Bakar mısiniz

Hasrtttcim

💕
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2022
2.523
655
Merhaba. Evde beslediğim 1 tane kedim var kedimin cinsi british shorthair doğum yapalı 3 gün oluyor az önce yavrusunu elime aldığımda bit olduğunu farkettim annesinden bulaşmış olabilir mi? Eve bulaşma ihtimali varmidir petshoptan bit ilacı alsam anne ve yavrularına sürsem sorun olur mu beni bilgilendirirseniz çok sevinirim 😊

Bulunduğumuz yerde veteriner kapalı olduğu için gidemiyorum ve bugün şans eseri fark ettim yarın hemen veterinere götüreceğim

Piredir o. Veterinere danışmalısınız o kadar küçük yavruya her ilaç yapılmaz. Pire ise eve veya size bulaşmaz, kedi piresi hayvanda yaşar, Annesinden gelmişti. Anneyi de yavruyu da vete götürün.

Veterinerle görüştüm anneden bulaşmış olabilir dedi yavrular küçük olduğu için ve anne de emzirdigi için yapacakları ilaç yavruları zehirleyebilir dedi o yüzden bebeklerin büyümesini bekliyoruz.
Yorumunuz için teşekkür ederim 🌸😊

Merhaba,
Bekleme sürecinde, anne kediyi sık sık tararsanız pire ve yumurtalarını azaltma şansınız olur. Bebekler büyüdükten sonra da dış parazitlerini yaptırırsınız hepsinin.

Bir sprey şişesine su ve sirke karışımı koy pire insana ve eve bulaşmaz üstlerine hafifçe sık anneyi yıkayabiliyorsan yıkayıp son bi sirkeli su ile durula yapamazsan spreyle ona da sık ama yavruları kuruttuğundan emin ol. Anneye de dış parazit yaptır pahalı değil. Dış paraziti tam olan kediye pire vb bulaşması imkansız

Bir sprey şişesine su ve sirke karışımı koy pire insana ve eve bulaşmaz üstlerine hafifçe sık anneyi yıkayabiliyorsan yıkayıp son bi sirkeli su ile durula yapamazsan spreyle ona da sık ama yavruları kuruttuğundan emin ol. Anneye de dış parazit yaptır pahalı değil. Dış paraziti tam olan kediye pire vb bulaşması imkansız
Üç günlük yavrular yıkanırsa istediği kadar kurutsun ölür bence.

Emziren anneyi yıkamak hiç doğru değil, üstelik kediler keskin kokulardan nefret eder anneden biraz bile sirke kokusu alsalar beslenmeyi bırakırlar. Beklemekten başka çaresi yok konu sahibinin.

B
Emziren anneyi yıkamak hiç doğru değil, üstelik kediler keskin kokulardan nefret eder anneden biraz bile sirke kokusu alsalar beslenmeyi bırakırlar. Beklemekten başka çaresi yok konu sahibinin.
Eski kedim pirelenmişti o zaman da sınavlarım var diye 2 hafta ertelemiştim o 2 hafta da bile ense ve kuyruk kökü derisi çok tahriş olmuştu. Hangisi daha kötü bilemiyorum şuan pire mi sirke mi~ 😕

B

Eski kedim pirelenmişti o zaman da sınavlarım var diye 2 hafta ertelemiştim o 2 hafta da bile ense ve kuyruk kökü derisi çok tahriş olmuştu. Hangisi daha kötü bilemiyorum şuan pire mi sirke mi~ 😕
En doğrusunu veteriner hekim bilir o da beklemenin doğru olacağını söylemiş.

Merhaba,
Bekleme sürecinde, anne kediyi sık sık tararsanız pire ve yumurtalarını azaltma şansınız olur. Bebekler büyüdükten sonra da dış parazitlerini yaptırırsınız hepsinin.
Merhaba
Hergun tariyorum ama şu son 2 gündür daha çok kasinmaya başladı anne kedi kedi pire tarağı duymuştum onunla da denemeyi düşünüyorum. Bebekler büyüdüğü zaman anne ve yavruların aşıları yaptıracağım.

Sprey şişesinin içine biraz sirke ve su koyup sıktım anne kediye sonrasında da taradım tabii veterinerle görüşerek yaptım kocakarı yöntemi zarar gelmek isterseniz deneyebilirsiniz azda olsa rahatlayabilir demişti ama fayda etmedi daha çok kasinmaya başladı. Kedimin aşıları tamdı hamile kalmadan önce evden kaçmıştı dışarıdan bulaştığını düşünüyorum zaten kaçtığı günde hamile kaldığı için aşı günü geldiğinde yaptiramadik

Bit tarağı alın bu ince sık dişli olanlardan elinizden geldiğince sürekli tarayıp annenin üstündeki büyük pireleri ve yumurtaları toplayın. Dikkatli olun pireleri suya atmadığınız sürece ölmüyorlar klozete atıp sifonu çekebilirsiniz. Eve de yayıldıysa evi sirkeli suyla silebilirsiniz.

Bit tarağı alın bu ince sık dişli olanlardan elinizden geldiğince sürekli tarayıp annenin üstündeki büyük pireleri ve yumurtaları toplayın. Dikkatli olun pireleri suya atmadığınız sürece ölmüyorlar klozete atıp sifonu çekebilirsiniz. Eve de yayıldıysa evi sirkeli suyla silebilirsiniz.
Teşekkür ederim 🌸

Bit tarağı değil de pire tarağı alabirseniz daha iyi olur bit tarağına yavru pireler gelmiyor. Pire tarağı daha ince telli ☺️

X