Bebek konusunda farklı fikirlere ihtiyacım var

28 gunluk bir anneyim. Esim icin hamile kaldim diyebilirim o cok istiyordu ve hatta 40in dolsun ben bu cocuga bakarim hemen birtane daha yapalim dior:) esimde akademisyen ayni evde gorusemedigimiz zamanlar oldu diye cok tartismisizdir:)velhasıl kelam bende planciyimdir ama sizin anlattiginiz kadar degil.bende bakamam edemem diyordum bilmiyorum diyordum.simdi 2 bebek buyutmus anneme sen bilmiyorsun diyorum cok biliyor musum gibi:) gece bilmem kac defa kalkiyorum azcik sesi ciksin koşakoşa yanina gidiyorum.tuvalete hemen gidip geliyorum acele ile.Ama yorulmuyorum allah veriyor sabrini,cok beceriksizimdir omrumdede hic bir cocuga bakmadim ama o bebek senin olunca bakiyorsun en guzel sekilde:)130 m2 evde oturuyorum ben bile oda almadim biraz buyuyunce akli kesince alirim diye dusundum.simdilik sadece yatak odama besik aldim birde esyalarini koymak icin sifonyer.cocuk odasi hala bizimde kiler/ütu odasi gibi kullaniliyor.bence tedavizini olun 2. Cocuk icin vaktiniz olur:)
Ben de kesin annesine sen bilmiyorsun diyenlerden olacağım :KK70: Geçen gelmiş bana ilaç kullanacağın zaman dikkat et günüm geçti mi geçmedi mi diye bir düşün dedi, öksürük için ilaç alıyordum. Deli oldum sanki bu kadar basit bir şeyi düşünemeyeceğim. Kaç ay ne olur ne olmaz diye hamilelik öncesi vitamini kullanmış insanım, ki zaten günüm bir gün geçse on kere test yaparım ilaç kullanmadan önce. Aslında kadının dediğinde de bir şey yok o nereden bilsin benim zaten dikkatli olduğumu ama bu konuda çok annemden falan gelen tavsiyelere de kapalıyım maalesef karakter olarak işte.
İkinci çocuğu şu an hiç düşünemiyorum. Belki hiç olmaz belki birinci şöyle ilkokula falan başlayınca. Bu durumda da dediğiniz gibi şimdiden vakit kalmamış oluyor. Kadın vücudu çabuk çıkıyor anne olma aralığından sanırım. Halbuki hiç de geç de evlenmedim.

Evlat Candır. Ve madem maddi durumunuz iyi uzatmayın derim. Evet ülke şartları ama bu durum hepimiz için geçerli. Koca evde ufacık sıpayı nereye sığdıracaz diye düşünmeyin. Herşey zamanında güzel. Plan program derken yaş gider . Ben oğlumu 28 yaşımda doğurdum bana be kadar geç anne olmussun diyor. Varın gerisini siz düşünün . Sağlıcakla alın kucağınıza iyi günlerde inşallah:)

Bu konumda bana cevap vermiş, ilgilenmiş olan arkadaşlara bir güncelleme yapayım dedim. Ben genelde sonucu çok merak ederim çünkü. :) Bir arkadaşın da tavsiye ettiği gibi bu yazı geçirip sonrasında artık tedavi mi gerekiyor ne lazımsa başlamaya karar verdim. Bu yazı geçireceğim, çünkü bebekten önce yurtdışına bir üç aylığına gidip gelmem gerekiyor bir araştırmam için onu yapacağım. Ayrıca ehliyet alacağım. (araba kullanmaktan korktuğum için şimdiye kadar almamıştım ama anne olunca arabasız olmamalıyım diye düşündüm) Hem maddi olarak da daha hazır olabiliriz, vücutlarımıza da kendiliğinden birşeyler yapması için yeterince süre vermiş oluruz diye düşünüyorum. Son kararım bu :)

Umarim hersey planladiginz gibi olur . ben 3 yil is konusunda. Bi duzen tutturamadim 3 yil cocuk yapmadim is benim icin oncelikliydi tam aradgim isi buldum saglik raporu cikarttigimda ogrendim hamile oldugumu ise baslayamadim malesef . . simdi 4 aylik kizim var .cok plan kurmayin bence hayati akisina birakin .tedavinizi olun tabiki . bebek cok maddiyat gerektiren bisey degil o sizin tercihlerinize isteklerinize bagli olan bi sey nasip .

X