Bebeğime birikim hesabı

Kumsari

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
11 Ocak 2015
1.473
2.305
Merhabalar kızlar, yeni doğum yaptım 18gunluk bir kızım var,
Kızıma birikim hesabı mi açmalıyım, altın mi, hisse mi .. bildiğiniz başka kazançlı yatırımlar var mı, hangi bankayi tercih edebilirim, bildiğiniz kadarıyla yorumlarınızı bekliyorum 🌸

Ben Kuveyt'ten birikti yorum şimdilik Eşimin üzerine hesap, ama oğlum adına atıyorum birşeyler. Sepet yaptım altın döviz olark. Hiç dokunmuyoruz en ihtiyaç halinde bile. Müsait bir zamanda bankaya gidip oğlumuzun adına çevirebilirmiyiz diye görğşeceğiz. Maaş hesaplarımızdan 1 dolar 1 EURO bile olsa alıp atarız. 30 bini geçti

Ben iki çocuğum için bireysel emeklilik oluşturdum.ayrica her ay bir miktar döviz bir miktar altın almaya çalışıyorum.tek bir kaynağa yonelinmemeli diye düşünüyorum

Benim eşim hamileligimi ogrendigimizden beri hisse alıyor. Kendisi borsayla baya ilgili. Uzun vadede asla kaybettirmeyecek yatırım yaptığını söyledi. Ben malesef hiç anlamıyorum o işlerden ama o genel hatlarıyla tüm yatırım türlerine çok hakim olduğu için en doğrusunu yaptığı konusunda içim rahat.

Oglumun bes var
Hisse aldığım halka arza girdigim bir yatırım hesabı var
Bir de harcliklari falan birikince altın gram ne olursa alırım

Bir kaç elden ilerleyin tek bir şey değil

19 aylık bir kızım var
Bizde ona BES yaptırdık
Açarken bankaları araştırmıştık
Bizim yaptrdığımız bankada ileride anne babaya bir şey olması durumunda yada kalıcı sakatlık durumunda katkı payları onlar tarafından karşılanacak

Birde ben doğumda kızıma gelen altınları paraları biriktirip bilezik aldım
Aynı sistemde ona gelen hediyeleri biriktirip altın almaya devam ediyorum

X