Baykuş meselesiiiiiii

Kara kediye de uğursuz diyen cahiller var. Böyle cahilce saçma inanışlarla aklınızı bulandırmayın. Baykuşun ötmesi de herhangi bir kuşunki kadar doğa
Kara kediye de uğursuz diyen cahiller var. Böyle cahilce saçma inanışlarla aklınızı bulandırmayın. Baykuşun ötmesi de herhangi bir kuşunki kadar doğal.
Köy yerinde olmasi baykuşun çok doğal ama burda inaniyolar uğursuzluguna işte ondan kafan takildi ister istemez

Kim olsa aklı kalir her gece çayında bir baykuş bağırıp sonrada o kus uğursuzluk habercisi denince insanın aklı kaliyir
Baykuşu bana gönderin; zevkle bakarım.

e05be7f92d01d3602b42e7fd1df6e0d9.gif

Ben bu konuya çok sinir oluyorum açıklamak istiyorum baykuşları çokkk severim mistik bir kuş hatta türk sembollerinden biri Mimar Sinan çok kullandığı için üniversitesisin logosundan bile vardır. Uğursuz falan değildir.
Ya herşeyi bir hayvana bağlama çabaları cahil insan ürünüdür. Gaybı sadece Allah bilir. Baykuşlar yerleştikleri evin korkulacak hayvanı değil, ailenin koruyucusudur. Aileyi yılan, akrep, kene ve zehirli böceklerin sokmasına karşı korurlar. Baykuşlar, gece karanlığında çok hızlı ve seri şekilde zararlı böcek avlar. Gözleri 360 derece döndüğü için avını seri bir şekilde yakalar. Ailecek yaşadıkları bölgede yıllık 6 bin 500 fare avlarlar" diye söylüyor uzmanlar.
Baykuş yaşayan evden cenaze çıkar' sözünün, baykuşların ışıksız, harabe, tavan arası, bacalar, ev çatısında yaşaması ve çıkardığı sesin ürkütücü olmasına bağlı olarak söylenir. Gece avlanan bir hayvandır doğası gereği doğaya katkısı muhteşem...

Siyah kediyi görürseniz benim üstüme atın ben onlara kurban olurum melaninlerin fazla olması onların suçu değil 😂
Ya cahilin birisi işte başına bir olay gelmiştir kedi siyah oldugu için ona bağlamıştır saçmalamayı seviyorlar.
Baykuşunda gececi olması birazda kendine has böyle karızması var duruşunu bozmaz geceleri ötünce yine bir olayı kuşa baglamışlardır.
Bizim köyde ki evimiz de agaca konardı hep bir kez ölmüştü baykuş çok üzülmuştüm her gece konar öterdi.

Ya cahilin birisi işte başına bir olay gelmiştir kedi siyah oldugu için ona bağlamıştır saçmalamayı seviyorlar.
Baykuşunda gececi olması birazda kendine has böyle karızması var duruşunu bozmaz geceleri ötünce yine bir olayı kuşa baglamışlardır.
Bizim köyde ki evimiz de agaca konardı hep bir kez ölmüştü baykuş çok üzülmuştüm her gece konar öterdi.
Ortaçağda cadıların kedisi siyahmış, o yüzden uğursuz olduğuna inanıp toplayıp yakmışlar hayvanları. Sonra da tak veba patlak vermiş işte fare istilasından. Bütün felaketler hep insanların aptallığı yüzünden oluyor zaten.

Tabi tabi doğru karga içinde geçerli karga da ötünce uğursuz gibi şeyler anlatırlar dediğin gibi oan biri ölmüştür hayvanın üstüne atmışlar batıl inanç bağımlıları için müthiş fırsat işte nerde saçma şey var yayarlar. Bilime son derece de karşı olan tayfada bunlardan çıkar.
Yapısı gereği gece avlanıyor ve gece birçok canlı aktif yarasalar , kirpiler , baykuşlar , çakallar, kurtlar öterler , ulurlar çok rahatsızlık duyan insan şehir merkezinde yaşasın bir zahmet onlarla aynı gezegeni paylaşıyoruz ve komşuyuz saygı duymak zorundayız doğa da baykuşlar olmasa fare istilası olur fare konusunda yılanlar da önemli mesela hatta bu sene tarım ilaçları yılanları etkilemiş fare sayısının çok arttırdığını görmüşler bizim memlekette konuşuldu falan doğanın dengesine dokunursak oda bize dokunur 🥹😂
Her canlınin yaşam hakkı var ama kendi arasında da bir denge zinciri var.
O uğursuz bu şöyle bu böyle deyip ortadan kaldırılırsa siz düşünün yani. Aslında evine konsa sevinmesi lazım insanın. Haşerat avlıyor.

Saçma sapan hurafeler. Çocukken ben de duymuştum bu muhabbeti baykuş sesi duyunca ay bir şey mi olacak acaba diye korkardım. Şu an yaşadığımız yerde senelerdir her gece duya duya alıştık şu an bile ötüyorlar hatta😀 baykuş öyle diğer kuşlar gibi etrafta çok olmadığı ve geceleri geç saatte öttükleri için öyle apir sapir hikayeler uydurmuşlar Allah'in kuşu işte evham yapmayın 😘

Tabi tabi doğru karga içinde geçerli karga da ötünce uğursuz gibi şeyler anlatırlar dediğin gibi oan biri ölmüştür hayvanın üstüne atmışlar batıl inanç bağımlıları için müthiş fırsat işte nerde saçma şey var yayarlar. Bilime son derece de karşı olan tayfada bunlardan çıkar.
Yapısı gereği gece avlanıyor ve gece birçok canlı aktif yarasalar , kirpiler , baykuşlar , çakallar, kurtlar öterler , ulurlar çok rahatsızlık duyan insan şehir merkezinde yaşasın bir zahmet onlarla aynı gezegeni paylaşıyoruz ve komşuyuz saygı duymak zorundayız doğa da baykuşlar olmasa fare istilası olur fare konusunda yılanlar da önemli mesela hatta bu sene tarım ilaçları yılanları etkilemiş fare sayısının çok arttırdığını görmüşler bizim memlekette konuşuldu falan doğanın dengesine dokunursak oda bize dokunur 🥹😂
Her canlınin yaşam hakkı var ama kendi arasında da bir denge zinciri var.
O uğursuz bu şöyle bu böyle deyip ortadan kaldırılırsa siz düşünün yani. Aslında evine konsa sevinmesi lazım insanın. Haşerat avlıyor.
Ben köyde dogup büyüdum evimiz tepe üzerìnde biraz ötede aşagıda büyûk bir nehir akıyor ve her yan agaçlık yeşillik büyük agaçlar piknik yapmalık yerler yani tam da.Her türlü hayvan gördüm kargasi kedisi çakal tilki ve asla bahcemizden eksik olmayan kedilerimiz.
Geceleri ulurlardı çakal falan sanki evin içindeymiş gibi duyulurdu.Hatta burda nasıl yaşıyorsunuz ya derlerdi geceleri sesler agaçlı nehirli birazda içeri semt oldugu için.
Nehirin aşagısı büyük bir alan yine nehir devam Ediyor futbol sahası vardı nehiri geçip gidiyorsun müthişdi her şey asla böyle saçma triplere girip ay ugursuzluk falan demedik.Evlendim şehirdeyim ama oraları çok özlüyorum millet para verip dinlenmek icin öyle yeşillik agaclık bölgelere gidiyor biz orda büyüdük doğayla ve canlilarla iç içe şehirde öyle miss gibi hava ortam yok.

Ben köyde dogup büyüdum evimiz tepe üzerìnde biraz ötede aşagıda büyûk bir nehir akıyor ve her yan agaçlık yeşillik büyük agaçlar piknik yapmalık yerler yani tam da.Her türlü hayvan gördüm kargasi kedisi çakal tilki ve asla bahcemizden eksik olmayan kedilerimiz.
Geceleri ulurlardı çakal falan sanki evin içindeymiş gibi duyulurdu.Hatta burda nasıl yaşıyorsunuz ya derlerdi geceleri sesler agaçlı nehirli birazda içeri semt oldugu için.
Nehirin aşagısı büyük bir alan yine nehir devam Ediyor futbol sahası vardı nehiri geçip gidiyorsun müthişdi her şey asla böyle saçma triplere girip ay ugursuzluk falan demedik.Evlendim şehirdeyim ama oraları çok özlüyorum millet para verip dinlenmek icin öyle yeşillik agaclık bölgelere gidiyor biz orda büyüdük doğayla ve canlilarla iç içe şehirde öyle miss gibi hava ortam yok.

Ay ne güzel anlattın birkaç ay öncesine gittim okuyunca ani kararla köyde ki evde vakit geçirmedim deyip gittim annemle 2 ay kaldık her canlıyı balkondan görüp dinler izlerdik annemle köyler zaten dağların ortasında oluyor tam doğanın içi birde köyün biraz daha dışı olduğu için manzara komple kuş bakışı gibi ayağımız da 😂 ben doğa insanıyım ya hiç sıkılmadım ve keyifli geçti çatıya beyaz bir baykuş kondu yine otururken hemen uçtu keşke biraz inceleseydik dedim kalsaydı falan çünkü nedense gece sesleri gizemli ve dinlendirici geliyor bana böcek sesleri çığır çığır ama seviyorum gerçekten yıldızlar ve ay ışığı harika oluyor. 😂

X