Bana Yardım

gxxxe

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
113
29
SLm arkadaşlar burda kadınların bütün problemlerine yardımcı olunmaya çalışıldını gördüm bende elimden geldince buna yardım etmek için hemde kendi problemlerim hakkında yazmak ve sizin bilgilerinizden faydalanak için yeni kayıt oldum. Sorunum adet düzensizliği ve tüylenme.. Tabi bunlarla bitmiyo haziranda düğünüm var ve en çok korktum şeylerden birisi çocuğumun olmaması.. Doktora gittim ama bana öle hastalımın adı hakkında bi bilgi vermedi. Bundan 2 sene önce gittim de doktor bana yumurtalıklarımın yavaş çalıştını sölemişti bi 6 ay kadar tedavi gördüm. ve bıraktım tedaviyi. tekrar gittim ve bu doktor böbrek üstü bezlerimdeki hormonun fazla salgılandını söledi ve bana kortizonlu bi ilaç verdi 6 ayda burda bi tedavi gördüm. Fakat doktorun sölediği şey şu ilaçları bıraktında tekrar aynı şey olacaktır. Bir an önce evlen ve çocuk doğur dedi.. Bi başka doktor ise ilaç tedavisiyle hamile kalırsın gibi gözüküyo dedi anlıycanz kafam çok karışık. benim durumunda olan kimse varmı :KK43::-)uhm:

bence korkma bu kadar benim kız kardesim 7 8 ayda bir olurdu ve hemen oldu ücüncüye hamile simdi yumurtlama önemli olan yavas olması doktorların pekte kortukları sey deyil simdi her seyin tedavisi var ama belkide bunlara hic gerek kalmadan olacak
ve sen korunma yöntemleri arayacaksın

janet teşekkür ederim ya valla işallah dediğin gibi olur.. Bi ara kabusum olmuştu bu mevzu gerçi aklıma geldikçe hala içim daralıyo..:1no2:

bukadar kendini şartlandırıp kafana takıp korkma canım pisikolojinde bozulur sonra. doktorlarında dediği gibi bazı hormanlarının yavaş ve farklı çalışmasından olur tüylenme ve düzensizlik artık herşeyin çaresi var. çocuk içinde olmazsa biraz ilaç tedavisi falan görürsün dr. gözetiminde allah nasip ederse çocuğunda olur:)

Arkadaşlar ben 14 aylık evliyim. 6 ay korundum ondan sonra çocuk sahibi olmak istedik ve bunun üzerine doktora gittim hormon tahlili yaptırdım prolaktin hormonum yüksek çıktı çok şükür onu düşürdük aynı zamanda böbrek üstü bezlerimde erkeklik hormonu fazlaymış yumurtlamama engelmiş lh hormonu fshın en fazla 2 katı olması gerekiyomuş bende bunun üzerinde ama anlayamadığım şey doktorumun adeti düzenlemek için çocuk istediğim halde diane35 diye doğum kontrol hapı vermesi

Arkadaşlar ben 14 aylık evliyim. 6 ay korundum ondan sonra çocuk sahibi olmak istedik ve bunun üzerine doktora gittim hormon tahlili yaptırdım prolaktin hormonum yüksek çıktı çok şükür onu düşürdük aynı zamanda böbrek üstü bezlerimde erkeklik hormonu fazlaymış yumurtlamama engelmiş lh hormonu fshın en fazla 2 katı olması gerekiyomuş bende bunun üzerinde ama anlayamadığım şey doktorumun adeti düzenlemek için çocuk istediğim halde diane35 diye doğum kontrol hapı vermesi

Canım adet düzenleme için doğum kontrol hapı kullanılır zaten. İlk önce tedavini görüp sonra Allah nasip ederse amlile kalırsın canım

Canım hiç korkma Allah nasip eder insallah. Bak benim teyzemde adet düzensizliği vardı 3 -4 ay da bir olurdu o da hep korkardı benden 15 gün sonra evlendi şimdi 2 yaşında oğlu var. Kısa bir süre doğum kontrol hapı kullandık ikimizde hemen düşünmüyorduk 6-7 ay sonra bıraktık o hemen hamile kaldı benim de adetim inanıma düzenlidir hiç gecikme bilmem ama ben 2,5 yıldır bir peoblemim olmadığı halde cocuk sahibi olamadım. Yani canım bu gercekten kısmet işi hiç takma kafana.

Sağolun Arkdaşlar ya gerçekten beni rahatlattınız. İnşallah dediğiniz gibi olur ve ben bunu sadece kendi kendime sorun yapmış olurum harikasınız ya yerimseniben

X