Premature Bebekler Bebeği 8 aylık doğup sünnet

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Ataabetull

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2017
1.566
827
27
Arkadaşlar merhaba bebeğim 35 haftalık doğdu şuan 4 aylık olduk ama 5 aylıkken sünnet ettirmeyi düşünüyorum. Sizinde erken doğum yapıp sünnet ettiren oldu mu?

Arkadaşlar merhaba bebeğim 35 haftalık doğdu şuan 4 aylık olduk ama 5 aylıkken sünnet ettirmeyi düşünüyorum. Sizinde erken doğum yapıp sünnet ettiren oldu mu?
erken dogum yapınca sunnet yaptırılmıyor mu? Bılmıyorum onu da. 40 ıcınde bıle yaptırıyorlar hatta hastaneden dogum sonrası cıkmadan ılk 3 gunde yaptıran hıle duydum. Normal surede mı dogdu erken mı bakmadım zaten sezaryenler hep cvremde 37 38. Haftada. Ben de yazın 6 aylıkken falan yaptırıcam ınsallah. Sen neden tedırgın oldun ki?

erken dogum yapınca sunnet yaptırılmıyor mu? Bılmıyorum onu da. 40 ıcınde bıle yaptırıyorlar hatta hastaneden dogum sonrası cıkmadan ılk 3 gunde yaptıran hıle duydum. Normal surede mı dogdu erken mı bakmadım zaten sezaryenler hep cvremde 37 38. Haftada. Ben de yazın 6 aylıkken falan yaptırıcam ınsallah. Sen neden tedırgın oldun ki?
Ya oğlum 35 haftalık doğdu 2570 kg ydu sünnet yaptıralım diye kafamıza koyduk altını değiştirrken biri gördü sakın hemen sünnet ettirme hayatının hatasını yaparsın bunun pipisi daha küçücük diye yorum yapan oldu tereddüt ettim bizim gibi aynı durumda olan var mı diye sordum

Ya oğlum 35 haftalık doğdu 2570 kg ydu sünnet yaptıralım diye kafamıza koyduk altını değiştirrken biri gördü sakın hemen sünnet ettirme hayatının hatasını yaparsın bunun pipisi daha küçücük diye yorum yapan oldu tereddüt ettim bizim gibi aynı durumda olan var mı diye sordum
Merhaba benim oğlumda 35 haftalıkken 2.300 Gr doğdu. Şimdi 6 aylık haftaya sünnetini yaptıracağız. Doktor muayene etti uygun gördü. Hatta benim eşimin tarafı da ısrarla istemiyor ama doktor uygun gördükten sonra kimsenin söylediğini duyma bile..
Siz yaptırdınız mi sünneti

Büyüdükçe zorlaşıyor hareketlenmeden yaptımak en iyisi ben 3 aylıkken yaptırdım uzayan sarılığı vardı o zaman geçti arkadaşım 6 aylıkken yaptırdı benim onun çocuğundan daha rahat geçti sürecin çok çabuk iyileşti ne kadar erken o kadar iyi bana da ay nasıl kıydın diyenler oldu ama ben çok memnunum

X