Bebek Beslenmesi Bebeğim 1 ayda 250 Gr aldı. Ne kadar beslenmeliyim?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

svl_svl

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2023
10
1
29
Bebeğim 3,5 aylık ve sadece anne sütü ile besliyordum. Ayda en az 600 Gr alması gerekirken bu ay 250 Gr aldı. Böyle olunca doktorumuz mama başlattı. Her iki göğsümüde emzirdikten sonra mama veriyorum ve hepsini içiyor. Demek ki sütüm gerçekten de tam doyuruyor ki mama verince bitiriyor. Doktorumuz günde 2 kez 90-120 CC verebilirsin dedi. Ama sütüm az olduğu için aç kalmasından korkuyorum. Yani günde 5 kez emziriyorsam sadece 2sinde mama veriyorum. 3 4 kez mama vereyim mi? 5200 olan bir bebek günde toplamda kaç ml hem anne sütü hem mama almalı?

Belli olmaz cnm bebegin iştahı ile alakalı bir durum bence benim oğlum 8 aylik doğduğundan beri sagarak besliyorum biliyorum ne kadar emdigini 600 700 cc anca emiyor suan bile aglamiyorsa bu ay 2 defa ver mama baktın gelecek ay yine az almış arttırsın yine

Ben de rakamlara takılmama kararı aldım, çocuk istedikçe vermek lazım. Sadece saatlere dikkat ediyorum. Sık sık beslemek ve az beslemek önemli. Böylelikle mide sorunu da yaşamıyoruz

Belli olmaz cnm bebegin iştahı ile alakalı bir durum bence benim oğlum 8 aylik doğduğundan beri sagarak besliyorum biliyorum ne kadar emdigini 600 700 cc anca emiyor suan bile aglamiyorsa bu ay 2 defa ver mama baktın gelecek ay yine az almış arttırsın yine
Merhaba benimde bebegim 3 aylik emziriyrm kilo alimi biraz az,bende bezlrrini tarttim cisi 400-450 gram arasi geliyor
Siz sagarak verdiginz icin soruyrm ortalama kac bez kirletiyor bebeginz, birde sizce kac gram cis yapiyordur,ben ortalama nekadar emdigini merak ediyrm o yuzden soruyrm

Merhaba benimde bebegim 3 aylik emziriyrm kilo alimi biraz az,bende bezlrrini tarttim cisi 400-450 gram arasi geliyor
Siz sagarak verdiginz icin soruyrm ortalama kac bez kirletiyor bebeginz, birde sizce kac gram cis yapiyordur,ben ortalama nekadar emdigini merak ediyrm o yuzden soruyrm
Çişli bezi 3 4 en fazla günde ama hiç tartmadim bilmiyorum yani bence çok takılmayın gramlara kilo alımı iyiyse sorun yoktur oğlum suan 9 buçuk aylık yine 500 600 ml sut içiyor

Ben yurtdışında yaşıyorum burdaki doktorların söylediği genel kural kilo başına 150 ml
Yani 4 kiloysa 4*150 toplam 600 ml almalı gibi

Çişli bezi 3 4 en fazla günde ama hiç tartmadim bilmiyorum yani bence çok takılmayın gramlara kilo alımı iyiyse sorun yoktur oğlum suan 9 buçuk aylık yine 500 600 ml sut içiyor
Benim oglum ilk ay 1600 aldi daha sonra ortalama 600 aldi az yani ama cok azda degil
Suanda tam 3 aylik 6100 gram fena degil
Ben malatyadayim 2 aydir cok stresliyiz acaba sütümmü yaramiyor ,cünkü sizin demebize göre bizimkide yeterli süt aliyor 400 civari cis yaoiyorsa 600-700 emiyordur bence

X