Bebek Beslenmesi Bebeğimin kılları:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bernolli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
49
7
Üç aylık bir kızım var,doğduğunda alnında ve kulaklarında tüyler vardı,dökülür dedim takmadım ama ınlar dökülmediği gibi kaşlarının arAsında ve bıyık bölgesindede kıllar çıktı,onun ilerki yaşları için kaygılanıyorum,bebrği böyle olup döklüen varmıdır ki?

Seneler önce yeğenimde vardı aynı sorun, merak etme simdi pamuk prenses kadar beyaz ve tüysüz bir genc kız oldu. Takılma bence annesi, dökülür onlar :)

Merak etme bütün bebekler öyle yüzüne sütünüzü sürün derler bizde. Sürdüğünüzde daha çabuk dökülürmüş.

Üç aylık bir kızım var,doğduğunda alnında ve kulaklarında tüyler vardı,dökülür dedim takmadım ama ınlar dökülmediği gibi kaşlarının arAsında ve bıyık bölgesindede kıllar çıktı,onun ilerki yaşları için kaygılanıyorum,bebrği böyle olup döklüen varmıdır ki?
Benim kızın kulakları öyleydi 3 aydan sonra döküldü merak etme dokulur

teşekkür ederim cevap veren herkese,anne yüreği işte üzülüyorum ama şükür diyorum eli kolu ayağı tam
Kızımın kendisi bembeyaz ama bıyık bölgesi siyah inanamıyorum

Dökülüyor canım benim üç kızım var ücüde kıllı doğdu :KK66: hatta omuzlarinda sirtlarinda bile vardi simdi ucude pamuk gibi endiselenme senin yavrununda dökülecek saglikla buyusun :)

Dökülüyor canım benim üç kızım var ücüde kıllı doğdu :KK66: hatta omuzlarinda sirtlarinda bile vardi simdi ucude pamuk gibi endiselenme senin yavrununda dökülecek saglikla buyusun :)
İçime su serptin canım çok saolBeyaz teninde nasıl sırıtıyoro bıyıklar bi görsen üzülüyorum ama takmıcam artık

Seneler önce yeğenimde vardı aynı sorun, merak etme simdi pamuk prenses kadar beyaz ve tüysüz bir genc kız oldu. Takılma bence annesi, dökülür onlar :)
Alnını ve kulaklarını takmıyprum ama bıyık kaşlarının ortasında sonradan çıkan kılları takıyorum ya,aynı sorun derlen bu şekildemiydi yeğenin

Omuz sırt ve kulak takmıyorum bıyıkları için endişeliyim

Alnını ve kulaklarını takmıyprum ama bıyık kaşlarının ortasında sonradan çıkan kılları takıyorum ya,aynı sorun derlen bu şekildemiydi yeğenin
Evet merak etme hepsi dökülüyor

valla benim iki oğlum var aynı senin gibi ilk oğlum bıyıklı doğdu resmen belliydi 3 yaşında ve hala var baya. 4.5 aylık oğlumunda sonradan çıktı ve hala var.. bu yaşta biraz sıkıntı oluyor erkekde olsa.

Ben de 2 ay önce doğum yaptım bebegimin alninda kollarında kulaklarında tüyler var ve yüz rengi de elleri ve ayaklarina göre daha esmer elleri ayakları pamuk gibi beyaz ama yüzü daha esmer bu tüyler ne zaman dökülür acaba bir de yüzüyle ellerinin ten rengi farklılığı ne zaman düzene biner aynı ton olur tecrübeli anneler yardımcı olursanız sevinirim en önemlisi elbette sağlıklı olması ama insan ilk tecrübe merak ediyor nasıl olacak diye

O tüyler çoğunlukla dökülüyor , kuyruk sokumunda aşırı tüy var ve zamanla dökülmüyorsa doktorunuzla paylaşmanızı öneririm . Bizde öyleydi ve ultrasonla kontrol ettirdi doktorumuz çok şükür birşey çıkmadı . 1 yaşından sonra azaldı .

O tüyler çoğunlukla dökülüyor , kuyruk sokumunda aşırı tüy var ve zamanla dökülmüyorsa doktorunuzla paylaşmanızı öneririm . Bizde öyleydi ve ultrasonla kontrol ettirdi doktorumuz çok şükür birşey çıkmadı . 1 yaşından sonra azaldı .
Çok teşekkür ederim ben gozlemliyorum kuyruk sokumundaki baya azaldı ama daha hala var dediğinizi dikkate alıcam doktorumuza sordum dökülür diyor ama insan biraz sabırsız oluyor sanırım tecrubeli annelerin de fikrini almak istedim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim .

Çok teşekkür ederim ben gozlemliyorum kuyruk sokumundaki baya azaldı ama daha hala var dediğinizi dikkate alıcam doktorumuza sordum dökülür diyor ama insan biraz sabırsız oluyor sanırım tecrubeli annelerin de fikrini almak istedim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim .
. . Merhaba. Bende nisan sonu dogum yaptim. Ayni sekilde cok tuylu dogdu kziim . Simdi 2.5 aylik alni baya dokuldu, kulaklarindada azlama oldu ama biyik kisminda tuylenme oldu. Vucut tuyleri zamanla azaliyor ama sonradan cikan tuyle gider mi bilmiyorum. Allah baska dert vermesin tabi. Cok sukur bugunumuze ama kiz bebek olunca merak ediyor insan. Sizde var mi bir gelisme dökülme gibi?

X