Bebek Beslenmesi bebeklerde reflü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Daha yaşamadım ama, reflü yatağı ve kiraz sapı yastığı aldım.
Çevremden duyduğum kadarıyla oldukça işe yarıyormuş, denemediyseniz almanızı tavsiye ederim.

bi arastirayim insallah bizdede ise yarar suan ilac tedavisine baslatti doktor ne zaman gecer bilmiyorum. insallah siz yasamazsiniz.

benimde 3 aylık oğlumda reflü var doktorum ilaç önermediği için kullanmıyoruz..
ama sürekli kusuyor...
4 aydan sonra kendiliğinden geçer dedi..

Benim de oğlum 4 aylık, reflü tedavisine başladık. Gaviscon infant 2 paket karıştırıp günde 4-5 defa veriyorum. Kusmalar bitti, ama kendini hala geri atıyor, uykudan uyanıyor ve ara ara ağzına acı geliyor sanırım yüzünü buruşturuyor. Çok üzülüyorum, ilaç vermek de istemiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Ne zamana kadar devam eder acaba?
Bu süreci yaşayanların tecrübesi önemli.

Evet öncelikle reflü yastığı öneriyorlar. Bizim doktor yastığı yatağının altına koymanın daha iyi olduğunu söylemişti. Gerçi bizde ne yaptıysak işe yaramadı. 6 aya kadar hiç ilaç da kullanmadık. Ama altıncı ayında hala geçmeyince gaviscon kullanmaya başladık mecburen. Gaviscon en az 1 kür uygulanması ve bu sürede de sürekli kullanılması gereken bir ilaçmış bu arada. yanlış hatırlamıyorsam 1 kür 8 hafta. yani 1 ay kullanıp bırakmak hiçbir işe yaramıyormuş. bir de eğer mama veriyorsanız AR mamalar var, azıcık da olsa işe yarıyor.

Arkadaslar benim oglum 10 ayini bitirdi 11 ayin icindeyiz yalniz söylemem gerekirki 9bucuk aylik olana kadar ne cektigimi bi ben bilirim.
Ben sürekli kücük bi bavulla geziyordum ici kiyafet dolu cünkü oglum cok ama cok kusuyordu hergün bir makine sadece oglumun caamasirlarini yikiyordum kiyafet yetismiyordu ucuzluktan alip alip sürekli kiyafet degistirir olmustum kiyafetler giyinmekten degil yikanmaktan eskidiler.
Doktorlar 9 aylik olunca gecer dedi mama markasi olarak HIPP kullaniyordum dr HIPP AR "anti reflü" kullan dedi onu kullandim 6 ay ama hic faydasini görmedim baska marka mama kullanmadim cünkü en sagliklisi ve ve dogali HIPP.
Her neyse 9bucuk aylik olunca azaldi simdi 11inci ayin basindayiz hala kusuyo ama cok andir haftada 2 bilemedin 3 defa.
Kesunlikle tatli bisey vermeyin daha cok kusturuyo.
Ilac kullanmanizi tavsiye etmem sabredince geciyo en fazla yasina kadar sürer.
Annemin dedigine göre yasima girene kadar bendede olmus bende ne yersem kusuyormusum.
Allah hepinize kolaylik evlatlariniza saglik sihhat versin

Bn şuan hamileyim 12 haftalık 2 hafta önce bogazımdaki sorundan saglık ocagına gittim reflün var dedi. Reflü genetik olurmu bebege geçermi

Bilmiyorum ama belkide bende normalde yok ama hamileligimde vardi oglumdada oldu 10 aylik olunca gecti ben bebekken bendede varmis yasima gelince gecmis simi 27inci haftamdayim yine var bende reflü insallah bu cocukta olmaz cünkü kücük bi bavulla geziyodum ben oglumda günde 2 makine oglumun camasirini 1 makine benim ve esimin camasirini yikiyodum

Benim kızım da 2 gün sonra 2 aylık olacak 18. Gününde öksürük le beraber akciğer enfeksiyonu vardı 10 gün yoğun bakımda kaldı enfeksiyon geçti ama öksürük devam ediyor sebebi refluymus bazen bogulacak kadar çok geliyor öksürük ilaçlar kullanıyorum hızlı sindirim için motilium mide gazı için Gaviscon gaz için pankreoflat dik yatıyor dik besleniyor kurması hiç yok. . bilmiyorum faydası varmı ama bu öksürük ne zamana kadar devam eder başına böyle bir şey gelen var mı bebeğim nefessiz kaldı zor kendine getirdik çok korkuyorum nefesini alamayacak diye öksürürken çok sıkıyor kendini..
Benim de oğlum 4 aylık, reflü tedavisine başladık. Gaviscon infant 2 paket karıştırıp günde 4-5 defa veriyorum. Kusmalar bitti, ama kendini hala geri atıyor, uykudan uyanıyor ve ara ara ağzına acı geliyor sanırım yüzünü buruşturuyor. Çok üzülüyorum, ilaç vermek de istemiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Ne zamana kadar devam eder acaba?
Bu süreci yaşayanların tecrübesi önemli.

Oğlum Haftaya 3 aylık olacak doğduğu günden beri kusuyor. Kilo alımı iyi olduğu için ilaca başlamadı doktorumuz normal karşılıyor. Yatak başını eğimli yaparak ve yan yatırarak gece kusmalarını engelledik en azından. Gün içinde sürekli kıyafet değiştirsekte sıkıntı yapmıyorum geçici birdönem olduğunu kabul ettim. Yatağının başını yükseltin,bebeği yan yatırın ,emzirirken dike yakın tutun yatırmayın,emzirdikten sonra hemen yatirmayın fazla hareket ettirmeden yarım saat kadar dik tutun azaltıyor kusmayı

Benim oğlumda da hem gaz hem yenidoğan reflüsü var. Emdikten sonra gazını çıkarsam kusuyor. Çıkarmasam kıvranıyor. Kendi çıkarınca da kusuyor. Kilo alımı iyi olduğu için problem etmemeye çalışıyorum. Ama öyle zorlanıyor ki yüz ifadesini görünce üzülüyorum. Doktor da tanı bölümüne yenidoğan reflüsü,ajitasyon ve gaz yazmış. Gaviscon infant vermişti o kabız yaptı. Bıraktık hemen. Gaz için de biogaia damla verdi o biraz rahatlattı. Gözleri bayılıyo uykudan ama 3 dk uyuyo kıvranarak uyanıyo. Kusunca da burnundan geliyo. :/

Benim oğlumda da hem gaz hem yenidoğan reflüsü var. Emdikten sonra gazını çıkarsam kusuyor. Çıkarmasam kıvranıyor. Kendi çıkarınca da kusuyor. Kilo alımı iyi olduğu için problem etmemeye çalışıyorum. Ama öyle zorlanıyor ki yüz ifadesini görünce üzülüyorum. Doktor da tanı bölümüne yenidoğan reflüsü,ajitasyon ve gaz yazmış. Gaviscon infant vermişti o kabız yaptı. Bıraktık hemen. Gaz için de biogaia damla verdi o biraz rahatlattı. Gözleri bayılıyo uykudan ama 3 dk uyuyo kıvranarak uyanıyo.

Benim oğlumda da hem gaz hem yenidoğan reflüsü var. Emdikten sonra gazını çıkarsam kusuyor. Çıkarmasam kıvranıyor. Kendi çıkarınca da kusuyor. Kilo alımı iyi olduğu için problem etmemeye çalışıyorum. Ama öyle zorlanıyor ki yüz ifadesini görünce üzülüyorum. Doktor da tanı bölümüne yenidoğan reflüsü,ajitasyon ve gaz yazmış. Gaviscon infant vermişti o kabız yaptı. Bıraktık hemen. Gaz için de biogaia damla verdi o biraz rahatlattı. Gözleri bayılıyo uykudan ama 3 dk uyuyo kıvranarak uyanıyo. Kusunca da burnundan geliyo. :/

Benim bebeğim 14 aylık doğduğundan beri şiddetle artan bi reflüsü vardı 3 aylık ilaç tedavisine başladık yaklasık 1 ay oldu çok şükür faydasını gördüm bu reflüden dolayı kilo alımı yavaştı bıraz bıraz toparlanıyoruz

mrh üzerinden çok zaman geçmiş.bwnim bebegim dede reflu var .ayni şeyleri yaşıyoruz .nasıl tedaviler uygulan di ne zam gecti .

Benim kızım 2 aylık. Benim kıza da reflü teşhisi kondu. Günde 3 kez Gavisgon İnfant koyuyoruz mamasına. Reflü yatağında yatıyor. Mama olarakta Aptamil Ar kullanıyoruz. Bitti çok şükür kusması.

Arkadaslar benim oglum 10 ayini bitirdi 11 ayin icindeyiz yalniz söylemem gerekirki 9bucuk aylik olana kadar ne cektigimi bi ben bilirim.
Ben sürekli kücük bi bavulla geziyordum ici kiyafet dolu cünkü oglum cok ama cok kusuyordu hergün bir makine sadece oglumun caamasirlarini yikiyordum kiyafet yetismiyordu ucuzluktan alip alip sürekli kiyafet degistirir olmustum kiyafetler giyinmekten degil yikanmaktan eskidiler.
Doktorlar 9 aylik olunca gecer dedi mama markasi olarak HIPP kullaniyordum dr HIPP AR "anti reflü" kullan dedi onu kullandim 6 ay ama hic faydasini görmedim baska marka mama kullanmadim cünkü en sagliklisi ve ve dogali HIPP.
Her neyse 9bucuk aylik olunca azaldi simdi 11inci ayin basindayiz hala kusuyo ama cok andir haftada 2 bilemedin 3 defa.
Kesunlikle tatli bisey vermeyin daha cok kusturuyo.
Ilac kullanmanizi tavsiye etmem sabredince geciyo en fazla yasina kadar sürer.
Annemin dedigine göre yasima girene kadar bendede olmus bende ne yersem kusuyormusum.
Allah hepinize kolaylik evlatlariniza saglik sihhat versin
Merhaba size birşey sormak isterim emzirebildiniz mi acaba bebeğinizi bu süreçte

Merhaba. Sanirim bebegimin reflusu var. Bir gun emzirme araliklarini actiysam eger ozellikle aksam gece arasi emerken agliyor emmek istemiyor ve kusuyor bol bol. Cok azcik da yesil kaka vardi bugun bilmiyorum bununla mi ilgili. Bu refluden mi kaynaklaniyor olabilir? Eger oyleyse surekli emzirmem mi lazim yani uyuyan bebegi uyandirip falan.

X