Baku de yasayan turkler tanısalım

Merhaba Ayseneva.Sen nerde oturuyosun.İs icin mi geldiniz buraya.
Havasi soguk puslu insan disari cikmaya eriniyor.2 aydir evde idim ise basladim 1 hafta once biraz olsun iyi oldu benim icin.Alismak zor oldu baya bi targova diye bi semt var bak esim surekli oraya goturdu beni magazalar gezilecek yerler kafeler iyiydi yani.Sonra genclik moll,28 mol,metropark gibi alis veris merkezleri sinema falan derken biraz olsun iyiyim simdi.Senide anlayabiliyorum.Biz is icin geldik esimle 2 ay zor gecti bana evde.Evlimisim bilmiyorum ama gezmeden bi uer ogrenilmiyor.Taksilerede dikkat edin cok fena para aliyorlar yabanciyiz diye.

Merhaba Ayseneva.Sen nerde oturuyosun.İs icin mi geldiniz buraya.
Havasi soguk puslu insan disari cikmaya eriniyor.2 aydir evde idim ise basladim 1 hafta once biraz olsun iyi oldu benim icin.Alismak zor oldu baya bi targova diye bi semt var bak esim surekli oraya goturdu beni magazalar gezilecek yerler kafeler iyiydi yani.Sonra genclik moll,28 mol,metropark gibi alis veris merkezleri sinema falan derken biraz olsun iyiyim simdi.Senide anlayabiliyorum.Biz is icin geldik esimle 2 ay zor gecti bana evde.Evlimisim bilmiyorum ama gezmeden bi uer ogrenilmiyor.Taksilerede dikkat edin cok fena para aliyorlar yabanciyiz diye.
Evet evliyim 15 aylık bir oğlum var. Bende rüzgarlı diye çıkamadım tek başına daha. Yeşil Bazaar dan bi kaç bina öncesinde oturuyoruz. Bizde eksikler için bi kaç kez gençlik mall a gittik. Yarın da targovi yr gideriz diye konuştuk, hava çok rüzgarlı olmazsa. Normal bi rüzgar değil burdaki.

Henüz evi düzenleyebildim. Evler burda eşyalı oluyor sanırım hep. Ayırdım çoğu şeyi kaldırdım. Koltuk kılıfları vs yıkadım. İçim rahat etmedi. :/ Sonra da yavaş yavaş çıkarım diye planladım. Bu arada eşim taksileri çok ucuz demişti. Arabam yok burda diye yakınınca. Dikkat ederim mecbur. İki sene sonra oturum izni verilince araba alabiliyomuşuz sanırım.
Çalışmaya başlamıssın ne güzel adapte olman daha rahat olur. Bana insanları güleç geldi. İnşallah alışmam kolay olur. :) Bu arada ismim Esra. Memnun oldum tanıştığıma hemde sevindim. :)

Bende memnun oldum Esra.Allah bagislasin oglunu ne guzel bebis var zaman gecer:)
Bize yakinsiniz bende Turk konsoloslugunun yanindaki binadayim.Taksile4 ucuz dogruda bu sadece taksi yazanlar disinda diger numaralari ariyosun ornegin:189_*9111_*5000 falan bunlar ucuzdur.Bugun hava yine kotu.Gerci hep boyle ruzgar ucuracak insani:)Insallah en kisa zamanda sende alisirsin.Cok cok sevindim bende tanistik.Sevgiler...

Bende memnun oldum Esra.Allah bagislasin oglunu ne guzel bebis var zaman gecer:)
Bize yakinsiniz bende Turk konsoloslugunun yanindaki binadayim.Taksile4 ucuz dogruda bu sadece taksi yazanlar disinda diger numaralari ariyosun ornegin:189_*9111_*5000 falan bunlar ucuzdur.Bugun hava yine kotu.Gerci hep boyle ruzgar ucuracak insani:)Insallah en kisa zamanda sende alisirsin.Cok cok sevindim bende tanistik.Sevgiler...
Gördüm hemen cevap yazamadım. Oğlan hastaydı cumartesi bi hastane bulduk. Oraya götürdük. Pazar akşamı port bakü galiba oraya gittik. Ama basık geldi bana. Gençlik mall daha güzelmiş. Yarın dışarı çıkıcaz tek. Yeşil bazarı falan gezip ordan lonfon taksilerle sahile gideyim diyorum. Azerbaycan diye kendimi yabancı hissetmem diyodum ama öyle olmuyomuş. :/

Gördüm hemen cevap yazamadım. Oğlan hastaydı cumartesi bi hastane bulduk. Oraya götürdük. Pazar akşamı port bakü galiba oraya gittik. Ama basık geldi bana. Gençlik mall daha güzelmiş. Yarın dışarı çıkıcaz tek. Yeşil bazarı falan gezip ordan lonfon taksilerle sahile gideyim diyorum. Azerbaycan diye kendimi yabancı hissetmem diyodum ama öyle olmuyomuş. :/
Aynen canim bende kardes ulke falan ama yok yani:KK43:(Doktor iyi bi hastane bulmak ayri bir dert.Cok gecmis olsun kuzucuga.Git git mor taksiler de olur bak gez bol bol biraz olsun alismaya baslarsin.Sevgiler...

Aynen canim bende kardes ulke falan ama yok yani:KK43:(Doktor iyi bi hastane bulmak ayri bir dert.Cok gecmis olsun kuzucuga.Git git mor taksiler de olur bak gez bol bol biraz olsun alismaya baslarsin.Sevgiler...
Bu gün çıktık. Yeşil Bazaar ı gezdik. Orda london taksi yoktu. Bende arbayla gittiğimiz yolu biraz ezberlemiştim. Yandex i de açtım Hayvanat bahçesi ne kadar yürüyerek gittim. Orda bi parka gölet yapmışlar. Ordan taksiye bindim eşimle gençlik mall da buluştuk. Çıkmazsam alışamam. Ama daha konuşmadan turist bakışı alıyorum başörtüsü taktığım için. :) İnstagram hesabın var mı acaba özelden yazsam takipleşirdik.
Bu arada sizin eviniz de eşyalı mıydı? Her çıkışımızda eksik alıyoruz. Ama istediğim gibi çeşit bulamıyorum sanki. :/

Merhaba canim ben istragram facebook kullanmiyorum ya asosyalim biraz:):)
Evet full esyali idi herseyi vardi.Onun icin orayi kiralik.Oncesinde cok ev baktik yarim yamalak olanlarda vardi.Burada nevresiminden tut cay kasigina evde olabilecek hersey:)

Merhaba canim ben istragram facebook kullanmiyorum ya asosyalim biraz:):)
Evet full esyali idi herseyi vardi.Onun icin orayi kiralik.Oncesinde cok ev baktik yarim yamalak olanlarda vardi.Burada nevresiminden tut cay kasigina evde olabilecek hersey:)
Bize iş yeri kendi tahsis ettiği için seçme durumumuz olmadı. Olan şeyler de vardı ama eskimiş tencere vs. Ev yenilenmiş ama patronun oğlunun eviydi sanırım çıkarken kullanmayacağı mutfak eşyalarını bırakmış daha çok. Tencere kettel blender falan biz aldık. Burda da Türkiye ye göre pahalı elektronik ürünler ve hatta giyim. Zara bile pahalı Türkiye fiyatlarından.

X