Bebek Beslenmesi Bebek ve gece beslenmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

karamelcikolata

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2021
479
1.035
35
Merhaba arkadaşlar. Benim 15 aylık bir bebeğim var. Çok şükür oğlum kolik bir bebek değildi ilk zamanlar iki saatte bir emzirip yatıyordum. Bulunduğum şehirde yalnızım ve bebeğe de doğumdan itibaren yalnız baktım ve bu yönden avantaj oldu bana açıkçası. Ama tabiki o günden bu yanada bebeğim aynı standartta uyanıp emiyor geceleri. Hatta sabaha karşı beşten sonra falan saat başı uyanıyor bu 8 ve 9 a kadarda devam ediyor genelde. Bu şekilde gören herkes gece emzirmesini kes neden kesmiyorsun artık bütün uyusun geceyi vs diyor. Başka biriside gece emzirmeyi kesersen gündüzde bırakır dedi. Bende vicdan yapıyorum emmeyi tamamen bırakırsa bebeğimi gece kalkmama uğruna memeden mahrum bırakırım diye. Öte yandanda 15 aydır uykum hep bölündüğü için her gün yorgun uyanıyorum üstelik çok hareketli bir bebeğim var gün içinde de çok yoruluyorum. Bu şekilde de ne kendime ne bebeğe tam verimli olmadığımı düşünüyorum. Tabi bu yorgunluk emzirmeyi kesince bitmeyebilirde ondanda emin değilim. Bu konuda tecrübeli annelerden fikir istiyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Benim 15 aylık bir bebeğim var. Çok şükür oğlum kolik bir bebek değildi ilk zamanlar iki saatte bir emzirip yatıyordum. Bulunduğum şehirde yalnızım ve bebeğe de doğumdan itibaren yalnız baktım ve bu yönden avantaj oldu bana açıkçası. Ama tabiki o günden bu yanada bebeğim aynı standartta uyanıp emiyor geceleri. Hatta sabaha karşı beşten sonra falan saat başı uyanıyor bu 8 ve 9 a kadarda devam ediyor genelde. Bu şekilde gören herkes gece emzirmesini kes neden kesmiyorsun artık bütün uyusun geceyi vs diyor. Başka biriside gece emzirmeyi kesersen gündüzde bırakır dedi. Bende vicdan yapıyorum emmeyi tamamen bırakırsa bebeğimi gece kalkmama uğruna memeden mahrum bırakırım diye. Öte yandanda 15 aydır uykum hep bölündüğü için her gün yorgun uyanıyorum üstelik çok hareketli bir bebeğim var gün içinde de çok yoruluyorum. Bu şekilde de ne kendime ne bebeğe tam verimli olmadığımı düşünüyorum. Tabi bu yorgunluk emzirmeyi kesince bitmeyebilirde ondanda emin değilim. Bu konuda tecrübeli annelerden fikir istiyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
Ben kar zarar degerlendirmesi yapmanizi oneriyorum. Ben 21 ay emzirdim ama benim oglum cok bagliydi memeye. Daha erken birakamadim. Biraktiktan sonra cok rahat ettik. Cunku artik iskenceye donmustu emzirmek. Butun gece sabaha kadar mememi agzinda istiyordu. Emzirmenin belli bir noktadan sonra cok abartildigini dusunuyorum. Vicdan azabi cekecek bir sey yok. Onunde sonunda emzirmeyi birakacaksiniz. Siz cocugunuzu 15 ay emzirmissimiz ne guzel. Zaten faydalanacagi kadar faydalanmis. Uyku da gelisim icin cok onemli. Sizin ruh ve beden sagliginiz icin de onemli. Ayrica benim bebegim 21 ay emdigi icin cok istahsizdi. Biraktiktan sonra uyumaya ve yemeye basladi. Bunu gormek de mutluluk verici.

Bebeğin sağlıkla büyüsün inşallah. Anne sütü kadar uyku da önemli. Gündüz emzir gece uyusun gündüz bırakmaz merak etme. Çünkü bu aylarda artık anne memesini emzik olarak kullanıyorlar. Öyle uyumak istiyor akıllı bıdıklar. seninde dinlenmeye ihtiyacın var. 26 ay emzirdim ben gece gündüz yapışıktı memeye.

koyun bebişi yanınıza, o kendi kendine emer. siz de saat başı uyanıp durmamış olursunuz. ha bir yerden sonra bu yöntem de boşa çıkıyor çünkü bizim küçük sabaha kadar dişlerinin arasında tutuyordu memeyi, hep aynı pozisyonda yatmaktan sırt ağrıları uykusuzluğun yerini alıyor

Yılmaz bir anne sütü savunucusu olarak şunu söyleyeyim, eğer gece beslenmeyi kesebiliyorsanız kesin. Kendisi gündüzü de keserse ona da ısrar etmeyin. Bir noktadan sonra hem emzirmeyi hem gece beslenmesini kesmek çok zor. Benim şimdiki aklım olsa kesinlikle denerdim. Şimdi ben kesmek istiyorum kızım asla oralı olmuyor ve sonuc 25 aylık çocuk gece en az 4 kere emmeye uyanıyor. Üstelik karnı tok bile olsa

X