Çocuk Hastalıkları bebeğimde el anomalisi iki parmağı eksik doğdu bebeği benim gibi olanlar :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(

Şuan ne durumdasınız benim oğlum da da 4 parmak eksik

haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(

Merhaba . Benim kızım 3 yaşında , sağ el baş parmağı hariç eksik , sol el 3 ve 4 numaralı parmaklar kısa , ayak parmaklarında da eksiklikler ve bozukluklar var . Merak ettiğim şey bu süreci nasıl yönlendirdiniz , çocuğunuzun gelişimi için nasıl bir yol izlediniz ? Psikolojik olarak etkilenmemesi için destek aldınız mu ? Yardımcı olursanız sevinirim 🌸

Detaylı ultrason yaptırmışmıydınız?

Mrblar benim de 6 aylık bir oğlum var ikinci çocuğum doğumda öğrendim oğlumun doğuştan sol elinde parmak eksikliği olduğunu. Sol elinde sadece serçe parmağı ve baş parmağı var. Onlarda da boğum eksikliği var. O gün hastanede dünya başıma yıkıldı. Haftalarca depresyona girdim. Sütüm kesilecekti. Bir de dünyalar tatlısı. Çok şükür hiç bir zaman isyana düşmedim. Ama çok üzüldüm. O an onun hayatı bir film şeridi gibi gözlerimden geçti. Okula başlayacağı gün askerlik yapamayacak oluşu sevgilinin elini tutarken yaşayacağı duygular iş ararken yaşayabileceği sorunlar. Bunların hepsini düşünüp düşünüp ağladım günlerce. Abisi gibi araba kullanabilecek miydi abisi askere giderken o ne hissedecekti. Kız arkadaşı olacak mıydı. Sonra bir gün evladıma acıyarak bakan birini konuşmalarını duyunca kendime çok kızdım. Ben eğer kendi evladıma bu şekilde düşünürsem el neden böyle davranmasındı. O benim canımı. Ben onun yanında oldukça onu imanlı kendine güveni olan ailesinde sevilen bir çocuk olarak yetiştirdikten sonra yaşayacağı sorunları hep beraber göğüsleyecektik. Ikınci çocuk acaba ilki kadar olur mu derdim doğumdan önce ne kadar da yanlış düşünmüşüm. Benim cennetim bu dünyaya gelmiş meğerse. Bi yandan da araştırdık tabi neler yapılabilir diye ama maalesef yapılabilecek birşey olmadığını söylediler. Bence gerek de yok. Allahın izniyle böyle de her işini yapabilecek çocuklarımız. Yeter ki kalpleri eksik olmasın. Sizlerle tanışmak isterim.

Nasil suan çocuğunuz kardesim benim de suan 2 aylik bebegim var 2 elinde yapisiklik var bizde üzüldük suan hala üzülüyoruz ama sukrediyorux nasil bir tedavi süreci gördünüz goruyor musunuz kardesim

Cok geçmiş olsun bizde var kardesom üzülüyoruz ama yapacak birsey yok suan 2 aylik bir bebegimiz var erkek 2 elinde yapisiklik var cok üzülüyoruz buna da şükür ama suan nasil çocuğunuz iyi mi tedavi gördünüz mu

Cok gecmis plsun benim iki elinde bebegimin yapisijlik var cok kotuyum bende ALLAH sukur ediyoruz ama uzuliyoruz da suan nasil cocgunux saglik durumu

Ben de tüp bebek annesi olacaktım bebeğimdebir çok anomali vardı . Bizden mi geçti tekrar eder mi diye çok korkuyorum .Acaba o ilaçlar yapıyor mu gerçekten

X