Beden olumlayamıyorum.

meredithgrey

2013-2022’de vivelamour ve 2022’deki felidaee’yim.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2013
13.436
31.590
Tekrar merhaba herkese sevgiler. Baştan uyarayım daldan dala atladığım uzun bir yazı olacak, okuyan yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

Başlığa istinaden evet 1.75 boyunda 48 bedenim ve artık zayıf bir kadın olmak istiyorum. Çünkü tartıda 100’ü görsem de benim içimdeki kadın 55 kilo. Üç senedir tip2 diyabet ve yavaş çalışan troid ile yaşıyorum. Bunu kendi başıma başaramayacağımı artık anladım ve obezite cerrahisi için randevu aldım.

Kilo sorunum öncelikle genetik. Ailemizin kadınları en kısası 1.70 olan hükümet gibi kadınlar. Ben de 1.60 olan anacığıma değil baba tarafına çekmişim. Daha sonra çalışan anne ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme var. Beslenme çantamda asla ekmek arası domates& peynir ya da haşlanmış yumurta olmadı. Börek, kek, pasta vs. şeyler ve meyve suyu ile kahvaltı yaptım çünkü annem çalışıyordu. Haliyle yaşıtlarımdan iriydim. Lisede 80 kg iken açlık diyeti ile 55’e düştüm. Manken gibiydim diyemem gibisi fazlaydı ama yurt hayatı (üniversite) ve sonra eski beslenme düzenine dönmemle yine kilolar geldi. Özetle hep bir al ver durumu, Sibel Can’ın kayıp kız kardeşi halleri.

Akran zorbalığı, babanın hakaretleri, hep platonik takılma derken üniversitede beni ilk seven (sevdiğini sandığım) adamla evlenme, yine yoyo diyetler adamın kilom yüzünden yerin dibine sokması, yine bir azim zayıflamam ama aldatılmam ve boşanmamız. Bunlar çok da önemsemediğim şeyler aslında bütüne bakınca.

Eşimle tanıştığımızda 20 kg zayıftım, o normal kiloda bir adam, klasik kilo göbeğe giden Türk erkeği. Kilomla ilgili bir kez bile iması olmadı, asla incitmedi, her halimle gözümün içine baktı. Bu operasyonda da sen nasıl istersen diyerek destek oldu.

Ama insanlar çok acımasız ve ben çok yoruldum. Ofiste tel maşa bir su ısıtıcısı vardı basma yerine sert basınca çıktı, arkamdan duyacağım şekilde “ demek basan da iri biriymiş ki kırdı” dediler. Kendi babam doymadın mı yeter dedi sofrada, her gördüğüm ilk tanıştığım insan zayıflama önerileri verdi ben sormamışken. Kayınvalidem, görümcem zaten ayrı başlık konusu. Yol tarif ederlerken yürüyün yağlarınız erisin demeler, denizde Vive’yi denize davet et dediklerinde “ o beni çeker düşeriz ezilirim” demeler. Noluyor? Cidden insanlara ne oluyor?

Kimsenin kilosu, aldığı, verdiği beni ilgilendirmez. Birisi saçıyla başıyla oynarsa beğendiğimi belirtirim, ama kötü olmuşsa yüzlemem o aynada kendini görmüyor mu?

Özetle bıktım, bıktırıldım. Tabii ki bu insanlar yüzünden operasyon geçirmeyeceğim, ben de zayıf olmak istiyorum ama insanları susturmak da ayrı güzel olacak inkar edemem.

Bedenini seven, özellikle instagram’da youtube’da içerikler üreten ve korkusuzca “siz benim koca popomu yiyin” diyenlere çok hayran olsam da ben pes ediyorum. Kilo güzel değilmiş.

Kilo bu alınır verilir sıkmayın canınızı. İnsan elbet takılıyor bu patavatsız insanların dediklerine ama kendi canınızı sıkmamaya çok takmamaya çalışın. Kendi sağlığınız ve kendi paşa gönlünüz için operasyon olursanız da şimdiden geçmişler olsun ins hersey istediğiniz gibi olur 🥰

Tekrar merhaba herkese sevgiler. Baştan uyarayım daldan dala atladığım uzun bir yazı olacak, okuyan yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

Başlığa istinaden evet 1.75 boyunda 48 bedenim ve artık zayıf bir kadın olmak istiyorum. Çünkü tartıda 100’ü görsem de benim içimdeki kadın 55 kilo. Üç senedir tip2 diyabet ve yavaş çalışan troid ile yaşıyorum. Bunu kendi başıma başaramayacağımı artık anladım ve obezite cerrahisi için randevu aldım.

Kilo sorunum öncelikle genetik. Ailemizin kadınları en kısası 1.70 olan hükümet gibi kadınlar. Ben de 1.60 olan anacığıma değil baba tarafına çekmişim. Daha sonra çalışan anne ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme var. Beslenme çantamda asla ekmek arası domates& peynir ya da haşlanmış yumurta olmadı. Börek, kek, pasta vs. şeyler ve meyve suyu ile kahvaltı yaptım çünkü annem çalışıyordu. Haliyle yaşıtlarımdan iriydim. Lisede 80 kg iken açlık diyeti ile 55’e düştüm. Manken gibiydim diyemem gibisi fazlaydı ama yurt hayatı (üniversite) ve sonra eski beslenme düzenine dönmemle yine kilolar geldi. Özetle hep bir al ver durumu, Sibel Can’ın kayıp kız kardeşi halleri.

Akran zorbalığı, babanın hakaretleri, hep platonik takılma derken üniversitede beni ilk seven (sevdiğini sandığım) adamla evlenme, yine yoyo diyetler adamın kilom yüzünden yerin dibine sokması, yine bir azim zayıflamam ama aldatılmam ve boşanmamız. Bunlar çok da önemsemediğim şeyler aslında bütüne bakınca.

Eşimle tanıştığımızda 20 kg zayıftım, o normal kiloda bir adam, klasik kilo göbeğe giden Türk erkeği. Kilomla ilgili bir kez bile iması olmadı, asla incitmedi, her halimle gözümün içine baktı. Bu operasyonda da sen nasıl istersen diyerek destek oldu.

Ama insanlar çok acımasız ve ben çok yoruldum. Ofiste tel maşa bir su ısıtıcısı vardı basma yerine sert basınca çıktı, arkamdan duyacağım şekilde “ demek basan da iri biriymiş ki kırdı” dediler. Kendi babam doymadın mı yeter dedi sofrada, her gördüğüm ilk tanıştığım insan zayıflama önerileri verdi ben sormamışken. Kayınvalidem, görümcem zaten ayrı başlık konusu. Yol tarif ederlerken yürüyün yağlarınız erisin demeler, denizde Vive’yi denize davet et dediklerinde “ o beni çeker düşeriz ezilirim” demeler. Noluyor? Cidden insanlara ne oluyor?

Kimsenin kilosu, aldığı, verdiği beni ilgilendirmez. Birisi saçıyla başıyla oynarsa beğendiğimi belirtirim, ama kötü olmuşsa yüzlemem o aynada kendini görmüyor mu?

Özetle bıktım, bıktırıldım. Tabii ki bu insanlar yüzünden operasyon geçirmeyeceğim, ben de zayıf olmak istiyorum ama insanları susturmak da ayrı güzel olacak inkar edemem.

Bedenini seven, özellikle instagram’da youtube’da içerikler üreten ve korkusuzca “siz benim koca popomu yiyin” diyenlere çok hayran olsam da ben pes ediyorum. Kilo
Beden olumlamaya inanmıyorum, aslında psikoloji bilimine çok da itibar etmiyorum diyelim. Ortada bir sorun var, siz de çözümünü bulmuşsunuz. Takılmayın, yeni hayatınızda mutlu ve huzurlu olmanızı dilerim 🙏🏻❤️

Bedenini seven, özellikle instagram’da youtube’da içerikler üreten ve korkusuzca “siz benim koca popomu yiyin” diyenlere çok hayran olsam da ben pes ediyorum. Kilo güzel değilmiş.
Sizinki duygusal yemeye benziyor.o kısmı çözerseniz kilo probleminiz de çözülecek.

Şimdi canım ablacım olumlama falan hikaye, etrafınızdaki insanlar sizin beyninizin fabrika ayarınızı bozmuş. İnsanlar kötü, 1 kg fazlan varsa bile arkandan atar tutarlar. Gördüğünüz zorbalıklar yüzünden bu konu sizde artık travma ve psikolojik problem olmuş bence. Bu işi olumlamayla değil adam gibi terapistle çözersiniz diyorum. çevrenizdeki insanlara da çok kızdım ne kadar saygısız ve kaba insanlar onlara ne sizin kilonuzdan?? Ruh hastaları

Bu konuyu okuyunca aklıma şu geldi. Hayatım boyunca 48 kiloydum sonrasında da 52 civarı falan. Boyum da 165. Bir ara 55 olmuştum hemen yok hamile misin sen kilo mu aldın bilmem ne bunu da diyenler hayat boyu diyette gezen kilolu tipler yani. Yahu size ne siz hep kiloluydunuz ben bigün sordum mu kendilerini tartı mı sanıyolar nedir gelenin geçenin kilosunu ölçüyolar. Hayatımın o döneminde insanların ne kadar kırıcı ve hadsiz olabileceğini anlamıştım yani ve ülkenin nerdeyse hepsi böyle üzgünüm.

Bi tık fazlam varken okul döneminde kızlar kilo almışsın şöyle böyle diye eleştiriliyorlardı sıfır bedene düştüm bu sefer aynı kız bana hasta mısın anoreksiya olmandan korkuyorum dedi yani inanın sınıfta miss turkey vardı onun bile arkasından dümdüz fiziği var hiç kıvrımı yok diye eleştiriyorlardı milletin ağzı torba değil kusur yokken de konuşurlar ama sağlığınız için tabii ki zayıflayın ☺️

İstediğiniz zaman yapabılıyormussunuz...Yapmışsınızda...Şimdi bu neyin bıkkınlığı ? Nefes aldıgımız sürece düşücez kalkıcaz...O patavatsız insanları hele hayatta takmayın bende takmıyorum hatta bu ınsanlar bazen ınsanın azimli olmasına bıle vesıle olabılıyor...:spor:Hadi kalkın yerınızden ve dıyetten once son sevdıgınız seyı yıyin ve baslayın...:kk77:Ve bence en guzelı ve zevklısıde yuksek kılolardan dusmek yok mu? Normal kılolu olup zayıflayana vermıyorlar o tepkıyı "vaovvvv sana ne olduuuuu😳 "bence buna deger💪:KK19::KK9:

Bir bilim dalına nasıl itibar etmezsiniz anlayamadım :KK51: Bir araştırma alanı bilimse saygı duymamak, itibar etmemek, inanmamak, inkar etmek gibi bir seçeneğiniz yok.
Yanlış anlamazsanız kişisel nedenlerden yorgunum bu izaha girişmeye, çok uzun çünkü… İlaçlı tedavi evresini ayrı tutuyorum (bilhassa yeşil reçete ile satılan ilaç yoksunluğunda hastaların neler yapabildiğini biliyorum.) gayrısının bilimden ziyade spekülasyonlara dayalı olduğunu düşünüyorum, yararı tartışılır…

Inan su yaşıma kadar kilosunu kafaya takmayan neredeyse insan görmedim ben dahil (hoş artık ben o çoğunluktan çıktım) birde çevre o kadar önemli ki...ömrü çevresini çekiştirmekle geçip kendinden bi haber insanlar seni anca eleştirir
Inan biri ile tanıştığım zaman bir tek yüzü kalır aklımda...ne giymiş ne kadar göbeği varmış boyu nasılmış hep muhabbet açılır da o zaman anca dikkat eder fikrimi söylerim ve genellikle fark ettiğim insanların kilosunu cok taktığı

Sadece nacizane zaman zaman spor veya yoga tarzı şeyler yapmali bence herkes o da daha diri ve zinde bir enerjide olmak için,olaya kilo bazında bakılmamalı

Yanlış anlamazsanız kişisel nedenlerden yorgunum bu izaha girişmeye, çok uzun çünkü… İlaçlı tedavi evresini ayrı tutuyorum (bilhassa yeşil reçete ile satılan ilaç yoksunluğunda hastaların neler yapabildiğini biliyorum.) gayrısının bilimden ziyade spekülasyonlara dayalı olduğunu düşünüyorum, yararı tartışılır…
Eğer psikolog, psikiyatrist veya bu alanda araştırmacı değilseniz gördüğünüz birkaç örnekle bu şekilde genelleme yapmanız hiç doğru değil. Öyle olsanız da yapamazsınız, gördüğünüz kişi sayısı kısıtlı olacaktır. Örneğin ben yeşil reçeteli ilaç kullandım ve doktor kontrolünde bıraktım. Söylediğiniz gibi ağır yoksunluk yaşamadım. Bu yazdıklarınızla insanları ilaç kullanmaya karşı negatif etkileyerek tedavi alamamalarına ve hastalıklarının ilerlemesine sebep olabilirsiniz.

Konu sahibesine ya da buraya psikolojik destek işe yaramaz yazmanız doğru değil, konu sahibesinin ihtiyacı var😐 okuyan başka insanların da ihtiyacı olabilir, sağlıkla ilgili yorum yaparken genel olarak dikkatli olmakta fayda var🙄

Bu konuyu okuyunca aklıma şu geldi. Hayatım boyunca 48 kiloydum sonrasında da 52 civarı falan. Boyum da 165. Bir ara 55 olmuştum hemen yok hamile misin sen kilo mu aldın bilmem ne bunu da diyenler hayat boyu diyette gezen kilolu tipler yani. Yahu size ne siz hep kiloluydunuz ben bigün sordum mu kendilerini tartı mı sanıyolar nedir gelenin geçenin kilosunu ölçüyolar. Hayatımın o döneminde insanların ne kadar kırıcı ve hadsiz olabileceğini anlamıştım yani ve ülkenin nerdeyse hepsi böyle üzgünüm.
ben de hayatımda ilk defa 60ı gördüm. gören aaa senin göbeğin var diyor. evet hayatımda ilk kez karın kası değil göbeğim var. 38 yaşındayım.

ve benim kronik hastalıklarım var. 40lı kilolar demek benim için hastaneler yoğun bakımlar filan demek, böyle seneler geçirdim ben. korkuyorum, bedenimle ilgili algılarım zaten kötü. şu anda da kendimi balina gibi hissediyorum. ama 90-60-90 olduğum senelerde de hep kötüydü. ben manken olsam ayak parmaklarım çirkin diye oturur ağlarım.

hastalığım sebebiyle 3-4 günde 6-7 kilo verdiğim zamanlar da oldu benim. o kadar çabuk verebiliyorum normalde... ama şimdi taktım ya buna, veremiyorum. bu kesinlikle zihin-beden-ruh dengesiyle alakalı bence. bu dengeyi kurmanın yolu benim için de sıkıntılı, ben de olumlama filan bilmem. nasıl yapacaz onu?

Mesele sizin kilolu oluşunuz değil, olduğunuz bedenin başkaları tarafından eleştirilişi ile mutsuz oluşunuz.
Öncelikle bu yergilerden mi rahatsızsınız yoksa bedeninizden mi?
İkisinin durumu ayrı çünkü.
Eğer ikisi diyorsanız tek yol var, kilo vermeyi ve sağlıklı olmayı kafaya koyup, o doğrultuda ilerleyeceksiniz ve diğer insanları umursamamayı öğreneceksiniz.

Ben de kilolu bir kadınım, doğum yapalı 4 sene oldu hepsi duruyor ve inanın umrumda değil.
Gerçekten kendimi oldukça güzel buluyorum, bedenimden çok öte olduğumu hissedebiliyorum en azından, başkalarının ola ki bir sözü olursa ‘kendinde uygulasana’ diye kesiyorum cümleyi.
Çünkü böyle mutluyum, canım ister veririm, bununla alakalı da bir problemim yok.
Fakat dizlerimle alakalı sıkıntılar yaşıyorum, mecburen bir yerde vereceğim kiloyu mutlu olsam bile mecburum.

Eğer psikolog, psikiyatrist veya bu alanda araştırmacı değilseniz gördüğünüz birkaç örnekle bu şekilde genelleme yapmanız hiç doğru değil. Öyle olsanız da yapamazsınız, gördüğünüz kişi sayısı kısıtlı olacaktır. Örneğin ben yeşil reçeteli ilaç kullandım ve doktor kontrolünde bıraktım. Söylediğiniz gibi ağır yoksunluk yaşamadım. Bu yazdıklarınızla insanları ilaç kullanmaya karşı negatif etkileyerek tedavi alamamalarına ve hastalıklarının ilerlemesine sebep olabilirsiniz.
İlaç tedavisini dışında tuttuğumu belirtmiştim. Yanlış anlamışsınız. İşe yarar örnek olarak eklemiştim…

X