K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademcik taşı...

gecen gün sol bademcigimde bir agrı vardı, bu akşam beyaz bir tortu oldugu farkettim. Öksürdüm, gargara yaptım ama çıkmadı. Kulak çöpü ile kibarca tortuyu temizledim. Kürdanla kanatmak yerine kulak çöpü ile bademcik taşını kolayca temizleyebilirsiniz.

Bende sabah farkettim. Daha sonra bakayim dedim hemsn elime düstu. Cok sert birsey de degil ama gercekten kotu kokuyor. Doktora gitsem mi bilemedim

bendede var malesef hapşurunca geliyor taş gibi ama çok sert değil değişik bişey kokuyor tabii ,ameleliyata karşıyım sonuçta Allah bademciği vermiş ise mutlaka varlık sebebi vardır beni koruyan diyorum ,ama bu tuhaf şeyden kurtulmanın bır yolu olması gerek umarım çözüm bulan yazar

badem bu zamana kadar sadece iki kere kulaklarım çok kaşınıyordu o sırada ağzıma geldi ilk gelen oldukça büyüktü
ve o kadar iğrenç kokuyordu ki ikinci gelen ise mercimek kadardı ben araştırdım netten bademcik taşı olduğunu öğrendim
telefonumun lambası ile baktım bademciklere bir şey göremedim :KK70:
nasıl görünüyor acaba sadece doktor mu anlar

ben de bir kaç 6 ay kadar önce bademcik ameliyatı oldum sırf bu sebepten. doktorum pek bademciğimi almaya yanaşmadı ama ben çok kurtulmak istediğimi beni caydırmaya çalışmamasını rica etmiştim. iyi ki de etmişim. aldırdım ve kurtuldum. doktorlar kabul etmiyorlar genellikle... herkeste olabilecek birşeymiş ama bademcik kendini temizleyebilen bir organ oldugundan problem yaratmıyormuş. ama benimkiler işlevini yitirdiğinden yediklerim biriktikçe birikmiş ki koku yapıyordu. bademcik taşı denilen durum bu. ameliyattan sonra doktoruma sordum; benim elime gelen küçük şeyler gibi bişiler mi çıktı yani azmıydı dedim. hayır oldukça çok ve kokuşmuş şeyler çıktı dedi. iyiki de aldırmışım:KK43: ben de internetten kendi uğraşlarım sonucu öğrenmiştim bunu. doktorum da sağolsun anladı ve anlayışla karşıladı ben ne dediysem o oldu:) sakın doktor doktor gezip çaresini aramayın. gidin bir kbb ye ameliyat olmak istediğinizi ve bademciğinizi aldırmanız gerektiğini söyleyin. zaten önce diş doktoruna yolluyorlar:) ilk şüphe uyandıran şey dişler malesef koku olayında. bir de mide... eger bademcik taşı olduguna eminseniz ki; iğrenç bir kokusu var resmen dışkı gibi... hiç uğraşmadan düşünmeden bademciklerinizi aldırın derim. düşününsenize işlevini yitirmiş ve yedikleriniz birikiyor hep aynı yerde öylece duruyor ve siz bununla yatıp kalkıyorsunuz. dişlerimi fırçaladıysam da, gargara yaptıysam da, diş doktoruna gidip bilmem kaç dolgu yenilettiysem de nafile:)) çıkarmakla bitecek bişi değil öyle parmakla falan... taaa boynun içinden başlayan bir organ bademcik ve sizin oraya birikmiş artıklara ulaşmanız imkansız. ben kurtuldum darısı başınıza...zemuszemus
Bendwde aynısorum var çok kötü bir şey bende aldırmak istiyorum şimdi koku felan kalmadı değil mi en önemli o zaten

X