Davranış Bozuklukları bebegim başı aşagıda bizlere bakıyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Emilyyy28

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2018
27
4
34
merhabalar benim bebegim 6 bucuk aylık kucagımıza aldıgımızda tam olarak kafasını dik tutamıyor şu şekil yani kafasını tutuyorbir sorun yok ama başka 6aylıkbebekler gördüğümde anlıyorm ki kafasını daha dik tutamıyor sallanıyor kafası elimle bir şey gösterdiğimde bi oyuncagu yukarı doğru tuttugumda kafasını sallanarak bakıyor ve birde kafası aşagıdaken bazen bize bakıyor kafasını kaldırmıyor ama bu durum hep olmuyor genelde gün içerisinde arada oluyor korkuyorm acaba neden başı aşağıdakenbakıyordoktora söylücrm ama burdada yazıym istedim anlatabildim umarım kucagımızdayken gözünü iyice yukarıı kaldırıp bize bakıyor kafasını kaldırmadan oynatmadan

Son düzenleme:
Merhabalar. Madem doktora da gideceksiniz içinizi rahatlatmak adına yazmış olayim. Bebegim doğduğu andan itibaren hem başını tutabiliyordu hem de ayaklarini basiyordu. 3.5 aylıkken dönmeye başladı, 5 aylık bilincli olarak değil ama bırakınca bir iki saniye ayakta duruyordu. Fakat ne zaman bittigini hatirlamiyorum ama sizin bebeğiniz kadarken bile başı titriyordu. Özellikle bir yere odaklanıp baktığında, bas sabit konumda kalması gerektiğinde titriyordu. Motor gelisimi genel olarak önde olunca titremenin bir sorun olabileceğini hic düşünmemiştim. O yüzden titreme ne zaman kayboldu farketmedim. Yalnız her şeyi erken olan bebeğimin yaşından önce yürümesini beklerken 17 aylık oldu daha yeni yeni yürüyor. 16 aylık olana kadar emekledi. Son bir aydır yürüme denemesi yapıyor. On gundur de nadiren emekliyor, duse kalka titrek titrek yuruyor.

Sonuç olarak bebekler herkesin dediği gibi gerçekten birbirinden çok farklı oluyor. Bir bebek bir alanda çok iyiyken bir başka gelişim alanında yaşıtlarından geri kalabiliyor. Belki sizin bebeğiniz de karakter olarak sakin bir bebektir, az da tembelse başını tutmak zor geldiği için yattığı yerden bakmayı tercih edebilir. Belki her şey normaldir ama boyun kaslari yeterince guclenmemistir. Normalde başını tutabildigi için anlattıklarınız bir sorun değil gibi geldi bana. Doktor muayenesi sonucunuzu merakla bekliyorum, yazmayı unutmayın :)

teşekür ederim cvp verdiğiniz için bilemedim iştr üzüldüm kayınvalidemde gelip doktoru aradım bi götür bı cocuk kucağımızdayken neden kafasıyla değilde gözüyle iyice bize bakmaya çalısıuor kafasını kaldırıpda bakmıyor deyince üzüldüm ve daha dönmüyorda dönmeyede çalışmıyor çabalamıyor bebeğim tombiş
biraz acaba etkisi varmıdır onun dönmemesiyle ,,genel olarak diğer tüm ayına göre hareketleri gayet normal

B12 vitamin eksikliğine baktırın. Muhtemelen sıkıntı eksikliğinden kaynaklanıyor. Doktorunuza da aynen anlatın. Geçmiş olsun

salı günü aylık kontrolümüz var gidince sorarım da ama vitamin eksikliğine baktırmak istiyorm derim bebeğim başı aşağıda bakmıyor artık buraya yazdıktan bi kaç gün sonra kendiliğinden düzeldi hiç yapmıyor öyle kafasını kaldırıp bakıyor .b 12eksikliğinede bakarlarmı bilmiyorm almanyada yaşıyorm doktor bi sorun görmedikçe kan alıp bakmazlar

Canım kısa zaman önce böyle bir problem yaşadığından bahset ve b12 eksikliğinden diyorlar öyle birşey olabilir mi diye sor bence

doktora gittim burda kontroller oluyır bebek 10yaşına girene kadar diğelim ki ilk bir yaşına kadar iki üç ayda bir diğer yıllardan sonra senede bir vs.doktor soru cvp şeklinde bir dize sorular hazırlıyor her anneye soruluyor bebek işte bakıyormu spontane gülüyormu dönüyormu ellerini kullanıyormı baş parmaktan işaret parmagını kullanıyormı bir oyuncak filan tutarken oyuncak düştüğünde onu takip ediyormı bunlardan elhamdülillah hepsi pozitiv cıktı hepsini yanıtladım yapabiliyordu çünkü ama arada dedim kafasını kaldırma zahmetinde bulunupta bize bakmıyor dedim kafa aşağıda rahat serbest bi pozisyonda gözlerini iyice yukarı kaldırp bakıyor dedim arkadaşım b 12vitamini eksik olabilir diyor dedim test yaptırmak istiyorm diyince doktor güldü b12vitamin eksikliği olsaydu bu bebek böyle gözükmezdi çok farklı gözükürdğ daha değişk şeyler olurdu bebekte dedi tam konulurken doktor bebegim doktora tam anlattığım şekilde baktı kaç haftadan beri öyle bakmayan bebek öyle bakınca bakın tam bunu demek istiyorm deyince jimnastik yzdı 10defa git dedi götür dedi ama korkulacak bşy yok dedi bir iki kas hareketleriyle düzelir dedi ,hala dönmüyor dedim 6-haftaya kadar döner dedi öyle demesinin sebebide bence hani oğlum 7aylık ya 9aylıgın başlarında olcak o zaman bşr bebekte 6-9ay arası
döner zaten ondan öyle demiş olabilir ( doktorlar tüm konuşmalarımı anlattım arkadaşlar nerdeyse uzun oldu biraz ama böyle şeyleri detaylı bi
şekilde anlatmakta fayda var diye düşünüyorm

doktora gittim burda kontroller oluyır bebek 10yaşına girene kadar diğelim ki ilk bir yaşına kadar iki üç ayda bir diğer yıllardan sonra senede bir vs.doktor soru cvp şeklinde bir dize sorular hazırlıyor her anneye soruluyor bebek işte bakıyormu spontane gülüyormu dönüyormu ellerini kullanıyormı baş parmaktan işaret parmagını kullanıyormı bir oyuncak filan tutarken oyuncak düştüğünde onu takip ediyormı bunlardan elhamdülillah hepsi pozitiv cıktı hepsini yanıtladım yapabiliyordu çünkü ama arada dedim kafasını kaldırma zahmetinde bulunupta bize bakmıyor dedim kafa aşağıda rahat serbest bi pozisyonda gözlerini iyice yukarı kaldırp bakıyor dedim arkadaşım b 12vitamini eksik olabilir diyor dedim test yaptırmak istiyorm diyince doktor güldü b12vitamin eksikliği olsaydu bu bebek böyle gözükmezdi çok farklı gözükürdğ daha değişk şeyler olurdu bebekte dedi tam konulurken doktor bebegim doktora tam anlattığım şekilde baktı kaç haftadan beri öyle bakmayan bebek öyle bakınca bakın tam bunu demek istiyorm deyince jimnastik yzdı 10defa git dedi götür dedi ama korkulacak bşy yok dedi bir iki kas hareketleriyle düzelir dedi ,hala dönmüyor dedim 6-haftaya kadar döner dedi öyle demesinin sebebide bence hani oğlum 7aylık ya 9aylıgın başlarında olcak o zaman bşr bebekte 6-9ay arası
döner zaten ondan öyle demiş olabilir ( doktorlar tüm konuşmalarımı anlattım arkadaşlar nerdeyse uzun oldu biraz ama böyle şeyleri detaylı bi
[/QUOTE

Merhabalar şuan benimde 6.5 aylık aynı problemler var tam olarak ama siz ne durumdasınız oturmaya başladımı bebeğiniz biz hala oturamıyoruz :KK43:

Merhabalar şuan benimde 6.5 aylık aynı problemler var tam olarak ama siz ne durumdasınız oturmaya başladımı bebeğiniz biz hala oturamıyoruz :KK43:
Bizimkide başını öyle yapiyordu sonra sonra güçlendikçe tutmaya başladı.. sanirim geriye düştügü için temkinli yaklaşıp kaldirmiyordu başını.. oturmasida 8 aylik ancak bikaç haftadir desteksiz oturuyor.. ilk başlarda çok titriyordu oturamiyordu.. sanirim zamanla kuvvetleniyorlar kilolarıda arttıkça..

Bizimkide başını öyle yapiyordu sonra sonra güçlendikçe tutmaya başladı.. sanirim geriye düştügü için temkinli yaklaşıp kaldirmiyordu başını.. oturmasida 8 aylik ancak bikaç haftadir desteksiz oturuyor.. ilk başlarda çok titriyordu oturamiyordu.. sanirim zamanla kuvvetleniyorlar kilolarıda arttıkça..
Çok teşekkürler cevabınız için içim ferahladı gerçekten 🤗

Merhaba

Beni de 5.5 aylık kızım var başı aşagı da tıpkı sizin anlattığınız gibi ne zaman düzeldi Dr size ne önerdi cevaplarsanız çok sevinirim
Benim kızımda aynı 5.5 aylık bası adagıda duruyor ne hareketi önerdi doktorunuz

Merhaba benim bebegim de başını önde tutuyor istediği zaman kaldırıyor 5.5 aylık sizin bebegin iz düzeldimi Dr götürmek istiyorum cvp yazarsanız sevinirim

X