Çatlaklar Bacağımda morluklar oluşuyor

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

yassmenn

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2018
42
11
21
Anlamadığım şekilde zayıflamaya başladığımdan beri bacağımda morluklar çıktı şort giydiğim zaman sorulacak derecede bugün belimin orda siyahımsı çıkmış
- birde kansızlık vardı bende zaten düzelmiştim bu hava da üşüyorum sabah parmak uçlarım beyazdı saçlarım dökülüyor halsizlik var sabah yüreyecek halim yoktu sebebi sizce nedir

Valla o morluk bi ara bende de oluyodu niye oluyodu bilmyorm geçti bu aralar olmuyor 🤔

Zayıfladınız mı hiç ben zayıflayınca oldu
Dönem dönem kendi isteğimle zayıfladığım oldu, ama çok şükür ki morarma gibi bir sorunla karşılaşmadım, bir kan tahlilinize baktırın bence , ihmal etmeyin, bu arada soruyu bana soruyorsunuz sandım olsun bende cevaplamış olayım🙂

Morarmaya hic fikrim yok..-
Ama sac dökülme mesela zayiflayan insanlar malesef diyetten dolayi cogu vitaminleri almiyorlar.

Bende olmaya başladı bu aralar çok sinir bozucu 1 2 derken baya bacaklarım mosmor oldu biri geçmeye başladıkça yenisi çıkıyor :KK43:

Dönem dönem kendi isteğimle zayıfladığım oldu, ama çok şükür ki morarma gibi bir sorunla karşılaşmadım, bir kan tahlilinize baktırın bence , ihmal etmeyin, bu arada soruyu bana soruyorsunuz sandım olsun bende cevaplamış olayım🙂
İyi yaptınız 😌 teşekkür ederim gideceğim

Anlamadığım şekilde zayıflamaya başladığımdan beri bacağımda morluklar çıktı şort giydiğim zaman sorulacak derecede bugün belimin orda siyahımsı çıkmış
- birde kansızlık vardı bende zaten düzelmiştim bu hava da üşüyorum sabah parmak uçlarım beyazdı saçlarım dökülüyor halsizlik var sabah yüreyecek halim yoktu sebebi sizce nedir

merhabalar,
herhangi bir yere çarpmadan oluşan morarmalar var ise doktora gitmeniz en doğrusudur.
Ciltte oluşan morarmaların nedeni kan hastalıklarına, Kandaki pıhtılaşma bozukluğuna bağlı olabiliyor.
pıhtılaşma hücrelerinin (Trombosit) azalmasına veya işlevlerinin bozulmasına bağlı olabileceği gibi, vücutta pıhtılaşmayı sağlayan bazı proteinlerin eksik olmasına bağlı da yaşanabilir. Saptayabilmek için bazı testler yapabilir doktorunuz veya cildin hassas kızımcım sağlıklı beslen diyip yollayabilir de en tercih edilen sonuç bu olur tabi 😊😊😊

Kilo alıp vermeye bağlı cilt çatlakları ilk zamanlarda kırmızı ve mor olarak gözükür. Zaman geçtikte renkleri solar ve sedefli beyaz bi görüntü alır ancak hiç bir şekilde tamamen geçmez. Sağlığa bir zararı yok sadece görüntü olarak belki rahatsız edebilir. Kilo alıp verme dönemlerinde bol su içerek ve vücudu nemlendirerek önüne geçebilirsiniz.

Benimde sürekli bacaklarım morarır ama soğuktan. Yaz aylarında bile tayt ve çorap giyinirim.

Bir arkadaş yazmış zaten morarmanın sebebi kan pıhtılaşması olabilir benim yengemde olmuştu uzun süre kan sulandırıcı kullandı..

merhabalar,
herhangi bir yere çarpmadan oluşan morarmalar var ise doktora gitmeniz en doğrusudur.
Ciltte oluşan morarmaların nedeni kan hastalıklarına, Kandaki pıhtılaşma bozukluğuna bağlı olabiliyor.
pıhtılaşma hücrelerinin (Trombosit) azalmasına veya işlevlerinin bozulmasına bağlı olabileceği gibi, vücutta pıhtılaşmayı sağlayan bazı proteinlerin eksik olmasına bağlı da yaşanabilir. Saptayabilmek için bazı testler yapabilir doktorunuz veya cildin hassas kızımcım sağlıklı beslen diyip yollayabilir de en tercih edilen sonuç bu olur tabi 😊😊😊
Teşekkür ederim

X