Çocuk Hastalıkları bebeğimde el anomalisi iki parmağı eksik doğdu bebeği benim gibi olanlar :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

asuman03

Guru
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2008
76
2
38
haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(

bence bebeğine kendine ve bu tedavi sürecinde sana destek olan hastaneye haksızlık ediyosun canım psiklolojinden dolayı sağlıklı düşünmüyosun .bebeğin daha kötü durumda olabilirdi.örnek verim bir arkadaşmın oğlu doğar doğmaz böbrek ameliyatı oldu tek böbrekle yaşıyo daha neler nelr var buralardada okuyoruz bence sen bebeğinden önce kendi psikolojini sağlam tutmalısın yoksa senin yaydığın negatif durumla bebeğinde ilerdeki dönemde buna senin yüzünden üzülebilir.ama senin ve eşini hal ve hareketleriyle o bebek kendisi ile barışık yaşayabilir ilerdeki süreçtede üzülmekte haklısın ama şükretmelisin gerçekten daha zor durumda olan bebeklerimiz var tüp bebekle dünyanın en güzel şeyine sahip olmuşsun bebeğini lütfen kıymetini bil sevgiler

bence bebeğine kendine ve bu tedavi sürecinde sana destek olan hastaneye haksızlık ediyosun canım psiklolojinden dolayı sağlıklı düşünmüyosun .bebeğin daha kötü durumda olabilirdi.örnek verim bir arkadaşmın oğlu doğar doğmaz böbrek ameliyatı oldu tek böbrekle yaşıyo daha neler nelr var buralardada okuyoruz bence sen bebeğinden önce kendi psikolojini sağlam tutmalısın yoksa senin yaydığın negatif durumla bebeğinde ilerdeki dönemde buna senin yüzünden üzülebilir.ama senin ve eşini hal ve hareketleriyle o bebek kendisi ile barışık yaşayabilir ilerdeki süreçtede üzülmekte haklısın ama şükretmelisin gerçekten daha zor durumda olan bebeklerimiz var tüp bebekle dünyanın en güzel şeyine sahip olmuşsun bebeğini lütfen kıymetini bil sevgiler

bebegimin kıymetini tabiki biliyorum allaha onu bana verdiği için şükrediyorum o benm hayatımın anlamı onun ilerde psikılojisinin bozulmaması ve ruh saglıgı için gerekli psikolojik destegi alıcz ve bizde anne baba olarak elimzden geleni yapıcz, zeka özürlü cocuklar dedegn gibi daha neler var neler ama anne olupta başına böle bişi gelnce yaşamayan bilemez bana tüp bebek uygulayan merkeze gelnce onlarn bana zaten başta tüp bebek yapmaması gerekiyormuş rahmimde bir sürü probelem varmş önce onlarn halledlmesi gerekrken lucrini verdi gönderdiler ve verdkleri ilaçlar bu yüzden onlara hakszlık ettgmi düşünmüyorum aksine onlar bize hakszlk etti ve benm gibi birsürü kişiye bu işi ticarete dökmüşler insanlarn duygularnı sömürüyorlar onlara kızmam için tek neden bebegimn anomalisi degl yani.

öncelikle hayırlı olsun canım.. allah daha büyük dert vermesin inşallah tabiki her anne bebeği sağlam olsun ister ama ona çare yok malesef..sen şimdi bebeğinle geçireçeğin güzel günleri düşün.. benimde çok yakın bir arkadaşımın bebeği iki parmak eksik geldi dünyaya şu anda bir buçuk yaşında. normal yolla dünyaya geldi ..onlarda hala araştırmaya devam ediyolar yapılacabilecek birşey varmı diye..eğer kesin bir bilgi elde edebilirlerse sanda ulaşmaya çalışırım canım..

öncelikle hayırlı olsun canım.. allah daha büyük dert vermesin inşallah tabiki her anne bebeği sağlam olsun ister ama ona çare yok malesef..sen şimdi bebeğinle geçireçeğin güzel günleri düşün.. benimde çok yakın bir arkadaşımın bebeği iki parmak eksik geldi dünyaya şu anda bir buçuk yaşında. normal yolla dünyaya geldi ..onlarda hala araştırmaya devam ediyolar yapılacabilecek birşey varmı diye..eğer kesin bir bilgi elde edebilirlerse sanda ulaşmaya çalışırım canım..

tşk edrm canm. Amin bunada şükür daha kötüsü de olabilir di arkadaşının bebeğinin hangi elinde hangi parmakları yok benim miniğimin sag eli baş parmagı gayet düzgün, işaret parmağı yarım ve tırnagı yok, orta parmagı ve yüzük parmağı hiç yok, serçe parmagı yamuk yavrumun içim acıyor bakarken ama alışıcaz inş., bende araştırıcam genetik olabilir dedi dogumumu yaptıran dr ama ne bizde ne de eşimin sülalesnde hiç yok böle bişi, el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormuş ama nasl oluyo bilmiyorum, iligilendgn için cok tşk edrm

bu konu hakkında bilgim yok sadece geçmiş olsun demek istedim inşallah şifasını bulursunuz bebeğinizin..sağlıkla büyütün inşallah.

kardeş öncelikle geçmiş olsun.benim şu anda 4 yaşında olan bir oğlum var ve sol elinde anomali var.hem boyu diğer elinden kısa hem de 2 parmağı var.olan parmakları da düzgün değil.ama biz daha kötüsü oladığına şükrediyoruz,daha kötüsü de olabilirdi şu anda anaokuluna gidiyor ve kendine olan güveni çok iyi.sizin ona yaklaşımınız çok önemli,kesinlikle onu bir eksiklik olarak algılamamalı..

canım öncelikle çok geçmiş olsun benimde komşumun erkek çoçuğu oldu ama ilk kız ve hiçbir sorunu yoktu ikinciyi deli gibi erkek istiyorlardı onlarda sülalede erkek yoktu ve bende sonradan farkettim sol elinin iki parmağı doğuştan yoktu oda hamilelikte hiçbir sorun yaşamadı. O Allahın takdiri canım sen bilemezsin benim eşim kayınvalidemin 5. çocuğu ve onu istemediği için hergün bir sürü ilaç içip düşürmeye çalışıyormuş ama eşimin maşallahı var çoğu tüp bebek yapanda birsürü sağlıklı bebek dünyaya getiriyor bence sen ne kendini ne de hastaneyi suçla belkide buda senin sınavın bebeğine ve kendine iyi bak Allah onu başından eksik etmesin daha kötü acılar vermesin benim görümcemde çok istiyor ama 9 senedir olmuyor sen ne güzel evlat kokusunu tatmışsın kıymetini bil fazlada canın sıkma canım

kardeş öncelikle geçmiş olsun.benim şu anda 4 yaşında olan bir oğlum var ve sol elinde anomali var.hem boyu diğer elinden kısa hem de 2 parmağı var.olan parmakları da düzgün değil.ama biz daha kötüsü oladığına şükrediyoruz,daha kötüsü de olabilirdi şu anda anaokuluna gidiyor ve kendine olan güveni çok iyi.sizin ona yaklaşımınız çok önemli,kesinlikle onu bir eksiklik olarak algılamamalı..

tşk ederm arkadaşım beni anlayabilecek bir annesin sen de, haklısın daha kötüsü olabilirdi inş benim yavrum da senin oğlun gibi kendine güvenen bir çocuk olur ve bunun için elimden gelen herşeyi yapıcam allaha emanet ol...

bende sezeryanla bir kız bebek dünyaya getirdim.şuan bebeğim 6 aylık çok iyi bir hastanede tanınmış bir doktordu bebeğimin sol eli yarısından yok ultrasonda görülmedi ve hiçbir ilaç kullanmadım çok bilinçli beslendim ikinci çocuğum olduğu için daha dikkatliydim fakat olacağı varmış diyorum bebeğimi kucağıma alınca farkettim tam bir şok yaşadım daha yeni yeni kendimi topluyorum asuman arkadaşım üzülme protez parmak var aynı gerçek gibi benim durumum daha kötü ALLAH bunu bize imtihan olarak verdi bununla yaşamayı öğrenicez.önce biz kabullenip yenmeliyizki çocuğumuza daha verimli olalım ALLAHherkese sağlıklı bebek versin..

bizi bizden iyi kimse anlayamaz değil mi? sana da çok geçmiş olsun canm allaha çok şükür ki daha kötüsü olabilirdi bende yeni yeni topluyorum kendimi, yavrularımızın da ayları yakın sanırım beimkide 7 aylık allahım verdiği eksikliği bir yerden fazla verir de yavrularımız mutlu olur, dediğin gibi bu bizim imtihanımız, bazen diyorum ki belki eli böyle olmasydı bu kadar çok sevemezdim onu çünkü daha değerli benim için eminim senin için de öyle çağrıma cvp verdiğin için cok tşk edrm arkadaşım yavrularınla birlikte uzun sağlıklı mutlu ömürler nasip etsin rabbim..

canım öncelikle çok geçmiş olsun benimde komşumun erkek çoçuğu oldu ama ilk kız ve hiçbir sorunu yoktu ikinciyi deli gibi erkek istiyorlardı onlarda sülalede erkek yoktu ve bende sonradan farkettim sol elinin iki parmağı doğuştan yoktu oda hamilelikte hiçbir sorun yaşamadı. O Allahın takdiri canım sen bilemezsin benim eşim kayınvalidemin 5. çocuğu ve onu istemediği için hergün bir sürü ilaç içip düşürmeye çalışıyormuş ama eşimin maşallahı var çoğu tüp bebek yapanda birsürü sağlıklı bebek dünyaya getiriyor bence sen ne kendini ne de hastaneyi suçla belkide buda senin sınavın bebeğine ve kendine iyi bak Allah onu başından eksik etmesin daha kötü acılar vermesin benim görümcemde çok istiyor ama 9 senedir olmuyor sen ne güzel evlat kokusunu tatmışsın kıymetini bil fazlada canın sıkma canım

tşk edrim cnm, doğru söylüyorsun bak eşin sapasağlam diyorsun rabbim bize böyle uygun görmüş demek ki buna da şükür öyle yada böyle oğlumu bana verdi ya daha ne isterim ...

haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(

benimde bebeğimde el anomalisi var daha yeni 4 aylık olacak aynen gördügümde mahfoldum yemedim içmedim ve sütüm kesildi derken sarılık oldu bebişim baktım olmayacak onun için zorla ağlaya ağlaya yedimsütüm geldi ama psikolojim hala düzelmiş değil her dakika aklımda ve nasıl bir gelecek bekliyo bizi nasıl etkilenecek ooof düşündükçe bunalıyorum ameliyatmı olacak olmasınmı bir soru beynimde :KK43:

benimde bebeğimde el anomalisi var daha yeni 4 aylık olacak aynen gördügümde mahfoldum yemedim içmedim ve sütüm kesildi derken sarılık oldu bebişim baktım olmayacak onun için zorla ağlaya ağlaya yedimsütüm geldi ama psikolojim hala düzelmiş değil her dakika aklımda ve nasıl bir gelecek bekliyo bizi nasıl etkilenecek ooof düşündükçe bunalıyorum ameliyatmı olacak olmasınmı bir soru beynimde :KK43:

cnm cok üzüldüm seni çok iyi anlıyorum ama elden bişey gelmez allah böyle uygun görmüş bize ne yapalım senin tatlı bebeginin elinde ne gibi bir sorun var bilmiyorum ama ben parmak eksikliği için plastik cerrahiye götürdüm şuan yapılabilecek birşey yok ileride 18 yaşına geldgnde protez parmak takılabilir dediler birde ayak parmaklarından nakledilebiliyormuş mikro cerrahide ama ben bir yerinden eksiltip bir yerini tamamlamak istemiyorum belki daha kötü olur diye düşünüyorum rabbim bize cocuklarımıza güç versin böyle yaşamayoı ögrenicez kendine üzme dicem ama elde deil biliyorum ama yavrulkarımıza bu üzüntümzü yansıtmamalıyız yoksa cok kötü etkilenirler daha kötüsü olmadıgına sükredicez senin yavrunda da mı parmak eksikliği var bu arada kız mı erkek mi dünyalar güzeli bebegin..:KK58:

asuman hanım sizinle ve bebeği bu durumda olan ailelerle görüşmek isterim özelden msj yazamadım size benimde bebeğim her iki elinde 3 parmakla doğdu ve sağ kolunda ulna kemiği eksik

çok geçmiş olsun benimde bebeğimin her iki elinde 3 parmağı var. Rabbim akıl noksanlığı vermesin ölüm dışında her şeye çare var. Onlar daha birer melek hiçbir şeyden haberleri yok bizim çok güçlü olmamız lazım onları güzel yetiştirmek için.

bu arada asuman hanım size de çok geçmiş olsun.çok zor bi durum bizde aynı durumdayız doğumdan önce bizimde haberimiz yoktu.Olsaydı bile ben yavrumdan tek bir an bile vazgeçmeyi düşünmezdim.

bakkk canımm benimmm aiiahın işi diyoruzzzz

gecen yıl bize misafir geldi
bi kız çocugu iki yaslarında annesi heşire babası doktor bebegin sag elinde dört parmagı eksik yani ne senin hatan ne de baska bişey allahım dermansız dert vermesin bebegini güle güle büyütürsün inşallah

kendini sakın suçlama

asuman hanım sizinle ve bebeği bu durumda olan ailelerle görüşmek isterim özelden msj yazamadım size benimde bebeğim her iki elinde 3 parmakla doğdu ve sağ kolunda ulna kemiği eksik

sizede çok geçmiş olsun hanımefendi birbirimizi en iyi biz anlayabiliriz değil mi bende görüşmek çok isterim buna bir çare bulup sürekli görüşebileceğimiz bir iletişim şekli bulalım bebeğiniz için oğlum kadar üzüldüm ama ne yapalım takdiri ilahi üzülmekte mi günah bilmiyorum ama öyle kötü durumda olan çocuklar var ki bizim ki bir hastalık değil ben en çok psikolojileri için endişeliniyorum onu da destek alarak çözeriz inş siz normal gebelikle mi getirdiniz bebeğinizi dünyaya hamileliğiniz nasıl geçti ilaç falan kullandınız mı bebeğiniz şuanda kaç aylık kız mı erkek mi bu arada sağ kolunda ulna kemiği eksik demişsiniz kısalık falan mı var bu aradabenim oğlum şimdi 22 aylık oldu ve anne öteki elim yok demeye başladı elinin farklı olduğunu farketti yavrum ve ben böyle deyince kahroluyorum bebeğinizin o güzel ellerinde benim için öpün lütfen rabbim yardımcımız olsun...:26:

bakkk canımm benimmm aiiahın işi diyoruzzzz

gecen yıl bize misafir geldi
bi kız çocugu iki yaslarında annesi heşire babası doktor bebegin sag elinde dört parmagı eksik yani ne senin hatan ne de baska bişey allahım dermansız dert vermesin bebegini güle güle büyütürsün inşallah

kendini sakın suçlama

öncelikle iyi dileklerin için tşk ederim şuanda daha iyiyim fakat doğumdan sonra ilk aylar hatta 1 sene kadar çok zor zamanlar geçirdim insan bir şeyi en iyi yaşayınca anlar buna sevinmek tabi ki imkansız ama amansız bir hastalık değil yada hayatına engel bir durum değil şüküler olsun bu arada kız çocuğunun 2 yaşında olduğunu yazmışsın elinin farkındadır artık hareket ve davranışları nasıldı içine kapanık bir çocuk muydu ben en çok oğlumun psikolojisinden endişe ediyorum bunun için destek alıcaz inşaalah ama insan yine de merak ediyor işte çünkü benim oğlum artık farketmeye başladı, allah bahsettiğin aileye de dünyalar güzeli kızlarına da güç kuvvet versin dediğin gibi allah daha büyük dertler vermesin, ilgin için tekrar tşkler..

bu arada asuman hanım size de çok geçmiş olsun.çok zor bi durum bizde aynı durumdayız doğumdan önce bizimde haberimiz yoktu.Olsaydı bile ben yavrumdan tek bir an bile vazgeçmeyi düşünmezdim.

bende aynı fikirdeyim asla vazgeçmeyi bile düşünmezdim allahım onları bize iyi ki vermiş iyi ki bu özel ve güzel bebeklerin anneleri biz olmuşuz allahıma çok şükür napalım bu da bizim kaderimiz allah cümlemizin yardımcısı olsun..:26:

X