Çocuk Hastalıkları Bebeğimde dil bağı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Sultan3434

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2019
354
183
34
herkese selam,
6,5 aylık bebeğim var. Ek gıdaya geçtim ama kaşık mamayı reddediyor. Dil bağı var bebeğimde. Doktor anestezi verilerek dil bağının kesilmesi gerekli ded. Anesteziden çok korkuyorum. Böyle bir durum başına gelen var mı

Evet 22 aylik oglum dil bagindan ameliyat oldu
Keske daha kucukken yaptirsaymisim dedim
Doktordan korktu resmen
Gerci benim oglan erkeklerden korkuyor micazlari kaba oluyor genelde
Neyse
Sabah gittik ameliyathaneye girdi
Operasyon 20 dk surdu
4 saat sonra eve dogru yola ciktik
Ben masaj falan yapariz zannediyorduk ama gerek bile kalmadi
Dilini cikartmayi daha yeni ogreniyor
Erkenden yaptir dil cikarmayi harfleri dogru ogrensin
Hayirlisi ile sagligina kavusur umarim

herkese selam,
6,5 aylık bebeğim var. Ek gıdaya geçtim ama kaşık mamayı reddediyor. Dil bağı var bebeğimde. Doktor anestezi verilerek dil bağının kesilmesi gerekli ded. Anesteziden çok korkuyorum. Böyle bir durum başına gelen var mı
Merhaba bebeğim yok ama benimde küçüklükten gelen dil bağım var annem hiç kestirmemiş doktor o zaman gerek duymamış konuşmama falan engel olmaz diye çok şükürde hiç bi sıkıntım olmadı bu zamana kadar 😊 Normal bi durum tedirgin olmayın ama benimde bebişim olsaydı riske atmaz kestirirdim tabiki😇 Geçmiş olsun şimdiden😊

herkese selam,
Canım benimde 2 günlük bebeğim var bugün dil bağı olduğunu öğrendim. Dilinin ucunda hemen. Bende takipteyim 3 4 aylık olsun kbb veya cocuk cerrahisinde aldirmYi düşünüyorum

Benim küçük oğlumda dili bağlı olarak doğdu babası da oyleydı genetık yanı .Hiç vakit kaybetmeden hemen kestirin beklemeyın sakın çocuk cverrahısınde ne kadar hızlı davranırsanız o kadar kolay olur endıselenmeyın

herkese selam,
7 aylikken lokal anestezi ile dilbagi ameliyati oldu bebegim.tam anestezi istememstm ozelde yaptirdik

herkese selam,
Merhaba benim kızımda da dil bağı vardı.cok erken doktorumuz farketti ve hemen çocuk cerrahisinde kestirdik. Bebegim çok küçük olduğu için anestezi falan uygulanmadi kanama dahi olmadı size tavsiyem önce doktorunuzla konuşun ve bebek büyümeden hemen yaptırın geçmiş olsun

7 aylikken lokal anestezi ile dilbagi ameliyati oldu bebegim.tam anestezi istememstm ozelde yaptirdik
Merhaba, geçmiş olsun kusura bakmayın bişey soracsktım, özelde ne Kadar ödeme yaptınız, il neresi hangi hastahane acaba? Genelde fiyat vemiyor İzmirde ki hastaneler internette 3_4 bin tl yazıyor şaşırdım

Merhaba, geçmiş olsun kusura bakmayın bişey soracsktım, özelde ne Kadar ödeme yaptınız, il neresi hangi hastahane acaba? Genelde fiyat vemiyor İzmirde ki hastaneler internette 3_4 bin tl yazıyor şaşırdım
Benim 3 yil oldu 650 tl gibi birseydi. Istanbul Sultanbeylide ozel bir hastanede kulak burun bogaz doktoruna

Merhaba, istanbul medicana 3,5 gibi bir fiyat söyledi şaşırdım

Merhaba benim kızımda da dil bağı vardı.cok erken doktorumuz farketti ve hemen çocuk cerrahisinde kestirdik. Bebegim çok küçük olduğu için anestezi falan uygulanmadi kanama dahi olmadı size tavsiyem önce doktorunuzla konuşun ve bebek büyümeden hemen yaptırın geçmiş olsun
Keşke bizimkini de erken farketselerdi doğduğunda farketmediler. Şimdi 7 aylık oldu. Doktor çok önemli😞

Büyük oğlum için aynısını söylemişti dr.dil bağını kesmemiz gerek demişti .Bikac dra daha goturduk gerek yok dediler.Tam konuşma çağına gelene kadar hep korktum konuşturmaya çalışıyordum bakalım R leri soyleyebiliyormu diye .şuan 12 yaşında ve Cook sukur bir sıkinti yok 😊Çok geçmiş olsun sizede.

Büyük oğlum için aynısını söylemişti dr.dil bağını kesmemiz gerek demişti .Bikac dra daha goturduk gerek yok dediler.Tam konuşma çağına gelene kadar hep korktum konuşturmaya çalışıyordum bakalım R leri soyleyebiliyormu diye .şuan 12 yaşında ve Cook sukur bir sıkinti yok 😊Çok geçmiş olsun sizede.
Aynısını ben de düşünüyorum. 3 doktora götürdüm sadece 1 i dedi ki kestirme konuşmasını bekle dedi. Ne yqpacağımı şaşırdım. 7 aylık olmasına rağmen küçük de olsa bazı heceleri demeye başladı babababa gelgel gibi.. r leri mi beklesem bilemedim😅😅

Merhaba, yazınızı şimdi okudum. Doktora ben de lokal anestezi yapın dedim ama bebek rahat durmaz sadece hava koklayacak hafif anestezi alcak dedi ondan biraz çekindim şuan da benim bebeğim de 7 aylık.
Ameliyathanede oldu ozel hastanede nasil yaptilar gormedim ama herhalde tutmuslardir bir iki kisi çünkü agliyordu çıktığında tabi ama genel anestezi almasi bana daha zor gelmisti lokali tercih ettik

Evet 22 aylik oglum dil bagindan ameliyat oldu
Keske daha kucukken yaptirsaymisim dedim
Doktordan korktu resmen
Gerci benim oglan erkeklerden korkuyor micazlari kaba oluyor genelde
Neyse
Sabah gittik ameliyathaneye girdi
Operasyon 20 dk surdu
4 saat sonra eve dogru yola ciktik
Ben masaj falan yapariz zannediyorduk ama gerek bile kalmadi
Dilini cikartmayi daha yeni ogreniyor
Erkenden yaptir dil cikarmayi harfleri dogru ogrensin
Hayirlisi ile sagligina kavusur umarim
Doktorlar keşke erken farketse.. doğduğunda yaptırsak hiç bir sıkıntı olmayacaktı.. size de çok geçmiş olsun

Aynısını ben de düşünüyorum. 3 doktora götürdüm sadece 1 i dedi ki kestirme konuşmasını bekle dedi. Ne yqpacağımı şaşırdım. 7 aylık olmasına rağmen küçük de olsa bazı heceleri demeye başladı babababa gelgel gibi.. r leri mi beklesem bilemedim😅😅
Canım ameliyatın belli bir yaş siniri varmı onu hatirlamiyorum .Ama eğer var ise bekle derim 😊

Bizimki beslenmede cok sorun yasatti bize anne sutu alamadi biberonu sadece uykuda zorla tuttu oyuzden ben suphelendim oncesinde teshis koyan olmamisti cocuk cerrahisine goturdum sonra da kbb teshis koydular. Konusmasinda hic sıkıntı olmadi cok ta erken konuştu zaten

X