdi sorun şu ki ben doğum bile yapsam eşimin annesi ablası vs gelecek gelene de gelme diyemem ama bilmiyorumki bu abisinide çagiracaklar. Dediğim gibi rahat edememek bir yana dursun hijyen sorunları var. Adamı evlendirmeye kalksak zaten kimseyi beğenmiyor velevki evlenmeye kalktı yine ailesi gelip bizde kalır eğer yaşadığımız şehirde birini bulursak. Ailesinin kalmasını geçtim yine o da bizde kalır. Geçen sefer eşimin diğer evli abisi ve eşi geldi diye hemen bu abisinide çağırdık. Mesela sokakta çift olarak gezeriz diye düşünürken üç erkek önde yürüdüler eminim eltimde rahatsız oldu. Bilmiyorum adama karşı bir sorunum yok ama bakın kocaman poşeti ve içinde eşyalari bile hala bizim evimizde duruyor çünkü alıp koyacak yeri yok. Çalışıyor asgari ücretten fazla aldığını düşünüyorum ama bir ev ya da yurt vs tutmuyor. Yeri gelir buna ulaşamazlar gece gece biz yollara düşer ararız hemen eşime haber salar ailesi. Bilmiyorum ben mi bencillik ediyorum ama özgürce insanları evime davet edemiyorum eşimin tarafından kim gelirse gelsin bu abisinide çağırmak zorunda kalıyoruz belkide zorunluluk olduğu için daha da rahatsız oluyorumdur. Zaten ev de küçük.
Eşimin bir abisi daha var evli ve onun evinde daha önce aylarca kalmış. Biz yeni evliyiz çocuğumuz yok diye bize demediler ama eminim çocuk falan olsa ailesi derki sizinle kalsın. Daha önce kaynanamın paraya çok takıntılı olmasıyla ilgili konu açmıştım zaten sırf kirayı bölüşelim diye bile bunu söyler, onu durduran yeni evli oluşumuz. Ben bu adamdan nasıl kurtulucam? Bişey dediğimde kıyamet kopar bunuda biliyorum o tür insanlar
Temelli kalmak istediğinde net olarak hayır diyeceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X