Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı ikilemi güncelleme

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

birdeliningunlugu

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
328
103
Kızlar diğer sorum anlamsız bir noktaya kaydığı için güncelleme sorusu açıyorum lütfen saçma sapan alakasız yorumlarla konuyu bulandıranları pistten alalım başka yerde oynasınlar . İki bakıcı ile görüşüyorum biri 36 yaşında ilk defa çocuk bakıcılığı yapacak kendisinin 2 çocuğu var ,enerjik ve olumlu bi havası var diğeri 55 yaşında 10 senedir falan bakıcılık yapıyor ama daha ağırkanlı duruyor ama kötü bi enerji almadım sadece çocuk Peşinde dolanır mı gücü yeter mi ya da oyun oynayalım diye kafa yorar mı bilmiyorum diğer baktığı çocuğu sordum ne yaptınız diye 5 yaşında ve hep tv izliyordu demiş öyle alışmış çocuk ben zaten evimde tv telefon göstermiyorum çocuğa 1 yaşında ondan da dikkat etmesini istedim ama orası rahattı burada bibebir ço ukla olmak ona zor gelir mi zamanla haftada 3 gün 4,5 saat bakacak maksimum ve 2 saat de uyuyor bebek aslında enerjisi dolu olmalı ama siz olsanız ne yapardınız. Şimdi genç olanı seçemiyorum direkt çinkü yaşlı olanla ilk görüşmeden sonra ücrette anlaştık bugğn tekrar geldi çocukla ilikşsine bakmak istedim oynatıyor konuşuyor bir sorun görmedim genç olanla bu kadınla anlaştıktan sonra karşılaştığım için diğerini yarı yolda bırakmış gibi olacağım üstelik bugğnden sonra kadın iyice işe adapte olmuştur kesin diye bir de ben öğretmenim 5 Eylül de başlayacağım okula kadına 1 Eylül de başlarız dedim okullar ne zaman açılıyor ki ded erken gelmeye pek istekli değildi gibi ücreti tam vereceğim halde bilemedim ne yapmalı

çocuk bu sonuçta anlaştınız diye kararınlzdan dönmemek saçma olur her an dönebilirsiniz ayrıca başka bakıcı yok mu neden kos koca şehirde iki kişi arasında kaldınız ve ikisininde kriterlerini begenmiyorsunuz zaten

İçinize hangisi siniyorsa onunla yola devam edin. İse henüz başlanmadigi için kimseyi yarı yolda koymuş olmazsınız.
Ama birdahaki sefere tam emin olmadan kimseye tamam demeyin vicdan azabı çekmemek için.

Genç olanı tercih ederim 1 yaşındaki çocuğun peşinden koşmak gerçekten zor

Siz evdeyken şimdiden başlasın çocukla uyumunu görün

Bu arada TV yasak açılmasın

Kimseyi yarı yolda koyamazsınız önemli olan çocuğunuz

Bir de beğenmeyenler neyi beğenmiyor anlamadım dümdüz bi soru işte saçma sapan kişilerle do
Diğerinde linç yediniz diye yeniden aynı konuyu yazmışsınız ve temizlik kısmını içinizde tutmuşsunuz benim şahsi fikrim
hayır diğerinde asıl istediğim öneriler yerine bambaşka yere saptı konu sonra da mandalla çamaşır astıran biri linç ediliyordu en son , zaten haftada bir temizlikçi alacağım benim karar vermediğim bakıcı konusuydu anonim bir ortamda kimseye iyi görünmek gibi bir derdim yok ki içimde tutayım size iki kriteri de söylüyorum ancak gidip hiç bahsetmediğim bir detaya yorum yapıyorsunuz gerçekten kötü kalplisiniz lütfen tartışmayalım ben tecrübeli annelerden bakıcı deneyimi yaşayanlardan fikir almak için soru açtım sizin gibi yedi yirmidört dedikodu arayanlardan değil

Bir de beğenmeyenler neyi beğenmiyor anlamadım dümdüz bi soru işte saçma sapan kişilerle do

hayır diğerinde asıl istediğim öneriler yerine bambaşka yere saptı konu sonra da mandalla çamaşır astıran biri linç ediliyordu en son , zaten haftada bir temizlikçi alacağım benim karar vermediğim bakıcı konusuydu anonim bir ortamda kimseye iyi görünmek gibi bir derdim yok ki içimde tutayım size iki kriteri de söylüyorum ancak gidip hiç bahsetmediğim bir detaya yorum yapıyorsunuz gerçekten kötü kalplisiniz lütfen tartışmayalım ben tecrübeli annelerden bakıcı deneyimi yaşayanlardan fikir almak için soru açtım sizin gibi yedi yirmidört dedikodu arayanlardan değil
Yaptığın duruma yorum yapınca dedikodumu oluyormuş hmm tuhafmış. Neyse İyi anneler cevap verir size iyi günler

Yaptığın duruma yorum yapınca dedikodumu oluyormuş hmm tuhafmış. Neyse İyi anneler cevap verir size iyi günler
Evet benim gereksiz görüp bahsetmedğim bir detayı burada söyleyip konuyu saptırıyorsunuz ve işime yaramak yerine zamanımı çalıyorsunuz lütfen yazmayın

Evet benim gereksiz görüp bahsetmedğim bir detayı burada söyleyip konuyu saptırıyorsunuz ve işime yaramak yerine zamanımı çalıyorsunuz lütfen yazmayın
Bu sitenin en sevmediğim tarzdaki üyeleri başta belirtmenize rağmen hala da yazıyorlar saldıracak yer arıyorlar.. edep yahu

Konu başka yere geldi, saptırıldı diye aynı konudan bir daha açamıyorsunuz benim bildiğim. O başlıkta konunuzu saptırdığını düşündüklerinizi yönetime şikayet ediyorsunuz.
Eş zamanlı iki başlıkta ilerliyor şu an.
Gelen mesajlarda seyirde farklı olmayacak görünüyor. Bir başlık açıyorsanız eleştiriye açık olmalısınız. Sizde de bir tavır sorunu var gibi.

Birinci iyiymiş. Okullar ne zaman açılıyor diye sorması da öğretmenlerin daha öncesinden başladığını bilmediğindendir belki.
Bana biraz takacak yer arıyorsunuz gibi geldi sorusunda ne var hiç anlamadım.

X