Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu Baza üstü ranza mı? Yoksa yanyana baza mı?

Küçük odaya baza mı? Ranzamı? Çocuklar 4.5 2.5 yaş

• Baza üstü Ranza

OY: 0 0,0%
  • 2 Baza

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0
  • Anket Kapalı .

Esmermeleq

Ederi kadar değer şart..
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2017
756
337
medya!urunler!p1bt6iloho159c13hh1a0n1sbd1vs13.jpg
çocuk odamız dar ve bzim 2 bazamız var yeni.benim düşüncem mobilyacı çağırıp bi bazayı başlığını çıkarttırıp ahşap profille yukarı kaldrp ranza gbi yapmak beyaz resim gbi.ama eşim taşımaz devrilir diyor.odada oyun alanı çok az ve çok şekilsiz bazalar L gibi duruyor ama iç içe geçmiş bi şekilde
11f3cd36fbcfca8aa39dee83f721eead.jpeg

Elinizdeki mevcut bazaları ikinci el sitelerinden satıp yerine güzel bir ranza alin çocuklar icin güzel ranza modelleri var icinde ki yatakları kullanarsınız zaten sadece ranzaya para ödersiniz çıkış basamakları çekmece şeklinde olan çok şık modeller var piyasada dediginiz sekilde güvenli olmaz bence

Elinizdeki mevcut bazaları ikinci el sitelerinden satıp yerine güzel bir ranza alin çocuklar icin güzel ranza modelleri var icinde ki yatakları kullanarsınız zaten sadece ranzaya para ödersiniz çıkış basamakları çekmece şeklinde olan çok şık modeller var piyasada dediginiz sekilde güvenli olmaz bence
Bazayı 2 ay önce aldığımız için eşim satmaya razı olmuyor bi ton para verdik diyor ondan bazalarla yaptırmaya çalışıyorum aslında

Yaptırmak daha pahalıya gelir

Odada iki baza olunca da genelde kımıldayacak yer olmuyor

Arkadaşın çocuk odası öyle o oda sadece yatak ve giyinme odası orada az vakit geçiriyorlar başka yerde oynuyorlar vs

Şimdi sıkıntı değilse de büyüyünce ders çalışmak gerekince sıkıntı olacak

eşine katıldım. eğreti duruyor beyaz sanki.
METANOL METANOL de katıldım:) bunu satıp ranza alın adam gibi.
Bizim yataklar bu değil 2 tane beyaz bazamız var bizim ama yeni alındıgı için satma düşüncesi hiç yok.bide yeni bi ev alırsam büyük tekrar bazaolarak kullanırım ayırıp diye düşündüm

Odayı bir atsana

Belki farklı bir yerleştirme fikri gelir

Yan yana olmuyor mu

Kv nin evinde çok küçük bir oda var

Orada da iki baza dolap masa vs var

Aradaki boşluk az ama sığmış yine de

Odayı bir atsana

Belki farklı bir yerleştirme fikri gelir

Yan yana olmuyor mu

Kv nin evinde çok küçük bir oda var

Orada da iki baza dolap masa vs var

Aradaki boşluk az ama sığmış yine de
Yanyana olsa 1 adım kalır arada şuan biçimsz L 4 m halı sgıyo ranza olsa 6 m halı sıgar ve çokk rahat bi oda olur

Baza yukarıda durmak için fazla ağır olur. Güvenli değil devrilme ve alttaki çocuğun üstüne düşme riski var. Böyle kalsın daha iyi.

Eki Görüntüle 2245461 çocuk odamız dar ve bzim 2 bazamız var yeni.benim düşüncem mobilyacı çağırıp bi bazayı başlığını çıkarttırıp ahşap profille yukarı kaldrp ranza gbi yapmak beyaz resim gbi.ama eşim taşımaz devrilir diyor.odada oyun alanı çok az ve çok şekilsiz bazalar L gibi duruyor ama iç içe geçmiş bi şekilde
Eki Görüntüle 2245460
Ben de 3 çocuk var elimde bir baza varken 3. Olmasıyla birlikte ranza da aldım

Bana sorarsan ranza kullanışlı değil üst katı yukarı çıkıp düzenlemek gerekiyor ..birde benim çocuklar erkek alezi çarşafı sürekli düzen istiyor :KK43:

İkisi de değil. Ranza hem üstte yatan için hem de altta yatan için çok boğucu. İki baza da zaten odayı daraltır.
Bir modelden esinlenip tasarımını kendim yaptığım yatakları atayım size özelden isterseniz.
Siz üzerinde oynayıp modeli daha çok geliştirebilirsiniz.
Benim yataklarda ufak tefek marangoz hataları var.

Şeyi anlamadım, üste koymayı planladığınız yatağı bazasıyla birlikte mi koyduracaksınız? Yoksa bazayı elden çıkarıp, ona yeni bir profil mi yaptıracaksınız? Bazayla birlikte olmasını planlıyorsanız, dehşet ağır olmaz mı? Bu riski göze almazdım yerinizde olsam. Allah korusun, yaptıracağınız iskelet o yatağı taşımaz filan... Sonuçta ranzalar bunlar düşünülerek yapılıyor. Üstteki yatağın ağırlığı çok önemli. Tek bazayı alt yatakta muhafaza edip, üst için sıfırdan bir tasarım yaptırabilirsiniz ama gidip bir ranza alsanız muhtemelen daha ucuza gelir.

X