Tüp Bebek Merkezleri Bahçeci Fulya Mağduriyeti

Belli ki hata yapılmış, belki de kötü niyetli bir çalışanın işidir, bilemeyiz. Sonuçta transfer aşamasında 10 ayrı yerde isim teyiti yapılıyor. Ama öncesini bilemiyoruz.
Asıl kötü olan eski doktorunun, çalışanının arabasını kurşunlatmak! Bu nasıl bir ahlak! Çok rahatsız oldum. Allah muhtaç etmesin kendilerine diyorum.
Merhaba gerçekten bende bu haberi duyduğumdan beri içim çok rahatsız ben çok başka bir ilde ve hastanede tüp bebek tedavisi oldum. Ama Böyle karışıklık olması olabilir mi ya nasıl güveneceğiz art Arda transfer yapılıyor sonuçta. Benimde transferde isim soyisim söylediler ama eş ismi söylenmedi. Merkezi arayıp bir gün sordum yetkili bayan mümkün değil dedi vede güldü . Ama bu endişe insanın içine girince bir fena oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda 😞

Merhaba gerçekten bende bu haberi duyduğumdan beri içim çok rahatsız ben çok başka bir ilde ve hastanede tüp bebek tedavisi oldum. Ama Böyle karışıklık olması olabilir mi ya nasıl güveneceğiz art Arda transfer yapılıyor sonuçta. Benimde transferde isim soyisim söylediler ama eş ismi söylenmedi. Merkezi arayıp bir gün sordum yetkili bayan mümkün değil dedi vede güldü . Ama bu endişe insanın içine girince bir fena oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda 😞
Ben olasılığın çok çok çok düşük olduğuna inanıyorum. Zamanında bir hata yapılmıştır ama önlemini almışlardır; dava açılmasını ve tazminat ödemeyi göze almazlar heralde. Kendinizi strese sokmayın; benim de transfere girerken benim adım soyadım baba adım doğum tarihim okundu, her gelen bir teyit yaptı 😃 Eş ismine gerek yok yani, bu kontroller de yeterli.

Ben olasılığın çok çok çok düşük olduğuna inanıyorum. Zamanında bir hata yapılmıştır ama önlemini almışlardır; dava açılmasını ve tazminat ödemeyi göze almazlar heralde. Kendinizi strese sokmayın; benim de transfere girerken benim adım soyadım baba adım doğum tarihim okundu, her gelen bir teyit yaptı 😃 Eş ismine gerek yok yani, bu kontroller de yeterli.
bende o kadar teyit yapılmadı zaten çok büyük bir yer olmadığından kim olduğum bilinerek içeri alındı bir tek embriyolok gelirken isim soyisim sordu önemli olanda onun sorması herhalde. İşte insanın içine bir şüphe düşmeye görsün öncesinde acaba sperm karıştı mı ki diyorsun bu sefer . Ben çok sormamıştım bu aşamaları o an sadece Herşeyin yolunda gitmesi önemliydi. Sanırım o yüzden de daha endişe ediyorum. Gerçekten düşünenler her aşamayı sorsun ki içleri rahat etsin. Teşekkürler cevabınız için .

Merhaba sizi çok iyi anliyorum acikcası anlattiklariniza fazla şaşirmadim cunku bende benzeri bir durumu bahceci umutta yaşadim bende ilk denememi devlette oldum ve tek tüpümde sıvı var dediler ve alindi sonuç olumsuz oldu.daha sonra bahceci umutta tedavi olmaya basladim ilk denem icin yumurta toplandi ve sonrasinda hsg istendi cektirdim diger tupünde icinde sivi oldugu ve alinmasi gerektigi soylendi uzuldum baska yapacak bisi yoktu tedavi oldugum doktorda ameliyat oldum 15bin civariydi ameliyattan sonra ögrendimki þüp alinmamiş baglanmis ama tüp bebek denemesinde engel deilmis tamam dedim deneme yine olumsuz.3 denemem olacak tekrar yumurta toplandi tekrar hsg tup acik ve takrar ameliyat doktor kendi tanidigi bir devlat hastanesi doktorunu aradi benim icin orada ameliyat olmami soyledi bende tamam dedim elim kolum bagli hissettim sonrasinda yasadigim bir cok olumsuzluklarda cabasi ama tedaviye basladigimiz icin devam ettim simdi transfer oldum sonuc bekliyorum hakkimda hayirlisi.
Sonucunuz belli mi ?

Merhabalar,
Tüp bebek süreci yeterince zorlu ve acımasız. Hepimizin beklentisi aslında bu süreçte biraz daha destek görmek ve pozitif haberi almak.
Bu başlığı açmamdaki amaç,gerçekten yaşadıklarımı çoğunluğa anlatmak istemem ve benim gibi insanlar mağdur olmasınlar. Olayları tüm şeffaflığımla tarih ve isim de vererek aktaracağım ki bunun gerçekten yaşanmış bir olay olduğunu izah edebileyim.
33 yaşındayım,2. kez tüp bebek denemesi için Eylül 2020’de Bahçeci Fulya’ya Burçak Erzik ile görüşmeye gittik.Kendisine zaten öneri ile gitmiştim ve çok tatlı,sıcakkanlı bir doktor olduğunu düşünüp,tedaviye başladık.
Yumurtalarım toplandı,8 yumurta toplandı,4 tane donduruldu.Bana kalitesi ile ilgili bir şey söylenmedi ben de sormadım açıkcası.
Neyse Burçak Hanım tüpümde sıvı olabileceğini söyledi, bu nedenle HSG çektirelim dedi transfer öncesi.Buraya kadar her şey normal. Sonra Burçak Hanım’ın oradan ayrılacağını öğrendim,ve istiyorsam kendisi ile devam edebileceğim ya da merkezden başka bir hocayla da görüşebileceğimiz söylendi. Biz hocayı çok sevmiştik, kafamızda sürecin takibi ile ilgili çok soru da olsa Burçak Hanım’la devam edeceğiz dedik. Kendisi yeni muayenehane açtı ve HSG çektirip kendisinin yanına gittim. Başı o kadar kalabalıktı ki, sadece 3 dakika görüşebildik. Yumurta toplamaya girecekti ve ameliyat olmak lazım dedi.Fiyat sordum,sana dönelim biz dediler hatta kimlik fotokopimi de aldılar.Tamam dedim ve eve geldik. Not:Sadece filmi baktı, muayene olmadım.
Şimdi hala sorun nerde diyor olabilirsiniz,hikaye başlıyor.HSG çekildikten sonra midem ve karnım ağrımaya başladı, bende kist olduğu için ona yordum,bekledim. Ağrılarım şiddetlendi ama hala bekliyorum bu esnada Burçak Hanım’dan ameliyat ve fiyatla ilgili dönüş yok.Anladık böyle olmayacak Bahçeci Fulya’yı aradık ve sizle devam edeceğiz dedik. Tamam dediler,Remzi Abalı ile görüşmeye gittik. Artık Kasım 2020’deyiz ve HSG çektirmemin üzerinden 2 hafta geçti.Neyse Remzi Bey’le cumartesi görüştük,o da ameliyat dedi ama bu esnada benim çok fazla da ağrım var karın bölgemde. Tamam dedik çıktık. Ertesi gün fenalaştım ve pazar günüydü acile gittim. CRP değerime bakıldı ve 240 olmuştu! Acildeki doktor da anlamadı tabii ve eve geldim.
23 Kasım pazartesi sabahı başka bir doktora koştum. Kimse reklam demesin diye bu kısmı çok anlatmayacağım, doktor beni hemen hastaneye yatırdı apse olmuş,10 gun hastanade kaldım ve ameliyat oldum,anca öyle temizleyebildiler ve bir tüpümü aldılar. Beni kurtardılar sağolsunlar. Bu 10 gun hem maddi hem manevi beni bitirdi tabii. 2 gün önce muayene eden Remzi Bey hiç anlamamış durumumu...
Rezillik bitmedi devam ediyor, ameliyatı Kasım’da oldum ve Ocak ayında artık iyileşiyorum diyip yeniden transfer görüşmesi için Bahçeci Fulya’ya gittim. Tabii Remzi Bey’e değil bu sefer Güvenç Karlıkaya’ya randevu aldık. Gayet iyi gibiydi,anlattı süreci. Kalan tek tüpümde de sıvı olabileceğini ama bir daha HSG çektirme riskini alamayacağımızı söyledi.Adetin ikinci günü gel bakalım,karar verelim dedi.
Ocak ayı sonunda adet oldum ve 2. gün gittim. Tam 1.5 saat bekledim,olabilir dedim. Eşimi içeri almadılar, normalde muayeneye beraber gidiyorduk, olsun dedim. Beni doktorun odasına değil ultrason odasına aldılar, kalabalıktandır dedim. Doktor geldi, baktı ve HSG çekil gel ameliyat edeceğiz dedi. Ben şoktayım tabii,HSG yüzünden 2 ay önce ölümden dönmüşüm. Bir daha sordum HSG mi çekileceğim diye,evet dedi. Ben de bir önceki muayenede bir daha HSG çekilmeyiz tehlikeli demiştik dedim,apse olmuştu ve ameliyat olmuştum ya dedim. Aaa sen o hastasın doooğğruuu dedi ! Şaka mısın be abicim, tamam çektirme gel ameliyat edeceğiz dedi.
Tüm bunların üzerine 4 embriyoyu alıp başka merkeze taşıdım ve o süreçte de gereksiz bir dünya parayı aldılar sağolsunlar.
Haa bir de taşıdığım yer dondurulan embriyolarım için biz bunları kalitesiz diye dondurmuyoruz bile dedi,bu da üstüne bal kaymak oldu. Şaka gibi dondurma için de ücret almışlardı oysa ki...

Çok uzun yazdım ama herkesin de görmesini istedim. Burada çok fazla sadece reklam amaçlı üyelik var, lütfen bunlara itibar etmeyin ve kimsenin hayalleriyle,parasıyla, canıyla oynamayın. Basit bir süreci yönetmiyorsunuz, biraz daha profesyonel olun.

Birilerine faydasının dokunabilmesi umuduyla...
Bende Fulya’ya gittim Mehmet hocadan hiç memnun kalmadım .Şimdi ise Müstecep beye gidiyorum daha başlamadım bende kist olduğunu söyledi rahim filmim eski olduğu için yeniden Çek dedi .Hoca sıcak kanlı iyi birine benziyor siz nerde yapıyorsunuz yeni tedaviyi

Bende Fulya’ya gittim Mehmet hocadan hiç memnun kalmadım .Şimdi ise Müstecep beye gidiyorum daha başlamadım bende kist olduğunu söyledi rahim filmim eski olduğu için yeniden Çek dedi .Hoca sıcak kanlı iyi birine benziyor siz nerde yapıyorsunuz yeni tedaviyi
Mehmet hoca çok fenomen , Şahsen ben görüntü izlenim olarak çok yapmacık buluyorum ama sizin nasıl geçti tedavi süreciniz ki memnun kalmadınız

Mehmet hoca çok fenomen , Şahsen ben görüntü izlenim olarak çok yapmacık buluyorum ama sizin nasıl geçti tedavi süreciniz ki memnun kalmadınız
Ya çok çok kötü diyemem ama şöyle diyeyim .Oturduk Mehmet hocanın yanında daha sonra evraklarımızı hızlı hızlı BaktıDaha sonra muayene edelim seni dedi daha sonra bir tane kistin var dediBu tedaviyi engel değil dedi daha sonra sanki böyle Çok işi var da bir yere yetişecekmiş gibi davrandı mesela Müstecep bey direk bizi karşılaması olsun sorularınıza yanıt verme süresi olsun muayene süresi olsun çok çok uzundu bir de ben vajinismus hastasıdım Mehmet bey çok hızlı davrandı ama Müstecep bey çok kibar davrandı

Ya çok çok kötü diyemem ama şöyle diyeyim .Oturduk Mehmet hocanın yanında daha sonra evraklarımızı hızlı hızlı BaktıDaha sonra muayene edelim seni dedi daha sonra bir tane kistin var dediBu tedaviyi engel değil dedi daha sonra sanki böyle Çok işi var da bir yere yetişecekmiş gibi davrandı mesela Müstecep bey direk bizi karşılaması olsun sorularınıza yanıt verme süresi olsun muayene süresi olsun çok çok uzundu bir de ben vajinismus hastasıdım Mehmet bey çok hızlı davrandı ama Müstecep bey çok kibar davrandı
Zaten bir doktorda olması gereken ilk izlenim Maalesef Mehmet bey de sadece Instagram üzerinde var 😏
Şaşırmamak gerekiyor bir bakıma hep reklamcı çünkü

Zaten bir doktorda olması gereken ilk izlenim Maalesef Mehmet bey de sadece Instagram üzerinde var 😏
Evet çok soğuktu , çok profesyonel değildi yani tedaviyi orda devam etseydim doğru iletişim kuramazdım onunla .Müstecep bey nasıl bilmiyorum bana iyi geldi detaylı inceledi yani

Merhabalar, geçmiş olsun. Umarım aradığınız doktoru bulursunuz. Müstecep Bey’i tanımıyorum hiç gitmedim. Şu an doktorum Memorial Ataşehir’de Cem Demirel. Ben kendisinden çok memnunum. Ama herkesin beklentisi farklı, ona gidin diyemem. Benim tek beklentim işinde iyi olması ve tedavim süresince bunu bana defalarca gösterdi. Hakkınızda hayırlısı olsun, en kısa zamanda pozitif sonucu görmenizi dilerim.

Canım Bahçeci doktorları instagramı epey aktif kullanıyor zaten, bunu şöyle yorumlamak lazım. Nasıl bir tüketim ürününü alırken ya alışkanlıkla alıyoruz ya da reklamından etkilenip deniyoruz. Onlar da bunu deniyorlar. Sürekli güzel haberlerin verildiği videolarda kendimizi hayal ediyoruz ve gidip hayal satın alıyoruz. Ama kazın ayağı öyle değil, içeri giren ve mutlu sona ulaşan insanlar illa ki vardır ama ben benim gibi mağdur olanları da göstermek adına elimden geleni yapacapım.

Merhabalar, geçmiş olsun. Umarım aradığınız doktoru bulursunuz. Müstecep Bey’i tanımıyorum hiç gitmedim. Şu an doktorum Memorial Ataşehir’de Cem Demirel. Ben kendisinden çok memnunum. Ama herkesin beklentisi farklı, ona gidin diyemem. Benim tek beklentim işinde iyi olması ve tedavim süresince bunu bana defalarca gösterdi. Hakkınızda hayırlısı olsun, en kısa zamanda pozitif sonucu görmenizi dilerim.
Bende memorial çok duydum Semra hoca ve ekibi

Canım Bahçeci doktorları instagramı epey aktif kullanıyor zaten, bunu şöyle yorumlamak lazım. Nasıl bir tüketim ürününü alırken ya alışkanlıkla alıyoruz ya da reklamından etkilenip deniyoruz. Onlar da bunu deniyorlar. Sürekli güzel haberlerin verildiği videolarda kendimizi hayal ediyoruz ve gidip hayal satın alıyoruz. Ama kazın ayağı öyle değil, içeri giren ve mutlu sona ulaşan insanlar illa ki vardır ama ben benim gibi mağdur olanları da göstermek adına elimden geleni yapacapım.
Peki Cem Çelik nasıl biri

Bende memorial çok duydum Semra hoca ve ekibi
Canım benim ilk denemem Şişli Memorial’da idi, Semra Hanım’ı hiç görmedim. Onun hakkında bir şey diyemem ama bir daha oraya gider misin desem gitmem. Tedavi boyunca hep acaba diye soruyordum, nitekim belki de o tereddütten dolayı olmadı bilmiyorum. Bir git görüş, belki beğenirsin. Ben şu an Şişli’de değilim Ataşehir’deyim.

Peki Cem Çelik nasıl biri
Cem Çelik’le de ben değil ama bir arkadaşıö görüşmüştü, resmen vakitsizlikten başından attı demişti. Direkt bir tecrübem yok, nacizane tavsiyem Bahçeci’den uzak durmanız yolunda olur ama içinizde kalmasın, gidin kendiniz görün. Hasta-doktor iletişimş bu işte çok önemli, bence en iy doktoru yine siz seçersiniz. Herkesin beklentisi farklı çünkü.

merhaba bahçeçi fulya da aynı doktorda 3.tüp bebeği deneyeceğim.İlk denemem de çok ilgililerdi.2 ve bu 3. denemem de ilgi alaka sıfır doktor çok yoğun hemşireleri de aynı. Sırf dondurulmuş embriyo larım orada ve sürekli doktor değiştirmenin iyi olmadığını duymuştum o yüzden orda devam ediyorum. Buda Tutmassa Doktor ve klinik değiştireceğim.Yeni başlayacaklara orayı asla tavsiye etmiyorum. problemi araştırmak yerine sürekli tüp bebek deniyorlar .Doktorla görüşemiyorsunuz bile veznedeki kızların cevabı belli muayne ucretını ödemezseniz doktor sizinle görüşmez. Muayne ücreti ödemeden neden tutmadı ,nerde hata yaptık, bir sonraki denemede nasıl bir yol izliyeceksiniz sorusunu soramıyorsunuz .Birde ilk denemede size %99 olasılık verip tutmayıncada çok şaşırdık diye biliyorlar. Size bu kadar umut verip yıkmak pekte umurlarında değil .

bende bahçecide denedim bursa şubesinde doktorum betül hanımdan çok memnun kaldım hasta psikolojisinden de anlayan bir hakim kendisi de zamanında tüp bebekle hamile kalmış zaten çok güzel geçti sürecim

Ben de bu ay tedaviye başlıcam bahçeci fulya da güvenç beyle görüşme yaptık ve eşimde bende güven sağladı ilk görüşme olarak ısındık bu yorumları okuduktan sonra bi tedirgin oldum🤦‍♀️

Ben de bu ay tedaviye başlıcam bahçeci fulya da güvenç beyle görüşme yaptık ve eşimde bende güven sağladı ilk görüşme olarak ısındık bu yorumları okuduktan sonra bi tedirgin oldum🤦‍♀️
Çünkü ilk görüşmeler her zaman cafcaflıdır

Laboratuvar olarak görün deneyimliler bende fulya da yim ilk deneme negatif oldu ama içimde hiç acaba yok

Herkesin beklentisi hassasiyeti farklı.

Herkes her kurumu begenmeyebilir
En lüks kurumda bile bulan bulur bahanesini

Instegram da ki paylaşımlar gerçek sonuçta kimse yalandan hamileyim demiyor orada 🤭🤭
Ben sağlık çalışaniyim o yuzden hekimlerin tavrını yorumunu az cok anlarım bana doğal geldiler .

Ön görüşmede illa para da demediler muayeneye dönerse alalim dediler bende kararım net alın ödemeyi dedim öyle girdim doktorun yanına.

Her kuruma gidin aklinizda kalmasın sonra karar verin 🥰

X