Bebekle yurtdışı seyahati

Lotuslu cheesecake

yaprak döker bir yanımız ,bir yanımız bahar bahçe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2022
559
711
Merhabalar kızlar tecrübesi olan hanımlardan tavsiye ve öneri bekliyorum 🙏
Eşimle avrupa turu düşüncemiz var kızımda gelsin istiyoruz yani gideceğimiz zamana 2 yaşında oluyor sizce mümkün mü yani olabilir mi yoksa biz mi uç düşündük. Orda hasta olursa hava değişiminden ondan endişe ediyorum. Tecrübesi olanlar fikir verebilir mi 🩷

Siz hazırsanız neden olmasın ki birsürü anne baba bebekleriyle dünyayı geziyor. Hazırlıklı gidersiniz hastalık için vs. Zaten 2 yaşta çok küçük değil bence.
Benim gözümde büyüyor, burnumdan geliyor orası ayrı 🤣
Uçak zor oluyor oyalayıcı şeyler ve kızınıza yiyecek birşeyler alın 💐

Siz hazırsanız neden olmasın ki birsürü anne baba bebekleriyle dünyayı geziyor. Hazırlıklı gidersiniz hastalık için vs. Zaten 2 yaşta çok küçük değil bence.
Benim gözümde büyüyor, burnumdan geliyor orası ayrı 🤣
Uçak zor oluyor oyalayıcı şeyler ve kızınıza yiyecek birşeyler alın 💐
ennn korktuğum uçakta ağlama krizi ve hava değişikliğinden hastalık 🥹

ennn korktuğum uçakta ağlama krizi ve hava değişikliğinden hastalık 🥹
Ohooo bunlar ne ki 😅 yani 2 yaş çocuk gezmek için ideal eğer çocuk arabasında duruyorsa tabii diyecektim ama siz bunlardan bile çok korkuyorsanız çocukla yurt dışı seyahatı pek size göre değil sanırım 🥺

Henüz cocugum yok ama ılk defa cıkıcaksam eger onu götürmezdım heralde . Yada cocugum yok dıye böyle düşünüyorum bılemedım sımdı. Bı arkadas gıttı böylr bın pişman oldu cocukla gıttıgıne

Henüz cocugum yok ama ılk defa cıkıcaksam eger onu götürmezdım heralde . Yada cocugum yok dıye böyle düşünüyorum bılemedım sımdı. Bı arkadas gıttı böylr bın pişman oldu cocukla gıttıgıne
Cocuğunuz yok diyedir bence🤣 ben çocuğumu birine bırakıp başka şehirde bile rahat edemem gezemem aklım hep onda kalır. Gittiğime pişman olurum😄😄 Ya kızımda gelir ya da bende gitmem.🤷🏻‍♀️

Ohooo bunlar ne ki 😅 yani 2 yaş çocuk gezmek için ideal eğer çocuk arabasında duruyorsa tabii diyecektim ama siz bunlardan bile çok korkuyorsanız çocukla yurt dışı seyahatı pek size göre değil sanırım 🥺
Çocukla korkuyorum aslında anneme bırakmakta bi seçenek ama o kadar uzun süre bırakmak istemiyorum götürürsem de orda hasta olur ateşi çıkarsa bilmediğim yer naparım diye düşünüyorum 🥹

3-4 yaşına gelene kadar yurtdışı tatillerinde anneme bırakıp gitmeyi düşünüyoruz 🤭 3 yaş sonrası en azından kendini bilir görür eğlenir anlar öncesi sadece bebek arabası ile eziyet olur hepimize ağlaması uykusu yemesi içmesi vs

Kızım 2 yaşındayken başladık dünyayı gezmeye. Asla bırakmak aklımın ucundan geçmez. Ben de keyif alamam zaten. Çok korkarak başladık. Ciddi oradan oraya gittiğimiz bir italya turu yaptık. Çocukla seyahatler kesinlikle biraz lüks arıyor ve iyi bir planlama. Kızım şuan 8 yaşında deliriyor dünyayı gezmek için. Bana sürekli şu ülkeye de gidelim bak şurda bu varmış vs diye geliyor. Şubatta planımız kuzey ışıkları için kutup bölgesine gitmek. Normalde çocuklarla zor imkansız vs diyenler çokça. Ancak bence sorun olmayacak oldukça iyi bir planlama yaptım. Kendinizi hasta olacak şöyle böyle olacak diye şartlamayın. Muhakkak yurtdışı sağlık sigortanızı da yaptırın.

Benimde bu yaz icin avrupa turu hayalim vardi hatta bi koseye para biriktirmeye baslamistik ama vazgectik oglum 5 yasinda olacak cok haraketli ve cok cabuk herseyden sıkılıyor bunyesi zayif dayanamaz hasta olur kesin, gezmeyide sevmiyor.. önumuzdeki yillara erteledik simdilik..akdenizde guzel bir otel bakmaya basladik..

Benim cocukluk hayalimdi disneylanda gitmek büyüynce gittim cocugumu getirmeye söz verdim kendime kostüm giydirip :KK48: lütfen imkan varsa götürünn aşırı eğlencelii 3 4 yasında götürmeyi planlıyorum nasip olursa

Merhaba,
Yurtdışına gezi amaçlı giderken küçük de olsalar hep çocuklarla gittik, aile olarak gezmek bize daha çok keyif veriyor. En küçük 15 aylıktı. Turla gezerken, tur koşturmacasına çocuklarla ayak uydurmak zor olabilir. Biz kendimiz planlayarak gidiyouz, mesela turla eşle yalnız gidip Benelux turu yapabilecekken çocuklarla geziyi Amsterdam -Delft le kısıtlamak gibi. Genellikle ev kiralıyoruz, evde rahatça pişirip dışarıda daha az yiyerek daha esnek şekilde gezebiliyoruz. Şimdiye kadar bu şekilde 8-9 ülke gezmişizdir. Çocuk olunca tema, eğlence parkları, hayvanat bahçesi mutlaka geziye eklenecek rotalar. Bazen bir yere giderken görülen semtteki çocuk parkı bile o anda çocuğu oyalayacak bir şey, illa oradaki her şeye yetiseceğiz diye bir şey yok. Hastalık konusunda ciddi bir sıkıntı yaşamadık şükür, seyahat sigortası mutlaka yaptırıyoruz. Yanıma klasik ateş düşürücü, multivitamin, prebiyotik alıyorum.

Çocukla korkuyorum aslında anneme bırakmakta bi seçenek ama o kadar uzun süre bırakmak istemiyorum götürürsem de orda hasta olur ateşi çıkarsa bilmediğim yer naparım diye düşünüyorum 🥹
Yanınıza hastalık durumlarında kullandığınız ilaçlarını alırsınız. (Calpopl, aferin vs.) Gitmeden seyahat sağlık sigortası da yaptırırsınız cüzzi bir ücrete.

Biz oğlum 10 aylıkken başladık yurtdışı gezilerimize en keyif aldığım ilk gittiğimde yani 10 aylıkkendi :))) uyudu çoğu zaman ve çok güzel uyum sağlamıştı. En son 21 aylıkken gittik onda daha zorlandık artık bebek arabasında durmayı istemediği için biraz zorlu geçti ama bu sizi vazgeçirdi mi derseniz HAYIR :)))))) şimdi martta 2. doğum gününü yurtdışında kutlayacağız inanılmaz mutlu oluyorum zaten ben Türkiye dışına çıkınca :) imkanınız varsa lütfen gidin bebeğinizle 😍

X