K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademcik taşı...

MissMini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
668
69
kızlar bilmiyorum daha önce duydunuz mu veya yaşayanınız var mı ama bende malesef bu rahatsızlık var aslında internette yaptığım araştırmaya göre biçok insanda olduğu ancak farkında olmadıklarını veya önemsemediklerini belirtmiş...
bu rahatsızlığa gelince bademcik ceplerinden beyaz pirince benzeyen ve inanılmaz pis kokan şeyler çıkıyor bazılarında bunların boyutları daha da büyük olabiliyor...
google görsel aramaya bademcik taşı diye yazarsanız çıkar karşınıza..
ve bu rahatsızlığın tek çözümü ameliyatla bademcikleri aldırmakmış ancak işte gargara işte günlük bakımı yapmak gibi bu tarz şeyler hafifletebiliyormuş ama kesin çözüm değilmiş... açıkçası ben ameliyatı düşünüyorum ama oldukçada korkuyorum aranızda böyle bişi yaşamış olanlarınız var mı? ayrıca ameliyat hakkında da bilgi sahibi olanlarınızdan yardım istiyorum.. aslında çoık korkulcak bişi değilmiş ki yaklaşık bi 10 sene önce kuzenim ameliyat olmuştu ozamanlar ancak 8 9yaşındaydı...ama bilemiyorum işte...:1no2: biran önce bundan kurtulmak istiyorummm...mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

mrb canım aynı sorun bendede vardı gitmediğim doktor kalmadı hepsi farklı şey söyledi farenjit diyen oldu sinüzit diyen oldu...vs...

en sonunda benim netten günler süren araştırmalarım sonucu bademciklerde doğuştan olan şekilden kaynaklanan zamanla içine yemek artıklarının yerleşerek kötü kokuya sebep olduğunu tek çözümünün ise bademcikleri aldırmak olduğunu öğrendim ...

yaklaşık 1 sene önce bademcik ameliyatı oldum ve allaha şükür bi sıkıntı yok ... yani bunu biçok doktor bilmiyor senin boğazının genetik yapısından kaynaklanıyorrr

mrb canım aynı sorun bendede vardı gitmediğim doktor kalmadı hepsi farklı şey söyledi farenjit diyen oldu sinüzit diyen oldu...vs...

en sonunda benim netten günler süren araştırmalarım sonucu bademciklerde doğuştan olan şekilden kaynaklanan zamanla içine yemek artıklarının yerleşerek kötü kokuya sebep olduğunu tek çözümünün ise bademcikleri aldırmak olduğunu öğrendim ...

yaklaşık 1 sene önce bademcik ameliyatı oldum ve allaha şükür bi sıkıntı yok ... yani bunu biçok doktor bilmiyor senin boğazının genetik yapısından kaynaklanıyorrr

anladım canım çok teşekkürler bende ameliyat düşünüyorum ama annem yazın ameliyat zor olur sömestr tatilinde olursun dedi bakalım okadar çektim biraz daha dayanırım elbet bu süre zarfında çişitli gargara yöntemleriyle azaltırım en azından inş...benneyaptımki

benimde bademcik sorunum var ayrıca bademcik taşımda oluyor ama en geç bir hafta içinde geçiyor yani ağızdan çıkıyor bu yüzden aldırmam ben sonuçta geri çıkıyor

bendede çok sık olmuyor ayda 1 falan ama kokusu falan çok rahatsız ediyor o yüzden aldırmayı düşünüyorum..

kızlar bilmiyorum daha önce duydunuz mu veya yaşayanınız var mı ama bende malesef bu rahatsızlık var aslında internette yaptığım araştırmaya göre biçok insanda olduğu ancak farkında olmadıklarını veya önemsemediklerini belirtmiş...
bu rahatsızlığa gelince bademcik ceplerinden beyaz pirince benzeyen ve inanılmaz pis kokan şeyler çıkıyor bazılarında bunların boyutları daha da büyük olabiliyor...
google görsel aramaya bademcik taşı diye yazarsanız çıkar karşınıza..
ve bu rahatsızlığın tek çözümü ameliyatla bademcikleri aldırmakmış ancak işte gargara işte günlük bakımı yapmak gibi bu tarz şeyler hafifletebiliyormuş ama kesin çözüm değilmiş... açıkçası ben ameliyatı düşünüyorum ama oldukçada korkuyorum aranızda böyle bişi yaşamış olanlarınız var mı? ayrıca ameliyat hakkında da bilgi sahibi olanlarınızdan yardım istiyorum.. aslında çoık korkulcak bişi değilmiş ki yaklaşık bi 10 sene önce kuzenim ameliyat olmuştu ozamanlar ancak 8 9yaşındaydı...ama bilemiyorum işte...:1no2: biran önce bundan kurtulmak istiyorummm...mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben
ben de bir kaç 6 ay kadar önce bademcik ameliyatı oldum sırf bu sebepten. doktorum pek bademciğimi almaya yanaşmadı ama ben çok kurtulmak istediğimi beni caydırmaya çalışmamasını rica etmiştim. iyi ki de etmişim. aldırdım ve kurtuldum. doktorlar kabul etmiyorlar genellikle... herkeste olabilecek birşeymiş ama bademcik kendini temizleyebilen bir organ oldugundan problem yaratmıyormuş. ama benimkiler işlevini yitirdiğinden yediklerim biriktikçe birikmiş ki koku yapıyordu. bademcik taşı denilen durum bu. ameliyattan sonra doktoruma sordum; benim elime gelen küçük şeyler gibi bişiler mi çıktı yani azmıydı dedim. hayır oldukça çok ve kokuşmuş şeyler çıktı dedi. iyiki de aldırmışım:KK43: ben de internetten kendi uğraşlarım sonucu öğrenmiştim bunu. doktorum da sağolsun anladı ve anlayışla karşıladı ben ne dediysem o oldu:) sakın doktor doktor gezip çaresini aramayın. gidin bir kbb ye ameliyat olmak istediğinizi ve bademciğinizi aldırmanız gerektiğini söyleyin. zaten önce diş doktoruna yolluyorlar:) ilk şüphe uyandıran şey dişler malesef koku olayında. bir de mide... eger bademcik taşı olduguna eminseniz ki; iğrenç bir kokusu var resmen dışkı gibi... hiç uğraşmadan düşünmeden bademciklerinizi aldırın derim. düşününsenize işlevini yitirmiş ve yedikleriniz birikiyor hep aynı yerde öylece duruyor ve siz bununla yatıp kalkıyorsunuz. dişlerimi fırçaladıysam da, gargara yaptıysam da, diş doktoruna gidip bilmem kaç dolgu yenilettiysem de nafile:)) çıkarmakla bitecek bişi değil öyle parmakla falan... taaa boynun içinden başlayan bir organ bademcik ve sizin oraya birikmiş artıklara ulaşmanız imkansız. ben kurtuldum darısı başınıza...zemuszemus

Maalesef bende de ayni sorun var. Doktora gitmedim henuz. Benim arastirmalarimdan edindigim bilgiye gore, bademcikten cikan beyaz seyler yemek artigi degil. Kendisini yenileyen bir dokunun vucuttan atilmasi gereken parcalari, normalde o dokunun farkli sekilde atilmasi gerekirken bizim gibi bu skintiyi yasayanlarin bademcigi bu islevi yapamiyormus. Neyse, çok slkildim ben de bu durumdan ama ameliyat olmaktan gecen gun bir video paylasim sitesinde izledigim bademcik ameliyatindan dolayi korkarak yaklasiyorum... Bari genel anestezi olsa da o kesip bicmeleri ve drlarin o hummali çalismalarini gormesek, lokal anestezi taraftari degilim... Bu rahatsizlikla alakali farkli kalici cozum duyan bilen var mi?

Kızlar bende uzun zamandır yutkunma problemi var.Boğazımda yumru gibi bir şey oluştu.Kbbye gittim bana farenjit olduğumu söyledi bademciklerle ilgili sorunun yok dedi gargara verdi.Fakat geçmedi acaba bende de bademcik taşı olabilir mi? Ağzımda herhangi beyaz bir şey yok ama çok kötü koku geliyor ve boğazımda bir yumru yutkunamıyorum.Başka doktora da gidicem.Sizde böyle bir durum oluyor muydu?

Kızlar bende uzun zamandır yutkunma problemi var.Boğazımda yumru gibi bir şey oluştu.Kbbye gittim bana farenjit olduğumu söyledi bademciklerle ilgili sorunun yok dedi gargara verdi.Fakat geçmedi acaba bende de bademcik taşı olabilir mi? Ağzımda herhangi beyaz bir şey yok ama çok kötü koku geliyor ve boğazımda bir yumru yutkunamıyorum.Başka doktora da gidicem.Sizde böyle bir durum oluyor muydu?

Büyük ihtimalle faranjittir canım,

Benim de ilk başta böyle başlamıştı boğaz rahatsızlığım,

Havası çok kirli bi şehirde okumuştum üniersiteyi,hep boğazıma takılıyodu bişeyler,

Yutkunsam da geçmiyodu,çıkmıyodu da,

Doktora gittim pastil ilaç falan verdi,ve ben pek önemsemedim,

Keşke önemseyip daha dikkatli davransaymışım,

Şimdi kronik faranjit olmuş,yani bu hastalık geçmiyo,hafifliyo sadece,

Hapla falan değil de ben bitki çayıyla baya rahatlıyorum,

Bu yukarda arkadaşların da bahsettiği gibi bademcik taşı da oluyo ben de ara sıra,

Çok kötü kokuyo evet,ama bademcik aldırmak çözüm değilmiş nette araştırdım,tekrar olabiliyomuş o taşlardan,

Ne kadar temiz tutsak da ağzımızı koku gitmiyo malesef,

Çok fazla çıkarmaya çalışıp da tahriş de etme boğazını,

Sana tavsiyem adaçayı,hatmi çiçeği,ıhlamur gibi bitkilerin çaylarından içmen,

Kışın özellikle çok rahatlatıyor,

Ben bir de yeni öğrendiğim hacamatı yaptırmayı planlıyorum,

Nette araştır her hastalığa şifaymış,

Ehline yaptırırsan gerçekten şekere,tansiyona,kısırlığa vs. herşeye şifaymış,

Peygamberimiz de yaptırmış,zaten sünnetmiş,

İlgini çekerse araştır derim,

Geçmiş olsun,ALLAH şifa versin....
:KK34:

Bademcik tasinin belirtisi, sagda ve solda olan bademciklerin uzerindeki deliklerden beyaz seyler cikmasi... Bademciklerini aldirip bu dertten kurtulduklarini yazanlari cok gordum nette. O yuzden kararsizim...

Bademcik tasinin belirtisi, sagda ve solda olan bademciklerin uzerindeki deliklerden beyaz seyler cikmasi... Bademciklerini aldirip bu dertten kurtulduklarini yazanlari cok gordum nette. O yuzden kararsizim...

Evet kurtulanlar olmuş ama vücut bi müddet sonra tekrar yapıyomuş bademcik taşlarını,

Çoğu ameliyat olan insanda olmuş bu,ben de bilemiyorum,

Bizim bi yakın kbb doktor tanıdığımız bana burnumun içindeki bi yapının doğuştan farklı olduğundan böyle olmuş

demişti,çok rahatsız etmiyosa ameliyat olma dedi,

Deniz suyu ya da tuzlu gargara çok iyi geliyomuş,hatta babamın da hem burnunda nefes alamama durumu hem

astımı vardı,boğazda da problem vardı,kaç doktora gitti ameliyat dedi,en son bu doktora gitti,adam sakın ameliyat

olma dedi,deniz suyuyla hergün gargara yaparak babam kurtuldu rahatsızlığından,

Ben ara sıra yapıyorum,bir de hatmi çiçeği çayı gerçekten buğazı çok çok rahatlatıyor,

İlerde pişman olmaktansa ben bu şekilde idare ediyorum,tabi daha şiddetli olanlar varsa bişey diyemem,

ALLAH şifa versin,zor hastalık,ben kışın baya çay içtim ve ondan beri taş oluşmadı hiç,belki faydası oldu bilemiyorum...

Tavsiye ederim bitki çaylarını,çok faydası var...

Evet kurtulanlar olmuş ama vücut bi müddet sonra tekrar yapıyomuş bademcik taşlarını,

Çoğu ameliyat olan insanda olmuş bu,ben de bilemiyorum,

Bizim bi yakın kbb doktor tanıdığımız bana burnumun içindeki bi yapının doğuştan farklı olduğundan böyle olmuş

demişti,çok rahatsız etmiyosa ameliyat olma dedi,

Deniz suyu ya da tuzlu gargara çok iyi geliyomuş,hatta babamın da hem burnunda nefes alamama durumu hem

astımı vardı,boğazda da problem vardı,kaç doktora gitti ameliyat dedi,en son bu doktora gitti,adam sakın ameliyat

olma dedi,deniz suyuyla hergün gargara yaparak babam kurtuldu rahatsızlığından,

Ben ara sıra yapıyorum,bir de hatmi çiçeği çayı gerçekten buğazı çok çok rahatlatıyor,

İlerde pişman olmaktansa ben bu şekilde idare ediyorum,tabi daha şiddetli olanlar varsa bişey diyemem,

ALLAH şifa versin,zor hastalık,ben kışın baya çay içtim ve ondan beri taş oluşmadı hiç,belki faydası oldu bilemiyorum...

Tavsiye ederim bitki çaylarını,çok faydası var...

Cok tesekkur ederim arkadasim tavsiyelerini uygulayacagim. Benim her gun tas denilen meretten cikiyor ya da orda kaliyor cikana kadar :KK53: aslinda koku sorunu olmasa hiç bir sorun yok, sadece sol bademcigim bir parca sismis, digerinde hic bir degisiklik yok. Agizda koku yaptigini farketmedim ya ben hissedemiyorum ya ekstra bisiy yapmiyor, bilmiyorum... Agiz temizligine mutlaka zaman ayirdigimdandir belki... Herseye ragmen hatmi çiçegi ve deniz tuzu alip dediklerini yapcam :KK68: Amin Allah herkese sifa versin, bu dert degil diger hastaliklara bakarsak aslinda ama rahatsiz ediyor...

Cok tesekkur ederim arkadasim tavsiyelerini uygulayacagim. Benim her gun tas denilen meretten cikiyor ya da orda kaliyor cikana kadar :KK53: aslinda koku sorunu olmasa hiç bir sorun yok, sadece sol bademcigim bir parca sismis, digerinde hic bir degisiklik yok. Agizda koku yaptigini farketmedim ya ben hissedemiyorum ya ekstra bisiy yapmiyor, bilmiyorum... Agiz temizligine mutlaka zaman ayirdigimdandir belki... Herseye ragmen hatmi çiçegi ve deniz tuzu alip dediklerini yapcam :KK68: Amin Allah herkese sifa versin, bu dert degil diger hastaliklara bakarsak aslinda ama rahatsiz ediyor...

Evet kışın özellikle grip olunca çok rahatsız ediyor,inşaALLAH kurtuluruz en kısa zamanda,ALLAHım şifa versin cümlemize....:nazar:

bendede vardı aldırdım ve kurtuldum o ıgrenc seylerden ama amelıyattan sonra 1 hafta cok acıyor

merhaba bende önümüzdeki hafta aldırıcam bademciklerimi drum kanam riski var sadece dedi acaba ameliyat sonrası hakkında bilgi verirmisiniz.ne kadar zamanda iyileşiyor ?

Kızlar bu sorunu hala yaşayanınız var mı çözüm bulan var mı geçici veya kalıcı. Ben tuzlu suyu şırıngayla bademciklerime sıkıyorum benimkiler görünmüyo cephelerin arkasında saklanıyolar sanırım ama kokunun nedeninin bademcik taşı oldugunu biliyorum. Bazen düşüyolar ama düzenli yapınca geçiyo bırakınca geri geliyo. Bıktım artık

Bademcikleri aldırmak kesin çözümmü arkadaşlar malesef bendede aynı sorun var ve çok rahatsız edici bir durum

Bademcikleri aldırmak kesin çözümmü arkadaşlar malesef bendede aynı sorun var ve çok rahatsız edici bir durum

Merhaba,Eğer bademciklerini aldırmakta kararsızsan önce başka birşye denemeni öneririm.Benimde bademcik taşım var ve boğazım sürekli şiş.Yutkunma zorlugu çekiyorum,2ayda bir antibiyotik kullanıyorum inmediği için vs.Birçok forum okudum sonuçta bir şey öğrendim propolis diye bir madde var.Arı kovanlarında oluyor detaylı araştırabilirsin.Benim okuyup uyguladıgım ise;
Bir su bardagı suya 10 damla sıvı propolis damlatıp sabah aksam gargara yaptım.(aktardan aldım shiffa diye bir markanın)
kapsülüde kullandım günde bir kere olmak üzere bir hafta olmadan geçti:) sonra kapsülü bıraktım 2 aydım yaklaşık hiç sıkıntım kalmadı.Sabah aksam dişlerimi fırçaladıktan sonra gargara yapıyorum bademciklerime okadar.Ben çareyi buldum ve çok şükür doktora gitmiyorum artık:)Sorusu olan yazabilir

X