K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz BADEMCİK AMELİYATI OLANLAR

gizem4191

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
4.644
4.621
Biliyorum konunun yeri burası değil fakat kbb bölümüne açılan konulara cevap gelmiyor ve ben yarın sabah bu ameliyatı olacağım bu sebeple biraz olsun motivasyona ihriyacım var en azından yarına kadar konumu taşımazsanız mutlu olurum...

Evet benim derdim bademcik ameliyatı, araştırmalarıma göre bu ameliyatı olup kesinlikle olmayın ameliyat sonrası berbat diyenler de var...

Abartmayın o kadar kötü bir süreç değil ağrı kesicilerler atlatılıyor diyenlerde...

Şimdi benim sizden isteğim şu, bademciklerini aldırmış kişilerden gerçek yorumlar duymak istiyorum evet biliyorum ağrı eşiği kişiden kişiye farklılık gösterir ama en azından ameliyattan çıktıktan sonra nelerle karşılaşacağımı az çok bileyim o bana yeter...

Yorumlarınızı bekliyorum.

Düzenleme: Birde Bıçaksız Thermal Welding yöntemi ile olacağım muhtemelen klasik yöntem ile ciddi bir farkı var mı bunun.

Son düzenleme:
İlk 3 gün zor geçiyor bir iki hafta zorluk çekiliyo tabiki ama dayanılmayacak bir ameliyat değil.Bende hafif bir ses kısıklığı olmuştu daha sonra geçti.Sıkıntınız varsa bademcikle ilgili hiç düşünmeden olun her ameliyatın zorluğu var sonuçta narkoz alıyosun.

Küçüklerin daha cabuk atlattigini biliyorum kuzenimin kızı 1 gün hastanede kaldı ağrısı acısı hiç olmadı gecmis olsn

İlk 3 gün zor geçiyor bir iki hafta zorluk çekiliyo tabiki ama dayanılmayacak bir ameliyat değil.Bende hafif bir ses kısıklığı olmuştu daha sonra geçti.Sıkıntınız varsa bademcikle ilgili hiç düşünmeden olun her ameliyatın zorluğu var sonuçta narkoz alıyosun.

Öncelikle Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ameliyattan korkmuyorum aslında tek korkum narkoz etkisi geçtikten sonra ciddi ağrılarım olurmu diye tedirgin oluyorum. masumsindirella masumsindirella sizin ameliyatınız klasik yöntem ile mi olmuştu yoksa Bıçaksız Thermal welding denilen yöntem ile mi?

O dediğiniz yöntem ile komşunun çocuğu oldu

Biraz mızmızı idi oyuncakçıya götürüp oyuncak aldılar oynadı unuttu dediler

Siz de kolay atlatırsınız zaten ağrı olursa ağrı kesici de verirler

Kardeşim 21 yaşındayken oldu iyi ki aldırmışım diyor. Her ameliyatta olduğu kadar bir sıkıntısı var elbette, ancak uzun vadede çok iyi karar. Geçmiş olsun

O dediğiniz yöntem ile komşunun çocuğu oldu

Biraz mızmızı idi oyuncakçıya götürüp oyuncak aldılar oynadı unuttu dediler

Siz de kolay atlatırsınız zaten ağrı olursa ağrı kesici de verirler

İnşallah bahsettiğiniz gibi olur. Bu ameliyatı talep eden çok isteyen ben 2 gündür acayip stresliyim.

Kardeşim 21 yaşındayken oldu iyi ki aldırmışım diyor. Her ameliyatta olduğu kadar bir sıkıntısı var elbette, ancak uzun vadede çok iyi karar. Geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim, yaşım itibari ile korkuyorum birazda 26 yaşındayım ve erişkinlerde çocuklara nazaran daha fazla ağrı oluyormuş.

Kardeşimde 5 yaşındaydı ameliyat olduğunda ama o günlere dair hiç bir şey hatırlamıyorum zira bende küçüktüm. Birde klasik yöntemle olmuştu o zamanlar, sonunda kurtulmak var tek tesellim bu.

Buyutmeyin gozunuzde ben ameliyata girdigim ani bile hatirliyorum :KK70:
Bi balon sisirip bayilttilar
Sonra yataktaydim.
Ertesi gun eve ciktim .
Sivi besledi annem 1 haftaya normaldim.
Ceviz kadar oluyodu bademcikler
26 sene gecmis ustunden
Bi sey olmadi :KK66:

Buyutmeyin gozunuzde ben ameliyata girdigim ani bile hatirliyorum :KK70:
Bi balon sisirip bayilttilar
Sonra yataktaydim.
Ertesi gun eve ciktim .
Sivi besledi annem 1 haftaya normaldim.
Ceviz kadar oluyodu bademcikler
26 sene gecmis ustunden
Bi sey olmadi :KK66:

Böyle yorumlar okuyunca rahatlıyorum. Çok teşekkür ederim.

Canım ameliyat korkmanı gerektirecek bir ameliyat değil, ilk bir hafta sıkıntılı geçer, sonra yavaş yavaş düzene dönersin.

Ben ameliyat sonrası iyileştikten sonra özellikle sıvıları yutarken zorlanmıştım, bademcikler alınınca geriye kalan boşluk yüzünden su içmeyi baştan öğrendim :)

Bir de belirtmek istediğim birşey var, ben ameliyatı bademcik taşından kurtulmak için oldum ama olduğum zamandan beri her kış defalarca kez hasta oluyorum. Tam olarak bademcikler alındığı için mi bilmiyorum ama geçen kış en az 10 kez dra gittim. Hepsini de ağır geçirdim. Sen ameliyattan sonra bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalış muhakkak

İnşallah ameliyatın sıkıntısız geçer, geçmiş olsun şimdiden

Oncelikle gecmis olsunben 10 yasinda oldum narkoz vermediler ameliyat sorunuz gecti uyusturdular agzimin icini . Sonrasinda dondurma yedirmislerdi birkac gun zor yutkunuyorsun sadece gecici ama bu sefer hasta oluncada kulak agrisi cekiyorsun yani aldirdim hersey bitti diye birsey olmuyor moral bozmak icin yazmadim yasadiklarimi yazdim sadece

3 ay önce 5 yasindaki kızım da hem bademcik hem geniz eti ameliyati oldu ilk uyanma esnasinda biraz korktu onun dışında pek ağrısı olmadı 1 hafta sıvı beslendi bi o konuda zorlandık onun dışında şuan gayet memnunuz bende 5 yaşındayken olmustum ve şuan gayet memnunum hiç bi zorluğu yok hafif ağrı dışında tedirgin olma korkacak hiç birşey yok şimdiden geçmiş olsun :KK66:

ben 2 yıl önce thermal welding yöntemi ile olmuştum bu ameliyatı. gece ameliyatı olmuştu benimki,ertesi gün öğlen çıktım. Ağrı biraz oldu ama normal ameliyat ağrılarını bildiğimden onların yanında bir hiçti. korkmanıza hiç gerek yok. Geçmiş olsun şimdiden :)

Lokal anesteziyle olmuştum. 24 sene olmuş. Hayvan gibi şırıngaları bogaza vurarak uyuşturuyorlardı o zamanlar. Kabus gibiydi.
Ameliyattan çıktıktan hemen sonra kulak ağrısı çok olmuştu bende. Eve gelince bol bol ağrı kesici alıcaksın.
1 hafta yemek yiyememek sıvı almak çok zordu. Ama sonrasında çok rahat ettim.

Canım ameliyat korkmanı gerektirecek bir ameliyat değil, ilk bir hafta sıkıntılı geçer, sonra yavaş yavaş düzene dönersin.

Ben ameliyat sonrası iyileştikten sonra özellikle sıvıları yutarken zorlanmıştım, bademcikler alınınca geriye kalan boşluk yüzünden su içmeyi baştan öğrendim :)

Bir de belirtmek istediğim birşey var, ben ameliyatı bademcik taşından kurtulmak için oldum ama olduğum zamandan beri her kış defalarca kez hasta oluyorum. Tam olarak bademcikler alındığı için mi bilmiyorum ama geçen kış en az 10 kez dra gittim. Hepsini de ağır geçirdim. Sen ameliyattan sonra bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalış muhakkak

İnşallah ameliyatın sıkıntısız geçer, geçmiş olsun şimdiden

Çok Teşekkür ederim.Benim derdim hem bademcik taşı hemde ara ara ateş yapan ve genelde şişen bademciklerim var çok ufakken alınması gerekiyormuş babam kıyamamış öyle kalmış, şimdi bir cesaret gün aldım ama zaman yaklaşınca da stres yaptım.
Hayırlısı artık girdik bir yola...

Oncelikle gecmis olsunben 10 yasinda oldum narkoz vermediler ameliyat sorunuz gecti uyusturdular agzimin icini . Sonrasinda dondurma yedirmislerdi birkac gun zor yutkunuyorsun sadece gecici ama bu sefer hasta oluncada kulak agrisi cekiyorsun yani aldirdim hersey bitti diye birsey olmuyor moral bozmak icin yazmadim yasadiklarimi yazdim sadece

Çok teşekkür ederim. Kulak ağrısı evet bende duydum oluyormuş ve bayağı ağrılı oluyormuş.
Bir an önce yarın olsada bitse...

3 ay önce 5 yasindaki kızım da hem bademcik hem geniz eti ameliyati oldu ilk uyanma esnasinda biraz korktu onun dışında pek ağrısı olmadı 1 hafta sıvı beslendi bi o konuda zorlandık onun dışında şuan gayet memnunuz bende 5 yaşındayken olmustum ve şuan gayet memnunum hiç bi zorluğu yok hafif ağrı dışında tedirgin olma korkacak hiç birşey yok şimdiden geçmiş olsun :KK66:

Çok teşekkür ederim.

ben 2 yıl önce thermal welding yöntemi ile olmuştum bu ameliyatı. gece ameliyatı olmuştu benimki,ertesi gün öğlen çıktım. Ağrı biraz oldu ama normal ameliyat ağrılarını bildiğimden onların yanında bir hiçti. korkmanıza hiç gerek yok. Geçmiş olsun şimdiden :)

Çok teşekkür ederim.

Lokal anesteziyle olmuştum. 24 sene olmuş. Hayvan gibi şırıngaları bogaza vurarak uyuşturuyorlardı o zamanlar. Kabus gibiydi.
Ameliyattan çıktıktan hemen sonra kulak ağrısı çok olmuştu bende. Eve gelince bol bol ağrı kesici alıcaksın.
1 hafta yemek yiyememek sıvı almak çok zordu. Ama sonrasında çok rahat ettim.

Evet Eskiye nazaran şimdi tıp dahada ilerdi biraz böyle avutuyorum kendimi açıkçası önceden çok daha farklı oluyormuş. Şimdi biraz daha iyi sanırım.
Artık yarın olsada bitse diye bakıyorum ne olacaksa olsun mantığı ile.

Hiç korkma. 20 yaşımdayken aldırdım. Yılda 7-8 kez antibiyotik kullanmak zorunda kalırdım. Aldırdığımdan beri 8 yıldır 1 kere kullanmama gerek kalmadı.
Benimkiler öyle bi şişerdi ki küçük dilime yapışırlardı
Ertesi gün azcık sızı olmuştu, ki acı eşiğim yerlerdedir. Şimdiden geçmiş olsun

Hiç korkma. 20 yaşımdayken aldırdım. Yılda 7-8 kez antibiyotik kullanmak zorunda kalırdım. Aldırdığımdan beri 8 yıldır 1 kere kullanmama gerek kalmadı.
Benimkiler öyle bi şişerdi ki küçük dilime yapışırlardı
Ertesi gün azcık sızı olmuştu, ki acı eşiğim yerlerdedir. Şimdiden geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim.

X